Skocz do zawartości
solek01

Wymiana desek na stodole

Polecane posty

solek01    30

Witam

Ostatnio słyszałem że w sąsiedniej miejscowości jakaś firma wymieniła deski na stodole, w zamian za stare deski.

Ponoć potrzebują je na meble lub coś w tym stylu do starej unii. Poszukałem w googlu i znalazłem sporo ogłoszeń

o takich firmach. Moje pytanie brzmi czy ktoś z was tak już zrobił i mógłby polecić jakąś sprawdzoną firmę?

Dodam że jestem z podkarpackiego.

Edytowano przez solek01

CBMarek    4

u mnie w okolicy zabierają deski przykreca w to miejsce blache mały trapez 2 gatunku w ocynku

ZUCH1234    72

u mnie w okolicy zabierają deski przykreca w to miejsce blache mały trapez 2 gatunku w ocynku

no to nieźle na tobie zarobili . metr takich starych desek kosztuje 1400 zł wiem bo sąsiad u takiego typa pracował

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

materiały z drewna przydatne są przy odbudowie bądź naprwach starych budynków - często konserwator nakazuje użycie starych a część budynków rolniczych ma po 100 lat.

Klepk995    171

też słyszałem o tym że firmy rozbierają deski z starych stodół i na ich miejsce przybijają blachę , widocznie te firmy które się tym zajmują mają z tego dobry zarobek skoro to robią

CBMarek    4

nikt na mnie nie zarobił bo nie sprzedałem. A gdybym miał sprzedać to daj mi kupca za te 1400. Kazdy gada bo gdzies usłyszał przeczytał ale znajdz takiego co Ci zapłaci te 1400 jak znajdziesz to mam całe dwie stodoły z desek sprzedam i te 10 % jeszcze Ci odpale

lukasx21    125

A jakie są wymagania co do takich desek? bo mam drewnianą stodołę i byłbym zainteresowany wymianą desek na blachę trapezówkę

skalpel97    1

Witam. Dołączam się do pytania kolegi wyżej i dodatkowo chciałbym wiedzieć, czy ktoś kojarzy taką firmę z woj. mazowieckiego? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Miki-RF    0

Niby wszyscy wiedzą, sasiadowi robili ale ja tu czekam na konkrety. Namiary, strony internetowe itp. Pozdrawiam ;)!

Sadek    449

Każdy słyszał ale jak potrzeba konkretów to nikt nic nie wie.

(Wiem że to nic nie wnosi do tematu.)

FINN    994

to teraz chłopaki ,zamiast palić stare deski, to ładnie gwoździki wyciagać aby desek nie uszkodzić i pod dach... bo widac, że to cenniejsze od złota... ;) ja jak bede zmieniał deski w domu na podłodze, lub gdzieś w jakimś budynku to trzeba bedzie chować i sprzedawać ;)

b0gdan    85

bo znajomy skorzystał z oferty tego pana (chociaż właścicielką jest pani)

Robert123gg    0

Dzien dobry Place 1200 zl za m3 desek obiciowych jak i od 350 do 450 zl za baliki ciosane za metr 3dlugosc od 3m Deski w tej cenie musza miec co najmniej 2 m dlugosci i 14 czm szerokosci jak i 21 mm grubosci deski ponizej tego rozmairu 800 zl za m3 .W przypadku wymiany na nowe deski dostajecie nowe deski plus1000 zloty za stodole jezeli deski spelniaja te wymogi i jest ich na budynku okolo 200 m2 tak jak przy stodole o wymiarach okolo 14 m x 6 m wykonanej calej z drewna Do tego moge doliczyc 500 zl dodatkowo jezeli wlasciciel wykona rozbiurke jak i obicie sam.Płatnosc gotowka przy odbiorze w razie jakichs informacji prosze dzwonic 795975492 co do szczegułowych odpowiedzi prosze wysyłac zdjecia pod adres stare_drewno@interia.pl

Robert123gg    0

Deska od

1m do 2m 15 zl m2

2m do 3m 20 zl m2

3m do 4m 25 zl m2

deska do odbioru rozebrana bez pekniec zgnilizny mchu jak i gwozdzi

Przy wymianie starych na nowe

Nowe deski

1000zl dodatkowo doplaty przy ilosci 200m2 desep od 2 m przy mniejszej ilosci procentowo czyli 100 m2 500 zl doplaty

za rozbiurke dokonana przez wlasciciela doplata 500 zl za robocizne

Zamawiasz nowe deski na okolicznym tartaku ja wysylam zaliczke na tartak w dniu ustalonej rozbiurki przywozimy deski z tartaku dokonuje zaplaty za deski nowe rozbierasz budynek 3 pracownikow czs rozebrania okolo 200 m2 desek okolo 5 godzin pracy .

Kazda deska spelniajaca ta norme rozmiarowa z drewna Iglastego jak i Debu .Deski debowe cena ustalana indywidualnie Nie skupujemy desek z drewna lisciastego

Drewno iglaste nie dotyczy dębu co do tego cena ustalana idywidualnie

Robert123gg    0

a co do zarobkow zgodze sie jest to oplacalne lecz nie w naszym kraju tzeba miec odbiorce np Niemczech Wilkiej brytani albo w USA czyli firmw meblowa duzo pracy i wkladu finansowego spelnienie norm jakosciowych i podpisywanie umow zeby sie wywiazac z zakontraktowanych ilosci wiec nie jest to rakie kolorowe POzdrawiam i prosze o przemyslenie mojej oferty

Firma jest z kieleckiego transport po naszej stonie ilosci od 100 m2 deski

HondaMtx    120

U mnie na wsi byl szal na to obijanie deskami. Ludzie na poczatku zadowolenie bo gratis nowe deski dostali :D A po paru miesiacach sie w glowe pukaja bo sie dali wykiwac. Deski wyschly bo przybijali mokre i porobily sie duze luki miedzy jedna, a druga. Gdy jest wiatr, a teraz snieg cala stodola zasypana :D

POL1    28

U mnie na wsi byl szal na to obijanie deskami. Ludzie na poczatku zadowolenie bo gratis nowe deski dostali :D A po paru miesiacach sie w glowe pukaja bo sie dali wykiwac. Deski wyschly bo przybijali mokre i porobily sie duze luki miedzy jedna, a druga. Gdy jest wiatr, a teraz snieg cala stodola zasypana :D

dokładnie .fuszerke odstawiaja że szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! u mnie na wsi 2 gospodarzą takie dziadostwo odstawili że tragedia!!!!!!!!

Gońcie ich Panowie jak psów!!!!!!!!!!!!!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.
    • Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?