Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    569

Podstawa to brak wiatru, kos tak na 7 ustawienie + -(ale wiadomo samemu trzeba przetestować bo to dość zgrubne ustawienie, mi wychodzi 45 -50kg/ha). No i lekka brona chyba 14tka by przykryć nasiona i wał. Fajnie wychodzi taki siew rzutowy pod warunkiem jak jest oki pogoda i dawkę ustawisz odpowiednią.

no i jazda tak jak rzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
23 godziny temu, damianos95 napisał:

Panowie jaka trawe polacacie zasiac na piasek 5klasa na jesieni poszedl obornik teraz pole zbronowane 

Czy jest sens siac ze zbozem czy lepiej sama trawe ? 

Myslalem zasiac rozsiewaczem kos czy wysianie to zbronowane pole i walowanie bedzie oki ? Nie chce zbytnio ruszac gleby by nie pszesuszac 

Na piasek tylko kupkówka, możesz dorzucić też trochę lucerny jeśli jest wysokie ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6908

Tylko przy mieszankach z lucerną robi się problem z różnym dojrzewaniem. Lucerna rośnie szybko i albo kosisz lucernę w odpowiedniej fazie, a zbyt młodą trawę, albo w odpowiednim czasie trawę, a przestarzałą lucernę. Chcąc robić taką mieszankę trzeba wybierać późne odmiany lucerny i wczesne trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Wszystkie trawy na gruntach ornych mam takie i jest bardzo dobrze tzn. lucerna odmiana Planet i kupkówka Berta. Sprawdzałem już różne mieszanki na pustynie i tym podobne lepszej nie znalazłem jak do tej pory choć teraz już nie szukam bo to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
5 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Na piasek tylko kupkówka, możesz dorzucić też trochę lucerny jeśli jest wysokie ph

 

5 godzin temu, danielhaker napisał:

Tylko przy mieszankach z lucerną robi się problem z różnym dojrzewaniem. Lucerna rośnie szybko i albo kosisz lucernę w odpowiedniej fazie, a zbyt młodą trawę, albo w odpowiednim czasie trawę, a przestarzałą lucernę. Chcąc robić taką mieszankę trzeba wybierać późne odmiany lucerny i wczesne trawy

A co powoecie zeby do kupkowki dołożyć zycicy i tymotki podobno bedzie dobrze pH raczek okolice 6 wiec na lucerne niezbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Jaka klasa ziemi? U mnie badałem ph to na kilku działkach jest od 5,5 do 5,8 i rośnie tam lucerna z kupkówką. Jeśli to V, VI klasa to bym nie kombinował na twoim miejscu przy takiej obsadzie jak pisałem wcześniej to i sama kupkówka będzie gęsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, pawlak2507 napisał:

Jaka klasa ziemi? U mnie badałem ph to na kilku działkach jest od 5,5 do 5,8 i rośnie tam lucerna z kupkówką. Jeśli to V, VI klasa to bym nie kombinował na twoim miejscu przy takiej obsadzie jak pisałem wcześniej to i sama kupkówka będzie gęsta

5 klasa 

Oki czyli mowisz najlepiej sama kupkowke wysiac ? Jak pisalem tam jest gorka wiec sucho Ile jej wysiac na hektar zeby byla dosc gesta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
7 godzin temu, damianos95 napisał:

5 klasa 

Oki czyli mowisz najlepiej sama kupkowke wysiac ? Jak pisalem tam jest gorka wiec sucho Ile jej wysiac na hektar zeby byla dosc gesta ?

Na twoim miejscu dosypałbym trochę lucerny przy tym ph tylko trzeba poczekać na siew aż będzie cieplej, jeśli sama kupkówka to 40 kg na ha można już siać polecam odmianę Berta jeśli masz dostęp do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
4 godziny temu, robi57362 napisał:

siać juz trawe na torfie? centralno wschodnia lubelszczyzna

raczej wstrzymałabym się z tydzień przynajmniej, póki co to tylko ndz-pon ma byc cieplej a później wrócić ma chłód, a tym bardziej torfy nagrzewać się bedą dłużej, dlatego pośpiech w tym wypadku to raczej słaby pomysł :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2364
Barenbrug napisał:

4 godziny temu, robi57362 napisał:

siać juz trawe na torfie? centralno wschodnia lubelszczyzna

raczej wstrzymałabym się z tydzień przynajmniej, póki co to tylko ndz-pon ma byc cieplej a później wrócić ma chłód, a tym bardziej torfy nagrzewać się bedą dłużej, dlatego pośpiech w tym wypadku to raczej słaby pomysł :) 

wysoka temp tez nie sprzyja na torfach bo czarny szybko sie nagrzewa i momet nie ma wody a na moj region nadaja deszcz wtorek środa czwartek i tak bije sie z myślami siać w poniedzialek czy czekać na kolejne opady


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5042

Jak można wjechać, to radzę siać. Prawdziwy tort to szybko się przesusza z wierzchu i robi się popiół, jeśli nie jest zadarniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2364

właśnie o to chodzi dwa lata temu znajomy posial ot tak w maju i doslownie nic nie zeszło wypalilo odrazu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
4 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Efekt jesiennego siewu życicy siewnikiem dal-bo, 37kg na ha po 6zl za kg 😂 

IMG_20210409_152750.jpg

Skad kupowales mozna namiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ta ze zdjęcia znajomy kupił od szwagra z Łodzi, po żniwach ma mu przywieść większą ilość żeby trochę mu sprzedał. W okolicach Czyżewa chłopak ma dobre własne trawy w dobrej cenie np życica mieszańcowa po 7zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Ta ze zdjęcia znajomy kupił od szwagra z Łodzi, po żniwach ma mu przywieść większą ilość żeby trochę mu sprzedał. W okolicach Czyżewa chłopak ma dobre własne trawy w dobrej cenie np życica mieszańcowa po 7zl 

O to ja akurat blisko lodzi 

A ma ten chlopak z czyzewa np kupkowke ? Bo bym wziol z zycica dasz mi namiar na niego najlepiej telefon moze byc na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek378    12

A jakie gatunki traw polecicie na podmokły kawałek, wiosną mokrą czasem zastoiska wody, ziemia nie jest torfowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5042

Kupkówke z dodatkiem traw luźnokępkowych(zadarniających). Ja siałem na czymś takim 40% kupkówki(dwa gatunki), 30% życicy trwałej (dwa gatunki), 20% kostrzewy łąkowej, 10% tymotki łąkowej. Trawa kupowana od rolnika który uprawiał trawy nasienne. Gotowe mieszanki mi jakoś nie podchodzą. Teraz sieje festulolium, ale nie wiem czy sobie poradzi na terenach zalewowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
10 godzin temu, Kubek378 napisał:

A jakie gatunki traw polecicie na podmokły kawałek, wiosną mokrą czasem zastoiska wody, ziemia nie jest torfowa

Dsv 2014 bądź coś na jej wzór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj