Polecane posty

Robroy    18
22 godziny temu, Cebulj napisał:

albo na pszenice t1 input triple t2 funadango

jesli na t1 turbo pak i 1l prokarbu to co na t2 co myslicie o elatus era 0,8l?

i na t3 czy coś dawać

może coś na t2 w rzepaku polecicie ciekawego

Mysle że Elatus to dobra opcja na t2. może to wystarczyc jesli chodzi o ochrone do konca, a jak nie to mozna jeszcze dać tebu na t3. zależy trochę od roku jeszcze jaki bedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
8 godzin temu, lukasz222 napisał:

To Delaro wychodzi taniej

tu na forum odardzili delaro bo na t1 chcialem input triple a t2 delaro ale powiedzieli ze za slabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
3 minuty temu, mraukot napisał:

100g. protiokonazolu to ok. 70 zł. 100 g. strobiluryny - 150 zł. Mają rozmach 🤣

100 g protiokonazolu 70zł + 100g azoksystrobiny 32zł + adiuwant 4zl, do 110 zł max, ale za nośniki trzeba płacić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
4 minuty temu, Robroy napisał:

Mysle że Elatus to dobra opcja na t2. może to wystarczyc jesli chodzi o ochrone do konca, a jak nie to mozna jeszcze dać tebu na t3. zależy trochę od roku jeszcze jaki bedze

t1 tilmor 1l t2 propulse jak myslisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 minutę temu, Cebulj napisał:

tu na forum odardzili delaro bo na t1 chcialem input triple a t2 delaro ale powiedzieli ze za slabe

ale poza słuchaniem forum pasuje coś się samemu się orientować, choć jakieś podstawy mieć jak przeliczać substancje i co ile kosztuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
Przed chwilą, loquito napisał:

ale poza słuchaniem forum pasuje coś się samemu się orientować, choć jakieś podstawy mieć jak przeliczać substancje i co ile kosztuje 

no ja nie bardzo wiem bo ja nie mam wyksztalcenia a tato to kupuje z agroloku to co pani doradza i zeby za drogo nie wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
loquito napisał:

3 minuty temu, mraukot napisał:

100g. protiokonazolu to ok. 70 zł. 100 g. strobiluryny - 150 zł. Mają rozmach 🤣

100 g protiokonazolu 70zł + 100g azoksystrobiny 32zł + adiuwant 4zl, do 110 zł max, ale za nośniki trzeba płacić 

Raczej za germańską markę, nie żadne tam "nośniki" 😋 Poza tym, Fandango raczej nie posiada specjalnych dodatków, bo nawet nie rozlewa się po liściach tak jak chociażby Boogie czy Proline..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
7 minut temu, Cebulj napisał:

t1 tilmor 1l t2 propulse jak myslisz

na t1 to u mnie będzie toprex a na t2 tanio i dobrze powinien amistar lub jakiś zamiennik zadzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3558
14 minut temu, Cebulj napisał:

no ja nie bardzo wiem bo ja nie mam wyksztalcenia a tato to kupuje z agroloku to co pani doradza i zeby za drogo nie wyszlo

Jak w agroloku to na pewno nie tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
Przed chwilą, miwigos napisał:

Jak w agroloku to na pewno nie tanio

zamowil tata domnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2182

Tebukonazol to akurat praktycznie we wszystkich sklepach najtańszy fungicyd.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

Panowie sklep internetowy agrosimex godny polecenia bo dosyć przyzwoite ceny ma. Moze ktoś coś zamawiał od nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrosimex to bardziej hurtownia... Kolega który handluje środkami zamawia u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

Panowie a czy zastosowanie na t2 priaxoru (0.75 l/ha) plus 125g tebu wpłynie na to że rośliny w żniwa będą miały jeszcze zielone łodygi i zbiór będzie utrudniony? czy taka dawka priaxoru nie spowoduje tak długiego efektu zielonosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
1 godzinę temu, Michal014d napisał:

Panowie sklep internetowy agrosimex godny polecenia bo dosyć przyzwoite ceny ma. Moze ktoś coś zamawiał od nich?

Kupowałem przez przedstawiciela terenowego , przez sklep internetowy też powinno być ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
16 godzin temu, Cebulj napisał:

tu na forum odardzili delaro bo na t1 chcialem input triple a t2 delaro ale powiedzieli ze za slabe

Delaro słabe? 175g protio i 150g strobi - jak to ma być słaby środek, to co powiedzieć o fandango, które ma 100g protio i 100g strobiluryny?

Edytowano przez lukasz222
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
2 godziny temu, fezoi napisał:

Kupowałem przez przedstawiciela terenowego , przez sklep internetowy też powinno być ok .

Ok dzięki moze zaryzykuje.

3 godziny temu, mraukot napisał:

Agrosimex to bardziej hurtownia... Kolega który handluje środkami zamawia u nich.

Ok dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    162
lukasz222 napisał:

Delaro słabe? 175g protio i 150g SDHI - jak to ma być słaby środek, to co powiedzieć o fandango, które ma 100g protio i 100g strobiluryny?

W delaro trifloksystrobina to substancja SDHI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
9 godzin temu, lukasz222 napisał:

Delaro słabe? 175g protio i 150g SDHI - jak to ma być słaby środek, to co powiedzieć o fandango, które ma 100g protio i 100g strobiluryny?

Delaro nie ma sdhi 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Fakt, mój błąd, myślę o jednym piszę o drugim, już poprawione ;) dzięki za czujność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73

Podsumowując co waszym zdaniem najlepsze

1 t1 input triple 1l t2 delaro 1l

2 turbo pak + 1l prokarbu t2 elatus era 0,8l

3 0,8l mondatak + tern 0,5l t2 elatus era 0,8l

4 t1 duett na start t2 duett ultra

5 t1 atak 0,8l tern 0,4l tebu0,8 t2 plexeo 0,8 trazer 0,5

6 t1 prokarb 1l t2 tebu +trazer

7 t1 turbo pak t2 priaxor 0,75 i epoksykonazol 0,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj