Polecane posty

Kula07    163

A czemu tak drogo?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No ba.

Wejdź na OLX.
Można kupić po 5-6zł/kg.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie, Ty drogo chcesz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

Mój groch na wierzchu, huraa!! Są wąsy są liście, nie byłem u niego z 1,5 tyg a wystrzelił jak z armaty.

Wing-p 3l + 0,2 comand brak jakichkolwiek negatywnych oznak na moim groszku.

[...]

Dziadzio 80+ , oj coś czuję że będzie wesoło. A jak siałem groch specjalnie od miedzy 0,5 m nie dosiałem aby widział że ta miedza tyle mnie grzeje co i chłodzi. No i żeby oprysk nie doleciał, ale za bardzo wiało chyba podczas oprysku i wraz tak po 20 cm w głąb jego pola żyto pobielało.

 

Czy to żyto co jest białe wyginie?

 

Chlomazon tak działa, jest on bardzo lotny. Po przedwschodowym opryskaniu grochu (swoją drogą - też od około tygodnia już ogląda słoneczko) zostało mi trochę oprysku linuron + pendimetalina + chlomazon, myślę sobie, opryskam zruszoną glebę pod czereśnią, agrestem... taki był mój cwany plan, aby stłumić wschody chwastów. Efekt jest taki, że mam przebarwione liście na czereśni (a drzewko ma już z 10 lat i ma dobre kilka m wysokości), ale chwasty też nie kiełkują :P. Agrest z kolei z powyższego miksu z chlomazonem nic sobie nie robi, a pędy miał tylko 20-40 cm nad ziemią.

W pewnym miejscu z 1,5 m od grochu rośnie trochę malin (bez jakiegoś większego ładu i składu)... nie zauważyłem, aby jakoś wiatr mocno zwiewał ciecz roboczą, ale mimo wszystko maliny mają już prawie suche liście. Tak więc myślę, że żyto przeżyje, jak się jeszcze trzyma. Chloroza powinna ustąpić, ale może też być tak, że pewna część liści nie odzyska już zielonego koloru, tylko uschnie, wszystko zależy od tego jaką dawkę środka otrzymały. Ale sąsiad, spanikuje na pewno.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Nie polecam stosować chlomazonu (Command 480 EC) w obrębie upraw sadowniczych głównie malin bo ten środek jest bardzo lotny, a maliny są bardzo wrażliwe i mogą nawet wybielić się do ponad 20-stu metrów od sąsiedztwa opryskanego tym herbicydem grochu. Miałem taką sytuację bo sąsiad tak zniszczył mi tak plantacje malin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam czy oprysk basagran powschodowo zniszczy rzodkiew świrzepa ? stomp aquq troche przepusciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631
Napisano (edytowany)

A dlaczego nie? 

Ze względu na koszty rejestracyjne  firmy tną listę  zwalczanych agrofagów.

Niemniej stary Basagran 600sl miał rzodkiew świrzepę w grupie wrażliwych.

Stosowałeś i przepuścił czy sugerujesz się etykietą.

Również mam zakupiony basagran i mnóstwo komosy oraz rzodkwi.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czemu nie to zapytaj producenta. Stosowałem i zarówno nie bierze rzodkwi jak i samosiewow rzepaku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dziwne bo u mnie bierze jedno i drugie, ale jak jeszcze nie sa duże


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale zdechły na 100% czy je wykręciło?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie pamietam wiem ze nie zakwitły na pewno


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tez po niedzieli bede pryskal Supero od jednolisciennych w grochu. Sporo go jest miejscami. Dwa wąsiki juz sa wiec chyba juz mozna a do poniedzialku to bedzie bardziej rozwiniety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Panowie czy coś będzie z tego grochu bo mi się blady robi ten groch a był pryskany Agilem 0,8 lha tak wygląda na całość.Hyba że coś zostało w opryskiwaczy po t1 z pszenicy i to mogło tak załatwić ale czy to będzie rosło czy już całkiem spali

post-90476-0-49638700-1494701469_thumb.jpg

post-90476-0-63984400-1494701514_thumb.jpg

post-90476-0-99615800-1494701556_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam, zostało mi w pryzmie około 2 ton grochu i zauważyłem, że zaczynają po nim chodzić strąkowce. Nie ma ich zbyt wiele, ale są. Powiedzcie, czy mogą narobić szkód w tym grochu? Zwalczać je, czy nic z nimi nie robić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Według mnie ten groch rośnie normalnie. Młoda tkanka po prostu jest bledsza. Jak widzę to chyba pelucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Tak to peluszka milwa może tak to na zdjęciach wygląda ale już w terenie to nie Jest bardzo duża różnica mam na jednym kawałku Różnice w czasie przez wiatr o 3 dni to połowa jest jasna a połowa normalna podejrzewam że chyba mogło coś zostać jakiś resztek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Witam, zostało mi w pryzmie około 2 ton grochu i zauważyłem, że zaczynają po nim chodzić strąkowce. Nie ma ich zbyt wiele, ale są. Powiedzcie, czy mogą narobić szkód w tym grochu? Zwalczać je, czy nic z nimi nie robić? 

zwalczaj bo zrobią Ci sito z grochu - np. świece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Mokra niema.Owszem padało dosyć sporo ale raczej to nie od wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Po Agilu tak nieraz jest i na innych roślinach dwuliściennych, to będzie przejściowe, później wydobrzeją. Oprócz jednoliściennvch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj