Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorr6441    365

Jakim cudem mieszanka urosła przez miesiąc do kolana? 

Nic trawie nie będzie, tylko kos wyżej abyś zgrabiarka nie ryl po ziemi i nie wyciągał młodej trawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie jesienny siew mi nie wyszedł brakło czasu ale patrząc na zimę jaka była moze i dobrze. Kiedy można teraz zasiać trawę, i pytanie z jęczmieniem czy solo? Jakie wady i zalety jednego i drugiego?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 19.03.2021 o 14:02, Karollorak93 napisał:

Panowie jesienny siew mi nie wyszedł brakło czasu ale patrząc na zimę jaka była moze i dobrze. Kiedy można teraz zasiać trawę, i pytanie z jęczmieniem czy solo? Jakie wady i zalety jednego i drugiego?  

trawa solo (!!!), można dołożyć życicy westerwoldzkiej czy wielokwiatowej 5-7kg/ha do pełnej dawki wieloletniej -

1. nie konkuruje o wode, światło, substancje pokarmowe,

2. odrasta na każdy kolejny pokos,

3. ma więcej cukrów i lepszą strawność,

4. nie dominuje tak jak zboże, a po ścięciu zboża jeśli ono zdominuje rosną chwasty, bo trawa już tak się nie rozkrzewi,

5. mniej zanieczyszczeń w drugim i kolejnych odrostach - brak pozostałości po zbożu, bardziej zadarniona trawa.

 

Po świetach jeśli na horyzoncie nie będzie przymrozków, to można powoli myśleć o zasiewach, a na zimnych stanowiskach jeszcze te 2 tygodnie się wstrzymać by ziemia odrobine sie nagrzała

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Witam. Mam do zasiania trawe na małej działce 1ha na 5_6 klasie ziemi. Przedsiewnie poszło około 45ton obornika bydlęcego. No i myśle dać jeszcze jakieś 250 polifoski 6. Jaka trawe polecicie.? Dołożyć trawy jednorocznej czy może zboża? Muszę to zasiać poznaniakiem bo nie mam innej alternatywy i pytanie jak to zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Do BMA 3 potreba jeszcze życicy dawać? Niby piszą ze ma w składzie wielokwiatową i ze już nie trzeba dodawać osłony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No tak tez sobie właśnie myśłałem ze będzie za mało trzeba dołożyć. Z Big Agro za 420zł jest 25 kg worki dobra cena?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

A doradzisz jeszcze w sprawie lucerny? Mam do posiania 4 ha tylko ze pole dość słabe 4-5 klasa bez obornika. Można by zrobić np pół na pół lucernę z trawą? Bo sama lucerna moze tam wyginąć wydaje mi się. Miałby to iść głównie w baloty na kiszonke. Chyba ze jakaś inna lepsza propozycja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Pole nie moje, dzierżawa, też nie wiadomo na jaki czas tak konkretnie i co najgorsze daleko. Pasowało by coś zasiać raz i zbierać chociaż ze 2-3 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Jeśli słabe pH to lucerna nie urośnie ja na 4-5 klasie mam koniczyna  czerwoną (Milvus DSV)i ładnie rośnie ,możesz spróbować Country 2013 u mnie na słabej ziemi ładnie rośnie ,można by też do niej trochę czerwonej koniczyny domieszać zamiast tej lucerny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie jaka trawe polacacie zasiac na piasek 5klasa na jesieni poszedl obornik teraz pole zbronowane 

Czy jest sens siac ze zbozem czy lepiej sama trawe ? 

Myslalem zasiac rozsiewaczem kos czy wysianie to zbronowane pole i walowanie bedzie oki ? Nie chce zbytnio ruszac gleby by nie pszesuszac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
36 minut temu, Troker1979 napisał:

po kosie bronuje lekką broną i wałuje.

I jak ustawiasz kosa na siew trawy ? I czy pozniej nie masz dziur niedosianego ? Mam zwykle brony 5ki o takie ci chodzi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj