Polecane posty

marluk    355

Miał ktoś z was problem z mieszaniem Dr Green razem z prochlorazem? Rok temu dałem mieszankę Tilt Turbo + Mirage + Dr Green i cały opryskiwacz zielony. Podejrzewam, że od prochlorazu. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
30 minut temu, miwigos napisał:

Musiał bym być przy rozlewaniu inaczej bym nie kupił , duży problem jak zostanie ci na przyszły rok ,na serio chcesz dać na t-1 , dla mnie troche dziwnie kombinujesz

 

To Ty kup i rozlej. Nie mam pojęcie co zastosować na T1  czekałem cały czas na Boogie ale ktoś pisał ze nie będzie go w tym roku w Polsce w bankach 5l

Ty co będziesz stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czekasz na to Boogie aż ktoś do ciebie zadzwoni i zapyta czy chcesz kupić, czy dzwoniłeś do okolicznych sklepów, hurtowni i kazali ci czekać bo będą mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
loquito napisał:

Przeczytaj ostatnie zdanie jakie napisałem.
 

Pobieżnie rzuciłem okiem na posta i właśnie wydawało mi się dziwne, że kolega loquito tak twierdzi 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

0,6kg Unix cyprodynil
0,35 litra Protendo protiokonazol
0,1litra Kendo cyflufenamid

czy:
0.4 - Unixa - 300g cyprodynilu
0.4 - Praktisa - 100g Protiokonazolu
0.3 Ternu - 225g fenpropidyny

czy:
1,2 litra TRACK/ventur (Epoksykonazol 67-80 g/ha, boskalid 233-280 g/ha)
0,1 litra KENDO (cyflufenamid 5-10 g/ha)

 

zestawienie z poprzednich stron które mnie zainteresowały czytając różne propozycje - co byście wybrali? Głównie pszenice po rzepaku, kilka ha jest po pszenicy ale to myślę tym co zostanie z powyższych opryskać bo tam niewiele powierzchni. Ewentualnie czym uzupełnić/może inne dawkowanie?

I gdzie poczytam o czymś sensownym na rzepak?  Toprex po zeszłym roku (śnieg i chyba przymrozek słabo wypadł wtedy po wiosennym oprysku). 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
27 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

0,6kg Unix cyprodynil
0,35 litra Protendo protiokonazol
0,1litra Kendo cyflufenamid

czy:
0.4 - Unixa - 300g cyprodynilu
0.4 - Praktisa - 100g Protiokonazolu
0.3 Ternu - 225g fenpropidyny

czy:
1,2 litra TRACK/ventur (Epoksykonazol 67-80 g/ha, boskalid 233-280 g/ha)
0,1 litra KENDO (cyflufenamid 5-10 g/ha)

 

zestawienie z poprzednich stron które mnie zainteresowały czytając różne propozycje - co byście wybrali? Głównie pszenice po rzepaku, kilka ha jest po pszenicy ale to myślę tym co zostanie z powyższych opryskać bo tam niewiele powierzchni. Ewentualnie czym uzupełnić/może inne dawkowanie?

I gdzie poczytam o czymś sensownym na rzepak?  Toprex po zeszłym roku (śnieg i chyba przymrozek słabo wypadł wtedy po wiosennym oprysku). 

Ja bym dał trzeci zestaw

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228
44 minuty temu, marluk napisał:

Miał ktoś z was problem z mieszaniem Dr Green razem z prochlorazem? Rok temu dałem mieszankę Tilt Turbo + Mirage + Dr Green i cały opryskiwacz zielony. Podejrzewam, że od prochlorazu. Miał ktoś taki problem?

Zdaje się że prochloraz z miedzią się gryzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
1 godzinę temu, lebek5 napisał:

To Ty kup i rozlej. Nie mam pojęcie co zastosować na T1  czekałem cały czas na Boogie ale ktoś pisał ze nie będzie go w tym roku w Polsce w bankach 5l

Ty co będziesz stosował?

Input triple ,późno siane delaro , boogie nie dostaniesz ,chyba że zostało komuś z ubiegłego roku

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
1 godzinę temu, loquito napisał:

Czekasz na to Boogie aż ktoś do ciebie zadzwoni i zapyta czy chcesz kupić, czy dzwoniłeś do okolicznych sklepów, hurtowni i kazali ci czekać bo będą mieć?

Tak na to czekam. Bo w żadnym sklepie internetowym nie ma, maja mnie powiadomić gdy będzie dostępny. Dzwoniłem do Pakos  i oni sami nie wiedza czy będą mieć czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Input triple ,późno siane delaro , boogie nie dostaniesz ,chyba że zostało komuś z ubiegłego roku

Litr  inputu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Witam. Czy Artemis 2l/ha będzie dobry na pszenicę po rzepaku czy szukać czegoś lepszego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

 Pszenica w monokulturze wystarczy 0,9 mirage i  0,6 andros?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Mam już zakupione mirage i andros. W jakiej dawce dodać cyprodynil?

Czy może mirage 1L i andoos 0,75L wystarczy?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

W monokulturze. 450 g/ha cyprodynil + 100 g/ha protiokonazolu + 100 g/ha azoksystrobiny. Koszt 202 brutto. Pszenica nie w monokulturze 375 g/ha cyprodynil + 100 g/ha protiokonazolu + 100 g/ha azoksystrobiny koszt 190 brutto. Taki zestaw na ten rok mam gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
10 minut temu, krychu napisał:

W monokulturze. 450 g/ha cyprodynil + 100 g/ha protiokonazolu + 100 g/ha azoksystrobiny. Koszt 202 brutto. Pszenica nie w monokulturze 375 g/ha cyprodynil + 100 g/ha protiokonazolu + 100 g/ha azoksystrobiny koszt 190 brutto. Taki zestaw na ten rok mam gotowy

Azoksystrobina to tak żeby niby jak w Delaro było na mączniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1015

a jak by porównac ten duett na start tylko w dawce 1,2 =+ 0,4 l (czyli 240g boskalid 120g krezoksym metylowy, 120g metrafeon) do 1l input triple (priotiokonozal 160g, spiroksamina 200g, proqinazid 40g)

Co lepiej podziała na podstawe ? i jak z ochroną liści w tym duecie ?

Na papierze boskalid lepiej radzi sobie z podstawą niż priotiokonazol.

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj