Polecane posty

Kula07    163

A czy ja napisałem, ze ma być goła? Ma odpoczywać...od chemii, uprawy, ugniatania. Po zbiorze oziminy sieje w ściernisko międzyplon i do późnej jesieni gleba ma spokój. Czyli odpoczywa.

Także tekst ze średniowieczem możesz sobie między książki wsadzić.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Pajej a jaki poplon siejesz pod groch?

 

do tej pory siałem facelie, ale moze w tym roku posieje facelie + słonecznik

Kolego kula07 zwracam honor


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Groch dobrze było by siać po kukurydzy ziarnowej. A ściernisko jej przejechać mulczerem na jesieni i tak pozostawić do wiosny. A po grochu pszenicę / rzepak. Jak groch po zbożach to ja bym coś siał na zimę z poplonów. Może facelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No i o tym wyżej pisaliśmy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak rok mokry to napewno dużo. Ja w tym roku zasiałem owies. Pierdoczony wyrósł naprawdę piękny. Pole czysciutkie, żadnych chwastów. A siałem po niecałe 100kg/ha czyli koszt razem z robotą to ok 80zl/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dużo masy zielonej będzie z facelii?

 

facelia ma tez te zdolność ze wykozystuje fosfor niedostepny dla innych roslin i przekształca go w dostepny tj jak sie rozłozy to powstały w ten sposób fosfor jest dostepny i łatwo przyswajalny. O tym jaka strukture pozostawia po sobie to juz nie będe sie rozpisywał


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie. Sprawa miedzyplonów fajnie poruszona byla na seminariach TopAgrar, nie będę się rozpisywał na ten temat bo te informacje mają się ukazać na łamach gazety, ale uogólniając Facelia jest najlepsza roślina do miedzyplonów.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i o tym wyżej pisaliśmy.

 

Zacząłem posta pisać dużo wcześniej, ale nie nacisnąłem dodaj odp.

 

A facelii to by się zadało z 10 / 12 kg. Chyba że jakieś super warunki i pole mega wynawożone to można mniej.

 

Ale z drugiej str można dać np 5 kg facelii i z 3 - 4 kg gorczycy jak ktoś rzepaków nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ok, spróbujemy facelii po żniwach, a macie jakieś doświadczenie z gryka jako poplonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ale też chcę jej spróbować. Ponoć mało wymagająca roślina i kiedyś uważano że po gryce to nawet żyto już nie chce rosnąć, że niby gryka źle działa na tą glebę, a tak naprawdę chodziło o bardzo zły stan gleby na której już żyto nie dawało rady a gryka rosła :lol: .

 

Dlatego chcę jej spróbować, bo wiesz jednak mam jeszcze sporo słabych pól i cały czas dochodzą, nad którymi jeszcze długo trzeba pracować. Z resztą w galerii są zdjęcia. A tam też sieję poplony i słabiutko to wygląda jeśli wsieję rośliny bardzie wymagające typu gorczyca czy groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Gryka jest dobra na stanowiska na których chcemy poprawić gruzełkowatość gleby.

A na słabych stanowiskach fajnie wychodzi owies.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    178

ok, spróbujemy facelii po żniwach, a macie jakieś doświadczenie z gryka jako po

Gryka bardzo dobra na poplon. Potrafi korzystać z uwstecznionego fosforu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Zostało mi 50ha po kukurydzy na ziarno, nie zdążyłem zaorać. No i pytanie talerzować na wiosnę czy od razu orać a może wlać RSM przed uprawą? W maju idzie fasola szparagowa. Pytam bo do tej pory wystrzegałem się kuku jak ognia ale taki mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Dokładnie. Sprawa miedzyplonów fajnie poruszona byla na seminariach TopAgrar, nie będę się rozpisywał na ten temat bo te informacje mają się ukazać na łamach gazety, ale uogólniając Facelia jest najlepsza roślina do miedzyplonów.

to ciekawe byłbym wdzieczny gdybys rozwinął temat

 

ile wysiewacie na ha?

 

na poplony to 10-15kg w zaleznosci od stanowiska i doprawienia gleby

ok, spróbujemy facelii po żniwach, a macie jakieś doświadczenie z gryka jako poplonem?

Gryka w czystym siewie jako poplon to słabo, bo przymrozek -1 juz ja wykończy a o taki to nawet we wrzesniu nie trudno


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

MTZ 252 g 

wg wzoru wychodzi że muszę posiać 300 kg żeby uzyskać 110 szt na m2 

 

Kupiłem żeby wysiać 260 kg na ha i wychodzi mi obsada 90 szt na m2 przy takiej ilości

 

Dokupić grochu czy siać z obsadą 90 szt ?  Ziemia 4b 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie macie jakiś odbiorców grochu z okolic Tomaszowa, Zamościa? Mam ochotę zasiać na próbę ale jak by się znalazły firmy które to skupują zasiał bym ze 6ha, a tak mam obawy czy aż tyle siać żeby wgl to później sprzedać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko zależy od stanowiska. Zasiałem na jednej działce 2 ha z tego jedna połowa 1ha to moja stara działka, a druga połowa to nowa dzierżawa. Dałem wapna po około 3t/ha radkowit premium, fosforu i soli sypnąłem syto i groch odróżniał się z daleka jak i bliska. Teraz jest tam zasiana pszenica i też się odróżnia. na wiosnę wam pokażę.

 

Więc sam zdecyduj, jak działka perfekcyjna to możesz zejść z normą wysiewu, jak słaba to lepiej dokup towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

MTZ 252 g 

wg wzoru wychodzi że muszę posiać 300 kg żeby uzyskać 110 szt na m2 

 

Kupiłem żeby wysiać 260 kg na ha i wychodzi mi obsada 90 szt na m2 przy takiej ilości

 

Dokupić grochu czy siać z obsadą 90 szt ?  Ziemia 4b 

Podejrzewam że nie wziąłeś pod uwagę siły kiełkowania. Lepiej zrób taką próbę bo możesz być nie miło zaskoczony. Masz jeszcze czas to posiej 50 lub 100szt i po paru dniach będziesz wiedział.

Ja na Twoim miejscu bym dokupił tak na co najmniej 100szt/m2 , bo raz poprawka na zdolność kiełkowania,dwa zawsze coś może się nie zakryć w glebie i obsada spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Cześć.

Mam dla Was taką ciekawostkę, na części pól groch będę ponownie siał swoim materiałem, teraz to już będzie C2. MTZ wyszła mi 280g natomiast siła kiełkowania z dwóch powtórzeń to 99,5% i szczerze mówiąc jestem mile zaskoczony, liczyłem na jakieś 90%.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Czyli rozumiem, że w sumie wysiałeś 200 nasion i skiełkowało 199? 

To wynik  wręcz niesamowity.

Ja swojego własnie testuję i wyszło 92%  (46 na 50 wsianych) MTN ~ 245g. Z tym że trafiają mi się nasiona z larwą strąkowca. Do próby brałem losowo co popadło choć widziałem, że takowa larwa siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie, wyłożyłem 200 nasion. I kolejna ciekawostka groch wypuścił nawet z połówki nasiona.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj