Polecane posty

Kamilmkm    17

Posiadam na stanie Duett Ultra oraz Falcon, który z nich lepiej poradzi sobie z brunatną plamistością liści?

Właśnie z DTR mam problem na jednym kawałku pszenicy i trzeba będzie początkiem tygodnia prysnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli to jest to samo co rdza brunatna to poradzi sobie z nią świetnie epoksykonazol z duett, tebukonazol z falcon też sobie poradzi, więc możesz zastosować mieszankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Oba fungicydy zgodnie z etykietą zwalczają DTR ale ciekawe który będzie lepszy.

A tą mieszankę to po połowie dawki dać, czyli po 0,3 litra? Nie osłabi to za bardzo poszczególnych substancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

małe pytanie czemu chcecie stosować duet ultra na T2 - tiofan to bardziej na podstawy ,wydaje mi się że duet star będzie lepszy i tańszy

ja ma chęć dać na T2 na jęczmień i pszenice ozime 0,4 l/ha acanto + 0,6 l/ha duet star

na t1 dawałem talius + zamir co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Witam

Proszę o poradę w sprawie pszenicy jarej, jaki fungicyd zastosować i w jakiej fazie. Fungicydy stosuję po raz pierwszy i myślałem, że zastosuje tak jak na oziminy, ale czytam forum i chyba to nie jest tak samo. Na oziminy poszedł Tilt+mondatak na T2 planuje Falcon w fazie liścia flagowego. A jak z pszenicą jarą?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

5 dni temu pryskałem pszenice Tiltem Turbo 1l/h z tego co widze pszenica na dolnych liściach dalej ma maczniaka na sobie. Czy po oprysku objawy choroby powinny całkiem zniknąc, czy trzeba to czymś poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

już się zdecydowałem 0,6l duett ultra + 0,6l acanto, teraz tylko poogarniam kukurydzę i wjeżdżam w pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

6 maja dawałem wirtuoz i teraz na drugi zabieg dam Falcon tylko nie wiem czy przed kłoszeniem, w trakcie czy po kłoszeniu ? wirtuoz ładnie trzyma do tej pory to może po kłoszeniu dać dopiero ? jak radzicie ? pszenica będzie się kłosić za jakiś dobry tydzień :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Panowie zabiegi fungicydowe w pszenicy ozimej w tym roku zaczynam od 1 kolanka - Witrtuozem i na kłos Artea. Ktoś ma jakieś inne propozycję. Czy zamiast Arteę na kłos zastąpić Duetem Ultra co lepsze będzie w kłos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

widze że nie ja pierwszy ma problem z mączniakiem, na T1 poszedł Bumper+Atak i na jednej odmianie tragedia jest, pryskać to jeszcze czy czekać na kłoszenie jeśli teraz to czym najlepiej i w miarę tanio to przejechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do dobrej ochrony kłosa wystarcza zwykłe triazole jak propikonazol i cyprokonzaol. Więc artea sobie poradzi, może być tez menara, zamiennik artei, większa koncentracja substancji aktywnych, mniejsza dawka na ha. Ja właśnie dawałem menarę na kłos w życie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

6 maja dawałem wirtuoz i teraz na drugi zabieg dam Falcon tylko nie wiem czy przed kłoszeniem, w trakcie czy po kłoszeniu ? wirtuoz ładnie trzyma do tej pory to może po kłoszeniu dać dopiero ? jak radzicie ? pszenica będzie się kłosić za jakiś dobry tydzień :)

dwa tygodnie temu robiles zabieg więc wirtuoz spokojnie trzyma.falcon podaj jak pszenica sie wyklosci i zacznie kwitnąć.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Mam okropny problem z mączniakiem w pszenicy stosowałem 10 dni temu tebu + bumper ale chyba na nic to się zdało zastanawiam się czy nie prysnąć artea 0,5l + olympus 2l /ha albo podzielić i teraz samą artea a za 10 dni powtórka olympus jak sądzicie doradźcie jedno uderzenie mocne czy ochronę rozłożyć w czasie może poprzedni zabiek jeszcze działa i wystarczy wzmocnić narazie tylko arteą, jest sucho umnie a mączniak lubi jak niema deszczu, stanowisko po rzepaku + obornik z zewnątrz ładny łan ale w środku masakra się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

cześć-czy już ktoś pryskał już t2-ja dziś pojechałem nie wiem czy aby nie za wcześnie ale wydawało mi się że liście dostają jakieś przebarwienia jak patrzyło się od słońce.Pojechałem rewellerem 1 l+ gwarant 1l+ odrobina nawozu dolistnego.Wirtuozem pryskałem miesiąc temu.Pszenica liść flagowy,pszenżyto tam gdzie mniej nawozu juz się zaczyna kłosić.Na t3 nigdy nie pryskałem-i w tym roku też nie planuje-zboza bo rzepaku i ziemniakach i grochu-to chyba fuzariozy nie wejdą na kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Sławek a więc radzisz odpuścić artee na m ączniaka i popryskać np. taliusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Napisano (edytowany)

U mnie 29,04 poszedł Duet Ultra, pszenica trzyma się bardzo ładnie, nie długo chcę pryskać Falconem, gdzie nie gdzie widzę że pokazuje się mączniak, zostało mi trochę Duetu, czy dolać go do Falconu, czy nie ma sensu?

Według etykiety można go stosować w dwóch różnych terminach.

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam okropny problem z mączniakiem w pszenicy stosowałem 10 dni temu tebu + bumper ale chyba na nic to się zdało zastanawiam się czy nie prysnąć artea 0,5l + olympus 2l /ha albo podzielić i teraz samą artea a za 10 dni powtórka olympus jak sądzicie doradźcie jedno uderzenie mocne czy ochronę rozłożyć w czasie może poprzedni zabiek jeszcze działa i wystarczy wzmocnić narazie tylko arteą, jest sucho umnie a mączniak lubi jak niema deszczu, stanowisko po rzepaku + obornik z zewnątrz ładny łan ale w środku masakra się robi.

Tebukonazol i propikonazol to za słabe na mączniaka. Trzeba było dać tilt turbo, morfina w postaci fenpropidyny by sobie poradziła. Teraz trzeba lecieć czymś co podziała szybko, artea ma jeszcze triazol w postaci cyprokonazolu, powinno sobie poradzić. Dodatek olympusu to dobry pomysł chociaż wiedz o tym że jego 2 substancje aktywne będą głównie zabezpieczać. Dlatego sam olympus nie, ale z artea już tak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na T3 nie musi być jakiś super środek żeby sobie z chorobami kłosów poradził, traizole dają radę. Duet jak dla mnie jest specyficznym fungicydem, od chorób podstawy źdźbła do chorób kłosów. Chociaż fajnie ujmują w etykiecie że ogranicza choroby podstawy źdźbła. Tiofanat metylowy i epoksykonazol to lepsze substancje na T2, na choroby kłosów są dobre. Cyprokonazol jest bardzo dobry w zwalczaniu chorób kłosów. Wg mnie artea lepsza ale to moje osobiste zdanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Ma silna infekcje wiec powinien dac srodek ktory ma najwyzsze dzialanie na maczniaka .artea do super srodkow nie nalezy w tej dziedzinie

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

epoksykonazol z duetu ma lepsze dzialanie na septorioze plew.nie zapominajmy tez o niej .tiofanat dziala na fuzariozy.artea bardziej na rdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

już się zdecydowałem 0,6l duett ultra + 0,6l acanto, teraz tylko poogarniam kukurydzę i wjeżdżam w pszenicę

 

Jak z faza rozwojową u ciebie w pszenicy?? U mnie Jantarka, Ludwig i Arkadia miejscami powyrzucały po liściu flagowym prawie w całości, Muszelka dopiero wypuszcza. Niewiem czy pryskać bo zero objawów chorób, a jakiś niecały miesiąc temu poszedl Tilt Turbo 0.5 + prochloraz 0.8.

W pszenżyto chyba trzeba wjeżdzać bo zbiera się już do kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie dziś rozciołem pszenicę ale nie widze kłosa , drugie kolanko dopiero 5-8 cm nad ziemią .

Gdzie niegdzie znajde liść taki brązowo żółty w paski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

A czy łączycie zabiegi fungicydowe z nawożeniem dolistnym, czy może nie jest to zalecane np. z mocznikiem i czy waszym zdaniem takie łączenie nie odbija się negatywnie na skutezności zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj