Polecane posty

sumek666    5084

Ja planuję 13 marca siać i w miarę możliwości od razu oprysk. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Na wschodzie 13 marca nie da rady za zimna ziemia raz i zbyt zlewna 25 dopiero będzie ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
16 godzin temu, robert123farmer napisał:

Dodaj sencoru 250 ml . Ja w tym roku będę tak robił 

tylko on nie ma rejestracji w grochu ;/ przejrzałem troszke i nic nie wiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj strony wstecz. Pisałem , że kiedyś miał ale nie odnowili. Odnowienie rejestracji t bardzo wysokie koszta i nie zawsze się opłaca. Zwyczajnie nie wpisujesz do ksiązki zabiegów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Na wschodzie 13 marca nie da rady za zimna ziemia raz i zbyt zlewna 25 dopiero będzie ok .

Ja nie jestem ze wschodu. W Wlkp. już od tygodnia sieją owse i jęczmienie.

 

Ile można dać chlomazonu? 0,2 będzie ok? Myślę dać 2 l pandimentaliny i 0,2 chlomazonu


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

gdzieś znalazłem i sb wpisałem to samo pendimetalina troszke mniej jak 1000g/ha a chlomazonu  90g/ha muszę kogoś mądrzejszego podpytać jeszcze

ja też wlkp i planuje w przyszłym tyg może pod koniec jak mi obeschnie do konca pole bo jeszcze nie całe jest suche.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

chlomazon potrafi przygłuszyć groch, tak miałem w zeszłym roku, słabe wschody, a dałem 0,17 command. W tym roku dam 0,15 + pendimetalina 2,5l albo jak pisze robert123farmer spróbuję command + Sencor 0,25l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Sam command z sencorem trochę słabo działa w tamtym roku tak robiłem. W tym pójdzie do tego jeszcze pendimetalina. 
Myślę nad dawkami 0.2L command + 0.25L sencor + 1.5L pendimetaliny 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sumek666 napisał:

Ja nie jestem ze wschodu. W Wlkp. już od tygodnia sieją owse i jęczmienie.

 

Ile można dać chlomazonu? 0,2 będzie ok? Myślę dać 2 l pandimentaliny i 0,2 chlomazonu

150 podobno wystarczy w zupełności 

2 minuty temu, Renault85-15TX napisał:

Sam command z sencorem trochę słabo działa w tamtym roku tak robiłem. W tym pójdzie do tego jeszcze pendimetalina. 
Myślę nad dawkami 0.2L command + 0.25L sencor + 1.5L pendimetaliny 

W tamtym roku u nas było piekielnie sucho i doglebówki miały ciężkie zadanie. W tym roku zapowiadają się znacznie lepsze warunki.  Kolega miał w zeszłym roku chlomazon 150 ml + sencor 250 ml i miał względnie czysto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Planuje w tym roku zasiac groch, mam kilka pytan

Jaka odmiane polecacie, narazie w okolicy mam do wybory tylko batuta i trachalska 

Jaki wysiew, obsada

Jakie nawozy i w jakiej ilosci stosujecie pod groch ?

Z gory dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Ja planuje zasiać Milwa. Też byłoby fajnie dowiedzieć się o nawożeniu trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Kilka postów w stecz i macie całe info uprawy. Ma ktoś groch na sprzedaż z Lubelskiego? dam kupca na 1t najlepiej Batuta.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

juz jest odcinek tylko opłacić trzeba


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

wykupujesz sb albo na miesiąć lub 6 lub 12 wiedza tam warta tej ceny tylko o odchwaszczaniu nic nie było jeszcze mowy. o zaprawianiu się dowiedziałem siewie i nawożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Za jeden odcinek można opłacić? Oglądał któryś warty uwagi ten temat?

Wykupiłem na razie na miesiąc i dość konkretnie przedstawione w jednym miejscu choć jakby chciało Ci się szukać to znalazł byś info i w sieci. Jak dla mnie uważam, że warto wykupić. 

Co do grochu to po wystawieniu na olx sprzedałem wszystko w ciągu pół godziny łącznie z połówkami. Potem było jeszcze kilka telefonów więc ruch na groch spory.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Za jeden odcinek można opłacić? Oglądał któryś warty uwagi ten temat?

Grzesiu warto :)

mam opłacony cały rok i nie żałuję 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

Wykupiłem na razie na miesiąc i dość konkretnie przedstawione w jednym miejscu choć jakby chciało Ci się szukać to znalazł byś info i w sieci. Jak dla mnie uważam, że warto wykupić. 

Co do grochu to po wystawieniu na olx sprzedałem wszystko w ciągu pół godziny łącznie z połówkami. Potem było jeszcze kilka telefonów więc ruch na groch spory.

Po ile sprzedałes połówki? Mam kilka ton odpadu z czyszczenia materiału siewnego. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
24 minuty temu, aro1975 napisał:

Grzesiu warto :)

mam opłacony cały rok i nie żałuję 

ARKU masz groch jakiś na handel, znajomy mnie morduje szuka na zasiew.?

Siałeś już  azoty na zboża?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
16 minut temu, thor1984 napisał:

Po 55 zł za metr. Wziął to jakiś gołebiarz

@soltys48 Ty jesteś taki światowy. Metr to się ziarko za ziarkiem ustawia czy jak? 

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo to jest meter, a nie metr. u nas nikt inaczej na qwintal nie powie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
2 minuty temu, sumek666 napisał:

@soltys48 Ty jesteś taki światowy. Metr to się ziarko za ziarkiem ustawia czy jak? 

Ty ni mniej światowy i nie Wiesz??

1 minutę temu, pafnucy napisał:

bo to jest meter, a nie metr. u nas nikt inaczej na qwintal nie powie

i u mnie tak samo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0

Witam pytanie takie będę siał jak co roku groch lecz wycofane jest reglone i teraz pytanie jak go dosuszyc problem jest taki że mam pola niedaleko morza i rosa powoduje długie i nierównomierne dojrzewanie grochu. Problem jest także z trawą nasienną bez reglone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj