Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

sumek666    5084

Mi się jakoś drogo Unia widzi. Praktycznie to samo ma woprol a tańszy i belka 18 m.

Z belka 15 m wyszedł by mniej niż 60 tys


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Ja myślę, że czas już na belki 21 m lub więcej, jeżeli rozmawiamy już o zakupie opryskiwacza za 60-70 tys. zł netto czy więcej. Tylko że u ciąganych krajowych opryskiwaczy jest z tym problem dla pojemności 1500l. Ale może Puma od Agrio będzie miała jeszcze nie najgorszą cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Mi na pola idealnie pasuje 15m. może w nocy coś się przyśni bo jutro trzeba wybierać bo im dłużej się myśli tym gorzej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Najlepiej jakby się jaką skrzynia że złotem przyśniła :D

koło 9 rano powinienem znać cenę na Pume


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Pume ci wyceniało gabo? Inni mi się wypieli bo to nie robi agrio tylko pume gdzieś składają i naklelają tylko znaczek agrio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Dzwoniłem do gabo i że jestem z dolnegośląska to kazali dzwonić do czecha bo to nie ich rejon za bardzo mu się z ofertami nie spieszyło do dzisiaj wysłał, a gościu z pod opola ma tylko alke i napy, alka 2500 bieda wersja 125 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Aaa

Puma to jest klasyczny opryskiwacz. Alka napa i w górę pneumatyczne. W sumie to sam do końca nie wiem o co kaman ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Przecież Gabo nie jest jedynym dilerem Agrio w polsce, tam południowy zachód jest tego trochę.

Przechodzenie z 15m na 18m jest bez sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Puma z agrio to produkt Gabo a Alka i Napa i dalsze większe modele to oryginał czeski. 

Co do handlowca agrio Pana Przybylik to szczerze mówiąc odradzam w moim przypadku zlewal temat a już chciałem zamówić... 

Co do samego opryskiwacza to połowa podzespołów jest ta sama co np w Burym uni itd stabilizację belki maja dobrą i większy rozwadniacz 80l u mnie w burym wciąga wszystko super ale jest trochę za mały aby wsypać cały worek mocznika naraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

U mnie jest Darek B. dziwny gość. W ogóle najlepsze jest to, że jadą do mnie od Bednar. Ale 2018 także podejście mają super. Wypromowali sie na youtube i teraz wielkie Pany.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Agrio Puma 
- 2000 l
- pompa 250 l/min
- koła 11.2 R42
- komputer Spraydos H+ (tylko 2 węże do ciągnika, sterowanie belka z poziomu komputera)
- rozwadniacz boczny
- 2 komplety dysz plus RSM
- oś nieamortyzowana bez hamulca, rozsuwana
- zaczep górny 
- przyłącze hydrantowe 

Belka 15 m z 5 sekcjami 93 tys 
Belka 21 m z 7 sekcjami 96 tys

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5
Dnia 26.11.2019 o 17:21, Bartek933 napisał:

Bury 1500l.15m 2H z amortyzacją  podwyższana winda pompa 185, rozwadniacz,płuczka zbiornika i arag 180s u dilera ok 58tys

Krukowiak apollo podobne wyposażenie i belka PHX ok 65 tys i tak samo Unia 1515

Żeby płody rolne tak szybko drożały

Ceny brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
Dnia 29.11.2019 o 08:51, sumek666 napisał:

Agrio Puma 
- 2000 l
- pompa 250 l/min
- koła 11.2 R42
- komputer Spraydos H+ (tylko 2 węże do ciągnika, sterowanie belka z poziomu komputera)
- rozwadniacz boczny
- 2 komplety dysz plus RSM
- oś nieamortyzowana bez hamulca, rozsuwana
- zaczep górny 
- przyłącze hydrantowe 

Belka 15 m z 5 sekcjami 93 tys 
Belka 21 m z 7 sekcjami 96 tys

Wybrane coś już?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam,może nie w tym temacie ale tu największa aktywność. Mam na oku ładny opryskiwacz ale ma za szerokie lance 24m i tu moje pytanie czy jak go zrobię na 18,21m to w sterowniku potrzebne są jakieś kalibracje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
tomekgeo2 napisał:

Witam,może nie w tym temacie ale tu największa aktywność. Mam na oku ładny opryskiwacz ale ma za szerokie lance 24m i tu moje pytanie czy jak go zrobię na 18,21m to w sterowniku potrzebne są jakieś kalibracje ?

Jaki opryskiwacz? Jaki sterownik? Jakie zawory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Pewno nie będę pierwszy z takim pytaniem... Mam ok 40ha i chce zmienić swojego pilmeta 1015 (swoją drogą straszna padaka). Szukam coś 2000l (c-360 3p) rozkładane hydraulicznie i z komputerem, w grę wchodzi tylko używaniec patrząc na ceny nowych. Budżet do 25tys i w zasadzie nie chciałbym jakiegoś 20latka, szerokość aktualnie 15m w przyszłości na 21. Trochę czytałem i przeglądałem i sprawa nie jest taka prosta, z zachodnich w ogóle ciężko coś spotkać w takim rozmiarze do tego przerażają mnie roczniki bo w takich cenach to ponad 20 latki, o dziwo w dużych opryskiwaczach wybór jest lepszy na dodatek czesto tańszy. Nie bez znaczenia jest firma, Hardi odpada ze względu na części, Holdery też, Rau też niezbyt, John Deere też jak i francuskie wynalazki. W oko wpadły mi Tectomy, ale grubo ponad 30 tys trzeba dać no i min 2500l i 18m. 

Druga opcja to w okolicy gość sprzedaje Tad-Lena 2018 z 2009r (za 22tys) z możliwości skrócenia na 15m co jest ważne dla mnie, posiada komputer S411 ( łatwość naprawy itd), pracował na 40 ha więc całkiem nieźle wygląda, nie widać rdzy. Jakoś zawsze mi się one podobały, belka w układzie V niczym ramie żurawia którą można by wyrywać drzewa, malowanie też wydaje się lepsze od mojego pilmeta. Pompa polska nie wiem czy to wada czy zaleta, a ktoś wie z czego jest reszta, tzn głowiczki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Masz straszne wymagania i ograniczenia.

Ja powiem tak, opryskiwacz to nie samochód osobowy i te 20 lat nie powinno Cię przerażać zwłaszcza że wówczas ramy były pancerne a beczki żywiczne a nie plastik fantastik.

Pompa jest wymienna i kupując coś za małe pieniądze możesz się liczyć że wydasz na nową pompę czy solidny remont. I to będzie chodzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
11 minut temu, Dastan napisał:

 

To co napisałeś to jest bełkot. Sam nie wiesz czego za bardzo chcesz. Przy okazji totalnie mieszasz fakty wręcz pokusił bym się o stwierdzenie mity. Nie mam teraz weny na elaborat, może wieczorem mnie najdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak masz takie wymagania to tylko ten Tad-Len.

A co do Francuzów to jedne z najlepszych opryskiwaczy, Też chcesz Tecnomę  czyli Francuza.  Sam miałem Tecnomę 4 tys i 24 metry,    z 84 roku i jeden z najlepszych opryskiwaczy, sprzedałem tylko dlatego że lance zaczeły gnić i pękać. Teraz mam Blancharda, teraz to jest Kuhn a w latach 80 to był Nodet czyli Francuz. I ten opryskiwacz praktycznie taki sam klepią od lat 80 z małymi zmianami. Jak chcesz dobry to ten   https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-kuhn-toprider-plus-2500l-21-18m-2003r-CID757-IDCHaLw.html#0b50a823ad;promoted

 Jak dla mnie to ideał dla ciebie. 

 U nas podobne tylko 3 tys no i Nodet z kwadratowymi beczkami  pracują  z 360 na 150 ha nawet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj