Polecane posty

Fartrac675dt    90

Masz racje lepiej dopasować maszyny do ciągnika niż ciągnik do maszyn ja na swoich ja na swoim gosp 56 ha . posiadam 60km 75km i 85 km bo jak narazie 120mi nie potrzeba takie 100 to narazie maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Chyba faktycznie musze sie zastanowic nad czyms słabszym i racja 4 garowy duzo mniej spali mysle ze 100 km to juz i tak wystarczjaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

nie sztuka jest kupic duzy ciagnik sztuką jet mu tak zorganizować prace zeby był wykorzystywany jak jaj wiecej a nie tylko 100mth w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

to nie jest tak że 6cio garowy więcej spali - przy pełnym obciążeniu i na ilość zrobionej roboty spali mniej tylko trzeba pomyśleć jakie prace ma wykonać i jeżeli przez 10 miesięcy ma stać, półtora miesiąca tylko pyrkać bo lekkie prace a przez tydzień tylko ciężko robić to ekonomicznie on będzie wykorzystany tylko przez ten tydzień.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Najpierw trochę o moim gospodarstwie.

Posiadam 24,5ha ornego przeważające ziemie ciężkie i bardzo ciężkie, planuje ciągle je powiększać. Obrabiam to Same Taurus 60 (lekkie prace, pryskanie, rozsiewanie nawozu), MTZ 82 (cięższe prace ) i juz nie daje rady MTZ-tem tego obrobić bo jak orka idze na cztery skiby i w półtorej godziny hektar to jest luks ale to tylko na dwóch hektarach a reszta to trzy skiby i dwie i pół do trzech godzin hektar.

 

Dlatego przymierzam sie do kupna ciągnika o mocy w przedziale 110 - 150 KM i kwocie do 60 tyś zł.

Biore pod uwagę cztery marki MASSEY FERGUSON, SAME, NEW HOLLAND i CASE, choć bardziej obstawiałbym NEW HOOLANDA i CASE.

 

Co byście mi polecili, i dlaczego?

Edytowano przez piotrekzajaczkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

New hollanda będzie cięzko znaleźć do 60 tyś. o takiej mocy. Fergusona seri 31xx i 36xx oraz case 51xx łatwiej znaleźć w dobrym stanie. Myślę że wszystkie marki oferują podobny komfort a czy będą awaryjne to juz ależy w jakim stanie kupisz i ile będzie ciągnik miał nakręconych godzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet z naszych okolic kupił New Hollanda 150KM z 2000r za 67tyś. myśle że może coś znajdę.

 

Podobno Case są lekkie, i jak niema obciążników to będzie ciężko z cięższym sprzętem.

A co powiecie o MASSEY FERGUSON od początku o nim myślałem, lata 90-94 są tańsze ale i po 95 można kupić coś w tych pieniądzach.

Tylko czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

MASSEY FERGUSON rozsądny wybór idzie poszukać konkretnej maszyny przede wszystkim prosty i oszczędny ciągnik ale new hollandem i casem nie jeździłem wiedz sie na ten temat nie wypowiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

U mnie kumpel w naprawę Masseya Fergusona włożył 25tyś poprawka przy pompie hydraulicznej ztarte trybki , czyszczone przewody , dzięki jakiejś tam awarii nie chodziły ani biegi ani skret ani podnośnik bo siadł jeden podzespół i wpakował w niego naprawę 25tyś bo musiał wzywać z komputerem fachowców z drugiej strony polski a ciągnik powiem że nie jest młody około 15 lat i około 120 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

U mnie kumpel w naprawę Masseya Fergusona włożył 25tyś poprawka przy pompie hydraulicznej ztarte trybki , czyszczone przewody , dzięki jakiejś tam awarii nie chodziły ani biegi ani skret ani podnośnik bo siadł jeden podzespół i wpakował w niego naprawę 25tyś bo musiał wzywać z komputerem fachowców z drugiej strony polski a ciągnik powiem że nie jest młody około 15 lat i około 120 koni

 

I co Twoja wypowiedź wnosi do tematu ? Wszyscy wiedzą że jak się kupuje używany ciągnik to mogą się zdażać mniejsze lub większe awarie czy to będzie mf, jd, case i nawet ten "wspaniały" fendt. Bezawaryjne to są tylko maszyny stojące w "salonach", a gdy już z niego wyjadą, to wszystko się może zdażyć ;D

Uważam, że pisanie "ile ktoś tam dał za naprawę czegos tam" jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1569

To wnosi do tematu, że kupujący wie w razie awarii jakie kolosalne są ceny za części i remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

O ile mi wiadomo to ferguson ma jedne z tańszych części z zachodnich maszyn i wcale nie są to jakoś awaryjne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ursus 5314 dobry chodz nie doceniany ciagnik do tej pory był moim głównym na 40ha i on doprowadził do rozkwitu mojej gospodarki teraz znacznie zwiekszył mi sie areał i kupiłem nowy dwa razy wiekszy ale polecam 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

ursus 5314 dobry chodz nie doceniany ciagnik do tej pory był moim głównym na 40ha i on doprowadził do rozkwitu mojej gospodarki teraz znacznie zwiekszył mi sie areał i kupiłem nowy dwa razy wiekszy ale polecam 5314

 

kolega peeuje 110- 150 koni a Ty polecaszursusa 5314 ?

HuHu ;] dobry z Ciebie zawodnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

na 30ha 110-150 koni to z ciebie dobry zawodnik co trzeba mieć w głowie zeby mieć takie pomysły :D

 

Żaden problem 115 koni na 20 ha i jeszcze dwa i inne...

Trzeba mieć prace(i/lub szkołę) i obrobić dość ciężkie ziemie po południu lub w weekend. A tak poza tym to co trzeba mieć w głowie żeby za takie coś płacić 50tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Może dlatego że "żal im d*pę ściska" bo ich nie stać na lepsze maszyny...

Każdy chyba wie jakiej mocy ma sobie kupić ciągnik na swoje ziemie i do swojego sprzętu, dlatego nie wiem po co wciskać komuś bajki, że będzie za duży i na paliwo nie wyrobisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

dokładnie choć jeżeli ktoś się o coś pyta to w 99% chce też znać ekonomiczne uzasadnienie zakupu.

 

Można na 5ha kupić sobie nowego XTZ'ta. Nikt nikomu nie zabroni. Tylko czy to ma sens?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam , na 30ha wystarczający jest traktor o mocy do 100km ,na 20 -30 ha 90-100KM max z przodkiem itd , przy 150km nie chodzi tylko o paliwo ale żeby móc w pełni wykorzystać jego moc trzeba dokupić do niego odpowiedni sprzęt dużo większy i droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 30ha proponowałbym zetora z serii 7xxx z przednim napędem. Komfort jest w miarę dobry , duża kabina , prześwit wydaje mi się że nie jest najgorszy + spalanie nie taki znowu zawrotne

@UP mam sąsiada który ma kilka hektarów ma niby uprawę ekologiczną ale gdybyś go zobaczył jak robi to się poprotu można za głowę złapać. On jedzie wolniej niż normalny przeciętny człowiek idzie i co? 2 hektary robił nieraz 2-3 dni pole ma takie że zbiera plon co 2 lata i co się okazuje? W 2011r kupil 60 teraz w maju kupił U-914 i ma jeszcze władka x2 na parę hektarów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Panowie mam upatrzony Case Mx 110

99 r produkcji 7500mtg 55 tys zł koles chce za niego .

Jak myslicie warto ? A i jeszcze jedno o co chodzi ze ciagnik miał załozone koła blizniacze ? zeby czasem nie byl wyrurany;) wie ktos cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

koła blizniacze to dołożony drugi zestaw kół obok tych co posiadasz dla lepszego uciagu lepszej stabilności ciagnika za te pieniadze to mi sie wydaje że warto wziąć go ponad 100koni nie jest taki stary no troche mth ma nabite ja bym go brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj