NABUCH

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NABUCH    9

Witajcie . Mam pomylone w geodezji działki z sąsiadem (powierzchnia ok 1 morgi) . Jaki jest przybliżony koszt wyprostowania takiej sytuacji . Wiem że na pewno trzeba mapki . Jaka może być przybliżona cena za mapkę / mapki obydwu działek. Druga rzecz to koszt sprawy w sądzie bądź aktu u notariusza. Pozdrawiam Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ile to jest 1 morga? kto takich jednostek jeszcze używa?

Tutaj chyba w grę wchodzi podwójna darowizna - ty swoją działkę darujesz sąsiadowi, on Tobie swoją i już macie załatwione ( a dalej uprawiacie te które uprawialiście). Ja zabardzo innego wyjścia nie widzę - ale wtedy jest podatek od darowizny ( ewentualnie zrobić sprzedaż ale to chyba drożej wyjdzie), no i notariusz swoje weźmie w zależności od powierzchni i wartości działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Miałem taką działke z kolegą . tzn w moim polu była jego działka, a w jego moja, procedury trwały ok 2lat, i zamknely się w ok 5tys zł. jeżeli chcesz szczegóły pisz na pw, ale od razu piszę, szybciej, taniej i bez problemowo gdy umownie ty sprzedaż mu swoje niby jego, a on na odwrót, naprawdę .....dogadajcie się w ten sposób, bo z zamianą i prostowaniem ogłupiejecie z urzędnikami, a tak szybka niby sprzedaz tylko w papierach, nie wierzysz popytaj :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Miałem taką działke z kolegą . tzn w moim polu była jego działka, a w jego moja, procedury trwały ok 2lat, i zamknely się w ok 5tys zł. jeżeli chcesz szczegóły pisz na pw, ale od razu piszę, szybciej, taniej i bez problemowo gdy umownie ty sprzedaż mu swoje niby jego, a on na odwrót, naprawdę .....dogadajcie się w ten sposób, bo z zamianą i prostowaniem ogłupiejecie z urzędnikami, a tak szybka niby sprzedaz tylko w papierach, nie wierzysz popytaj :)

Kurcze kwota szokująca jak na zamiane działek ziemi . Nie wiem z czego ona wynikała. Z tego co kojarzę za całe przekazanie ziemi na mnie przez rodziców płaciliśmy ok 3 tys. Wiesz sprawę komplikuje jeszcze dodatkowo to że z osobą tą nie żyje w zbyt dobrych stosunkach i pewnie całą sumę musiałbym wyłożyć sam. Jakoś liczyłem na sume ok 1-1.5tys zł. Mapki kiedyś były po ok 100zł + ewentulana sprawa lub notariusz.1000 , No nic pomyślę co z tym zrobić na razie chyba wszystko pójdzie w odstawkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

mnie się zdaję że wystarczyłby wypis z rejestru gruntów,odpis z księgi,i do notariusza,i nie żadne prostowanie własności,sprzedaż,darowizny-po prostu zamiana działek o równej wartości.

notariuszowi żadne mapki nie są potrzebne.

 

a najlepiej zorientować się u źródła-czyli u notariusza,jak się te sprawy mają-prawne oczywiście-bo geodezyjne raczej was nie interesują,bo przecież wiecie gdzie kto ma swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
Napisano (edytowany)

Bierzesz wypisy z rejestru gruntów, odpis ksiąg wieczystych, zaświadczenia z gminy o przeznaczeniu gruntów (wszystko max 100zł.) dowody osobiste i idziesz do notariusza i robisz dwie umowy sprzedaży. Koszt u notariusza jest od wartości jakieś 1-2 tys. i załatwione.

Edytowano przez lukasz7604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161
Napisano (edytowany)

Na dzień dobry potrzebny jest geodeta, notariusz nie wystawi wam papierów jak nie bedzie miał papierów od geodety o stanie faktycznym jaki jest na polu, w moim przypadku były realnie 2 dzialki, a w papierach 4, geodeta musiał zjednolicić po 2 działki do siebia aby można bylo zalożyć nową księge nowych działek co potrzebne jest notariuszowi.Geodeta za 4 działki ok 3tys zł. Do geodety potrzebne są wyciągi z ksiąg wieczystych, następne drobne koszty, do zmiany wlaściciela działek potrzebny był plan zagospodarowania przestrzennego z urzędu gminy, akurat było po wyborach, i nowy burmistrz zabierał się za to 8miesięcy. Następnie już niepamiętam, ale chyba był notariusz i nastepne wydane ponad 1000zł... i uchlaj z kumplem na koniec bezcenne :D

Kolega akurat wziął wtedy premie na młodego rolnika, i moje pole było niby jego, sialiśmy na tej części coś innego, ponieważ w razie kontroli po młodym rolniku okazało by się ze wstawił w papierach pole widmo :D i 50tys do oddania :D

 

Zapomniałem dodać, mój wujek jakies 3 lata temu mial podobną sytuację, mieli z sąsiadem po 2 sasiadujace ze sobą działki, o podobnym areale, fikcyjnie posprzedawali sobie nawzajem po jednym polu i zjednolecili działki, koszt zamknął się w 2 tys. zł ;)

Tylko oni mieli porzadek w papierach, nie jak w moim przypadku.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2
Napisano (edytowany)

Przedmówcy wspominali o sprzedaży. Trzeba się lepiej zorientować czy darowizna nie byłaby tańsza - zapytaj notariusza. Bo chyba inny jest podatek od sprzedaży a inny od darowizny.

Edytowano przez yarecki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Też mam taki problem z działkami. Tata mój kupił dwie działki koło siebie a jak sie teraz okazuje jedna leży tu gdzie uprawiam a druga jest zamieniona z sąsiednim polem... teraz odpisali te działki mi .Co lepsze złożyłem te działki do młodego rolnika a włascicieli działki która leży w papierach na moim polu to w ogóle nie interesuje by to sprostować mieliśmy to w zimie zrobic już styczen ciągle odkładaja teraz nie odbieraja . ktoś doradzi co robić ? 
Działki 18/2 i 19 należą do mnie jak by 19 zamienic z 18/3 było by w pożądku.... 

post-209313-0-25840200-1485286024_thumb.png

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Masz jakąś mapę, lub cokolwiek potwierdzającego, że te działki leżały obok siebie? Proponowałbym udać się do wydziału ksiąg wieczystych i szukać gdzie ktoś popełnił błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na początek dogadaj się z sąsiadem ,czy na ugodę idzie ,póżniej w urzedach spróbuj to odkrecić ,błąd jest w papierach i MR nie ma nic do tego lecz trzeba po sprawie to sprostować w biznes planie ,pisze tu o zamianie gruntu ,jesli to nie przejdzie to są koszty które nie zmieniły sie od lat ,cała sprawa urzędowo to ok. 2tys + wytyczenie kamieni ok100zł szt,,to tyle geodeta ,

później notariusz a ile on tego nie wiem ,nie znam obecnych stawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Mam mape stara z sądu i tam działka 19 leży tu gdzie teraz 18 była jedna ktoś ją rozdzielił.... po prostu tata kupił w 2001 r od rolników którzy myśleli że one tak leżą nikt ich nie sprawdzał może wiedzieli że jest błąd nie wiem.
Tomasz no dogadać się ciezko będzie, w geodezij pytałem to powiedzieli że nie wiedzą co z tym robić geodety trzeba pytać . Geodeta mówił żeby wymienić sie działkami tzn ja im oddam całą działke 19 oni mi ze swojej 18/3 oddadzą tyle ile ma moja 19 tylko oni muszą chcieć a tu jest narazie problem każą mi czekać ciegle a teraz nie odbierają..... mlody rolnik ma do tego to że jak przyjdzie kontrol to uprawa nie będzie mi sie zgadzac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Jeżeli w starych mapach jest tak jak teraz (tylko działka 18 została podzielona na 18/2 i 18/3), to nic nie zrobisz. Jedyny możliwy sposób podsunął Ci geodeta. Myślę że właściciel działki 18//3 obawia się kosztów przeprowadzenia takiej "operacji" i czysto teoretycznie, jeżeli chcesz mieć to pole w jednym kawałku, proponowałbym Ci wzięcie kosztów na siebie i to załatwić.

Edytowano przez woytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Ja w temacie zamiany ale inne pytanie inne: czy w świetle ustawy z zeszłego roku są jakieś przeszkody do zamiany działek, jeżeli jedna z nich została nabyta przez obecnego właściciela powiedzmy w sierpniu - wrześniu 2016 ?? Chodzi mi rzeczy typu zakaz pozbycia się nieruchomości przez jakiś okres czasu, sprawy podatkowe lub cokolwiek ??

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Czyli gra nie warta świeczki, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Prubować zawsze można. podejrzewam że sąd to będzie formalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Gdyby się dało bez sądu to probowalbym. A tak szkoda czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Dowiemy się co i jak po niedzieli ale może jest ktoś co miał podobny temat ,sąsiad chce kupić pole ja bym mu je sprzedał i wszystko ok tylko że dojazd do tego pola ma ze swego pola tylko że je dzierżawi inny dojazd byłby przez sąsiada pole dosłownie przez końcówkę klina przy drodze ok 7 metrów długości , i trzeci dojazd najbliższy dla niego  przez moją łąkę na co bym mu pozwalał bo zniszczył by może 1-2 klocki siana ,tylko jak na to przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj