Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRIMO    8062
46 minut temu, huzieba napisał:

W jakich proporcjach to? Pierwszy rok sano 2051 czy od razu siew 2 na raz

Pół na pół. 

Czysty siew na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A co polecacie na łąkę piach 5-6klasa kawalek 4 częste niedobory wody co zasiać na dość dobry plon ta kie stanowisko i cz macie jakieś sprawdzone sklepy najlepiej wysyłkowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

Mieszanki oparte na kostrzewach (w tym trzcinowa, czerwona i łąkowa) i kupkówka. Dobre odmiany tych traw ma dsv i w tym roku mają jakąś rocznicę działalności to ceny nie wy***ały mocno w górę(ponoć nie sprawdzałem). Z tym że nie jest to ta jakość i smak jak życice. Pobieranie dużo gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
58 minut temu, damianos95 napisał:

A co polecacie na łąkę piach 5-6klasa kawalek 4 częste niedobory wody co zasiać na dość dobry plon ta kie stanowisko i cz macie jakieś sprawdzone sklepy najlepiej wysyłkowe 

DSV G 2014 na trudne stanowiska 50% kostrzewy 5% kupkówki 10% tymotki i dwie życice lub E2025 40% Kostrzewy 25% Tymotki 15% Wiechlina i dwie odmiany życic 20% jest lepsza pod względem paszowym ale czasami potrzeba podsiewu w trakcie sezonu jak jest dużo pustych miejsc. Ceny G2014: 22,90złkg/ E2025 21,50zł/kg Jak jesteś z łódzkiego mogę Ci sprzedać jak nie to powiedz skad i znajdę może kogoś znajomego tam żeby doradził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Jestem właśnie z łódzkiego tylko trochę drogo no i szkła mi kasy bo często tam dziki ryja więc wolałbym coś tańszego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    258

Kup samą kupkówkę i będziesz miał trawę a przy częstych niedoborach wody to te inne trawy uschną i nic po nich nie zostanie tylko zielsko w pustych placach, u siebie sieje kupkówkę z lucerną więc jeśli dobre  ph to dosyp lucerny a jak nie to sama kupkówka i pilnuj tylko, trzeba kosić przed kłoszeniem i będziesz miał dobry trwały towar

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

Dobry pomysł ale na kośne bo na kośno pastwiskowe trzeba jeszcze coś innego dorzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    258

Kupkówka na pastwisko się nie nadaje bo szybko sie starzeje dla niej czasami kilka dni to przepaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

Czasami ratuje jak susza ale ciężko zarządzać pastwiskami jak za dużo w mieszance a i z czasem zaczyna dominować w łanie. Trzeba wybierać jak najpóźniejsze odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
2 godziny temu, damianos95 napisał:

Jestem właśnie z łódzkiego tylko trochę drogo no i szkła mi kasy bo często tam dziki ryja więc wolałbym coś tańszego 

No to jak interesuje cię jakaś typowa mieszanka pastwiskowa i budżetowa to albo 2 letnia ozima 11,90zl/kg albo jednoroczna 12,70zl/kg główny udział życic Hodowla Granum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

A tak zapytam lucerna i festulolium ktoś z was praktykuje taki siew? Jakie proporcje w takiej mieszance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
2 godziny temu, pawlak2507 napisał:

Kup samą kupkówkę i będziesz miał trawę a przy częstych niedoborach wody to te inne trawy uschną i nic po nich nie zostanie tylko zielsko w pustych placach, u siebie sieje kupkówkę z lucerną więc jeśli dobre  ph to dosyp lucerny a jak nie to sama kupkówka i pilnuj tylko, trzeba kosić przed kłoszeniem i będziesz miał dobry trwały towar

Ale sama kupkowka to chyba średnio co do tego dołożyć wolałbym zrobić to tanio bo dziki przyjdą i wiadomo co będzie masz sprawdzonego dostawcę gdzie można kupić kupkowke itp nasiona nie z kwalifikatu ? Niby na olx pełno ale żeby nie kupić lipy

1 godzinę temu, pawlak2507 napisał:

Kupkówka na pastwisko się nie nadaje bo szybko sie starzeje dla niej czasami kilka dni to przepaść

To ma być na zielonkę albo siano lub sianokiszonkę nie pastwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    258

Ja póki co sieję odmianę Berta, dlaczego średnio? to tak jak pisałem lucerny dosyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Na taki piachuder to można też DSV 2013 jako tako to wychodzi. Co do mieszanek nieznanego pochodzenia to się wyleczyłem z tego, lepiej moim zdaniem zapłacić trochę więcej, jest trochę różnicy .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

Też polecam tą mieszankę. Tam prawie połowę to kupkówka. Ostatnio zamieniłem dsv na tańszy sowul. Jak przyszła susza w ubiegłym roku to zrobiła się brązowa a trawy dsv dało się użytkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    258

No widzisz sam to zobaczyłeś kupkówka jak jest susza zrobi się brązowa ale jak popada deszcz to wszystko zielenieje i rośnie a reszta traw nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

nie tylko kupkówka kostrzewy też dobrze się trzymają. Te zagraniczne mieszanki poza tym są lepiej skomponowane(dobrane) dobrze plonują cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    258

To widocznie masz lepsze ziemie niż ja bo u mnie to dobra mieszanka do pierwszej suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Temat z nawożenia łąk znikł więc zapytam tu. Od początku, po mieszance zbożowej na piachudrze zasiałem mieszankę gorzowską, pod korzeń poszło samo wapno węglanowe ( ok. 4t/ha ), uprawa bezorkowa i niestety pierwszy deszcz dopiero połowa września. Powschodziło jak powschodziło, było strasznie dużo samosiewów i zebrałem to jakoś koniec października, na to wylałem 20tyś l gnojówki i w tej chwili wygląda to tak. Moim pomysłem na rozkrzewienie tego jest rzucenie początkiem marca ok 100kg saletry ( i NPK oczywiście ) co o tym myślicie ?. Chcę utrzymać tą mieszankę bo mam straszny niedobór traw i każde bele na wagę złota ( tym bardziej takiej jakości ). Zda to egzamin czy dać samo npk i czekać ? spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

Jakoś źle to nie wygląda. Nie uprawiałem tego nigdy więc wiedza żadna. Może przebronować to trzeba by zlikwidować martwe pędy, chyba po śniegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Planuję kupić mieszankę DSV 2056 i ona jest pakowana 03/2022 - można to kupić? Dystrybutor mówił że dostał to 2 tygodnie temu


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Czy już można siać mieszankę traw tj. (Życica trwała, kostrzewa łąkowa, życica mieszańcowa, kupkówka, tymotka łąkowa) . Planują wsiać z owsem, który później skoszę na zielono. Czy to optymalny termin. Gleby mam mieszane IV, V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj