Polecane posty

krychu    156

Jak się określa wąsy czepne? Dodaj zdjęcie swojego grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie czy Zestaw Corum 1l + Dasch0,5 l + Quick 1l Bedzie dobry na poprawke chwastów w Grochu stosował ktos z Was taka mieszanke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

Zależy jak duży ten owies głuchy u mnie wczoraj oprysk Buster 0,5l (ta sama substancja co w leopardzie tylko 2 razy mocniejszy) + 0,1 Karate na oprzędzika miejscami gdzie owies głuchy był duży zrobiłem redukcje o 1bieg a na efekt trzeba zaczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

Czy bentazon i imazamoks (Basagran, Corum) ograniczają wzrost ostrożenia polnego?

MCPB - Butoxone to na pewno, ale boję się stosować dużych jego ilości w grochu.

Tak myślałem, aby może dać 1 - 1,1 l Butoxone na ha + 1 l/ha  Corum lub Basagranu, ale gdyby Corum lub Basagran chociaż trochę ograniczał go w rozwoju.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190
Napisano (edytowany)

Panowie pytanie trochę z innej beczki. Po ilu dniach będzie widać że groch został spalony herbicydem? (oprysk typu zwalczania chwastów w zbożu)
I czy taki groch ma szansę przeżyć czy jednak do likwidacji? Widać że wąsy opuszcza w dół i liście zwija tak jak by w rurkę, wydaje mi się że już nic go nie uratuje ale może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie. 

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Panowie czy Zestaw Corum 1l + Dasch0,5 l + Quick 1l Bedzie dobry na poprawke chwastów w Grochu stosował ktos z Was taka mieszanke ?

Mi odradzono taką mieszankę corum + dash poszło a Quick pójdzie solo w przyszłym tygodniu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59
Napisano (edytowany)

Panowie pytanie trochę z innej beczki. Po ilu dniach będzie widać że groch został spalony herbicydem? (oprysk typu zwalczania chwastów w zbożu)

I czy taki groch ma szansę przeżyć czy jednak do likwidacji? Widać że wąsy opuszcza w dół i liście zwija tak jak by w rurkę, wydaje mi się że już nic go nie uratuje ale może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie. 

Jeśli dostał herbicydem przeznaczonym do zwalczania chwastów w zbożu, to już na drugi dzień może powyginać groch. W zeszłym roku pryskałem na jare zboża Mustangiem Forte i mi jakąś mgiełkę zniosło na groch. Nie wypaliło go zupełnie do ziemi, coś tam jakby próbował odbić, ale zbierać nie było co. Tyle Ci powiem z własnego doświadczenia, może ktoś jeszcze coś dopowie. 

Edytowano przez TheLukasTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

no mi sąsiad odbarwił (zmienił kolor na blado zielony) około 0,5ha grochu jak pryskał zboże od chwastów - musiał być silny wiatr bo odbarwienie sięga nawet 10 metrów - ciekawe czy przeżyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dobre :), oczywiście chodziło o groch. noszę się z zamiarem odkupić w tym roku tą działkę (po obu stronach moje pola) więc nie będę szumiał, poza tym do dobry znajomy - każdemu się zdarza nie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Nie mogłem się powstrzymać  :) . Wiesz jaki herbicyd poszedł w sąsiadowym zbożu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Nie mogłem się powstrzymać  :) . Wiesz jaki herbicyd poszedł w sąsiadowym zbożu ? 

nie wiem, pokręciło tylko chabry, a przytulia, fiołki jak rosły tak rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Nie mogłem się powstrzymać  :) . Wiesz jaki herbicyd poszedł w sąsiadowym zbożu ? 

nie wiem, pokręciło tylko chabry, a przytulia, fiołki jak rosły tak rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16
Napisano (edytowany)

Panowie co dodać do Corum żeby zwiększyć skuteczność na przytulię (wg etykiety średnio wrażliwa) bo miejscami jest jej dość dużo i wyrośnięta (4 okólniki)? Basagran, butoxone czy może ktoś ma jakąś wypraktykowaną mieszanke

Edytowano przez Pedro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/linuron-w-obrocie-tylko-do-poczatku-czerwca,71447.html

robicie zapasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Panowie co dodać do Corum żeby zwiększyć skuteczność na przytulię (wg etykiety średnio wrażliwa) bo miejscami jest jej dość dużo i wyrośnięta (4 okólniki)? Basagran, butoxone czy może ktoś ma jakąś wypraktykowaną mieszanke

Jak masz jej dużi to dodaj z litr Basagranu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

Jak nazywa się ten chwast? Jest to chyba jakaś odmiana poziewnika, ale nie jestem pewien.

 

post-175390-0-62976600-1495437692_thumb.jpg

 

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/linuron-w-obrocie-tylko-do-poczatku-czerwca,71447.html

robicie zapasy?

przecież jeszcze rok (do 03.06.2018)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tam jest tak dziwnie napisane że w obrocie do 3.06 br a później że na zużycie zapasów do 3.06.2018. Rozumiem to że do 3.06 br można będzie kupić a później już nie będzie w sprzedaży. Do 3.06.2018 legalnie pryskać z wpisaniem do książki zabiegów, a później nielegalnie bez wpisów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj