Polecane posty

Turbina    10
Ale wtedy przod z tylem nie bedzie sie zgrywal i przod szybciej bedzie ciagnal, mialem z przodu 12.4 bylo git, a zalozylem 14.9 to wyje jak jade 1 czy dwojka, tzn kola mieszaja caly czas:D

 

Opona 14,9 ma większy profil od 12,9i to sporo, dlatego wyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie wiem ze 12.4 jest mniejsza od 14.9 i dlatego wyje

Ale chciałbym mieć troche szersze niz te 12.4 np 360/70r24 moze byc??


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Metrycznym odpowiednikiem 12.4 R24 jest 320/85 R24, stąd łatwo policzyć że szerszym zamiennikiem będzie 380/70 R24

 

Pozakładaj jakieś niskoprofilowe niekoniecznie szersze i zobaczysz o ile będzie lepszy uciąg i mniejsze ugniatanie gleby.

Jak niższe opony o tej samej szerokości mogą poprawić uciąg i mniej ugniatać glebe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Metrycznym odpowiednikiem 12.4 R24 jest 320/85 R24, stąd łatwo policzyć że szerszym zamiennikiem będzie 380/70 R24

 

Zamiennikiem opon 320/85R24 jest rozmiar 360/70R24 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Do takiego ciągnika byłoby super gdybyś zarzucił 38 cala takie jak ja mam przy 912 ( w 16 kach takie wychodziły wtedy przód wyższy i bajka, tylko zgrać średnice dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ta zamiana jest prosta. Policz proporcję aktualnej średnicy tocznej przodu do średnicy tyłu. Wybież sobie opony tylne i oblicz ich średnicę toczną, Następnie zachowując poprzednią proporcję oblicz średnicę przednich kół i dobierz odpowiednie opony.Tylko jak chcesz założyć szersze opony na te same felgi? Musisz je wymienić a to kosztuje.

Odpowiednikiem 18,4 R34 jest 460/85 R34, od biedy można założyć jeszcze na te felgi 480/70 R34. Ale nie 520/70 R34 czy szersze.

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

18.4R34 to jest to samo co 460/85R34 a opony 480/70R34 są niższe od poprzednich.

Opony 520/70R34 bez problemu wejdą na felgę od opon 18.4R34 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Zamiennikiem opon 320/85R24 jest rozmiar 360/70R24 :D

Teoretycznie mi sie nie zgadza, bliższe średnicą będą 380/70... 85% z 32cm to 27,2cm a 70% z 38cm to 26,6cm także ja bym wybrał te, oczywiście po uprzednim sprawdzeniu rzeczywistej średnicy, bo z tym też różnie bywa.

 

Tylko jak chcesz założyć szersze opony na te same felgi? Musisz je wymienić a to kosztuje.

Od biedy da rade, widziałem opone 420 nałożoną na felge 10" i jakoś to jeździło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Może i na siłę założy, i będzie jeździło, ale się wybrzuszy. Więc po co zakładać radialkę niskoprofilową jeśli dostanie brzucha jak zwykła diagonalka. W oponie niskoprofilowej chodzi o to aby była płaska jak deska i największą powierzchnią równomiernie przylegała do gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

zamiennikiem opon 12,4R24 jest 360/70 R24, i takie polecam,mam takie w 5314 i są niemal identyczne :D po roku jazdy nic sie z przodem nie dzieje ,czyli wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie wybrzuszy sie, kwestia ciśnienia, ale może pękać przy stopce. Podałem ekstremalny przypadek i oczywistym jest że opone należy stosownie dobrać pod posiadaną felge, można wrzucić nieco szerszą ale bez przesady.

 

zamiennikiem opon 12,4R24 jest 360/70 R24

Pewnie macie racje, tylko nie wiem dlaczego? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wypowiedzi. Ale własnie do przodu w agromie mi powiedzieli ze do 1014 moge zalozyc 13.6R24 czyli 340/70R24 tak?? iTakie wlasnie chce zalozyc


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

13.6 R24 = 340/85 R24... Moge Ci jutro podać rzeczywistą średnice tego rozmiaru opony Kleber założonej na feldze.

 

W ramach ciekawostki, choć to żadne odkrycie, jakiś czas temu zmierzyłem szerokość bieżnika w oponie 18.4 R34 Stomil i 16.9 R34 Kleber, raptem nieco ponad 1 cm różnicy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
dzieki za wypowiedzi. Ale własnie do przodu w agromie mi powiedzieli ze do 1014 moge zalozyc 13.6R24 czyli 340/70R24 tak?? iTakie wlasnie chce zalozyc

13.6R24 to 380/70R 24.Mam takie zalozone w JD tylko ze R28 ale szerokosc 380.Najszersze jakie mozna zalozyc to 440/65R24...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tak dla jasności, ja podałem metryczny odpowiednik tego rozmiaru a nie jego szerszy zamiennik :P Także jak chcesz założyć 13.6 R24 to lada chwila go pomierze... troche to zakręcone sie już robi :D

 

edit:

może sie przyda...

Kleber Traker 13.6 R24 (340/85 R24) na feldze 12x34

średnica balonu - 116 cm

średnica z bieżnikiem - 124 cm

szerokość bieżnika - 34 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
dzieki za wypowiedzi. Ale własnie do przodu w agromie mi powiedzieli ze do 1014 moge zalozyc 13.6R24 czyli 340/70R24 tak?? iTakie wlasnie chce zalozyc

 

 

 

340/85 R24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dla jasności, ja podałem metryczny odpowiednik tego rozmiaru a nie jego szerszy zamiennik :P Także jak chcesz założyć 13.6 R24 to lada chwila go pomierze... troche to zakręcone sie już robi :D

 

edit:

może sie przyda...

Kleber Traker 13.6 R24 (340/85 R24) na feldze 12x34

średnica balonu - 116 cm

średnica z bieżnikiem - 124 cm

szerokość bieżnika - 34 cm

Ale dzieki to teraz juz wiem ze to beda 340/85/R24


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A dlaczego nie 380/70R24 przeciez chciales szersze od 13.6??340 beda mialy ta sama szerokosc co 13.6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale felga jest wezsza niz w ursuach 1614, i jak zaloze szersze to moze sie zrobic jajo a lepiej jak jest plaska


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

dobrze radze weź 360/70 24,są szersze i z powodzeniem wejdą na felge,będą płaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

czy do 1012 zmieszczą sie koła 18,4/38 pod błotniki ? i czy da się tym jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Jeździłem C385 na 18,4R38 bo taką kupiliśmy więc na pewno się da ale troszke rozstaw trzeba zwiększyć jesli teraz masz 34 w oryginalnym rozstawie :D

A jeździło się dosyc przyjemnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

zmieszczą się spokojnie ja mam takie w zetorze 8011 ich plus to większa prędkość maksymalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj