Polecane posty

OKEY    154

Wydaje mi się że śor powinno dobierać się w zależności od panujących warunków i zagrożenia agrofagami czy też ich występowania. Planowanie ochrony w grudniu to chyba trochę na wyrost. Owszem można szukać opinii na temat rożnych śor tak żeby wiedzieć jaki środek jest dobry na konkretnego patogena.

Każdy rok jest inny i raz trzeba szybko interweniować co wiąże się z zastosowaniem środków działających w niższej temperaturze a czasami oprysk można odłożyć w czasie lub połączyć dwa zabiegi w jeden . Teraz pogoda świruje i ciężko co cokolwiek planować.

   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

trzeba jeszcze uwzględnic temperature , bo pryskając na grzyba pszenice T1 bywają rózne temperatury a nie wszystkie składniki środków grzybobójczych tolerują niskie temperatury przedziału 5-10*C , podobnie jak środki na chwasty.

Wirtuozem kropiłem i szału nie było ....

dużo lepiej wyszła mieszanka Tilt Turbo + Mirage.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/52051-zabiegi-fungicydowe/page-84

 

post 84

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

T2 jeszcze nie wiem ale T3 Osiris na 100% pięknie sobie radzi.

 

na T3 w tych pieniądzach lepsze jest dla mnie prosaro

a co myslisz o wirtuozie co prawda nie ma rejstracji w jeczmieniu ozimym ale kolega mi go chwalił

wirtuoz? wolę Duet Star/Tilt + Atak.. Efekt ten sam, a nawet lepszy a cenowo taniej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Duet Star 1l, Tilt 0,8-1 l, Atak - 0,8 l (taka bardziej ogólna dawka)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@losktos czemu uważasz ze Prosaro jest lepsze? tez się zastanawiam co wybrać na T3,zostać przy Tebu+Topsin czy wybrać właśnie Osiris lub Prosaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

osiris to metkonazol i epoksykonazol, prosaro - tebukonazol i protiokonazol.

Tebukonazol i metkonzol to substancje bardzo podobne w ochronie kłosa, zaś z epoksykonazolem i protiokonazolem już nie można tak powiedzieć. Obserwowałem kilka testów i w niektórych epoksykonazol nie wykazywał skuteczności na fuzarioze. Ogólnie może jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie ale w mojej okolicy fuzarioza występuje w bardzo dużym nasileniu stąd takie podejście.

Ogólnie oba środki są bardzo dobre jednak jeśli miałbym wybierać to brałbym prosaro.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

losktos ma rację  prosaro dużo lepsze  protiokonazol robi  robotę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Żaden. W cenie 100-120 Pln możesz dać 0,7 epoksykonazolu +1l  Gwarant albo 0,7l epoksy + 0,4l Acanto lub  azoksystrobiny.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Artea nada się na T3? Czy wrzucić ją do Amistar'u w T2? Zostało mi się trochę Artey i nie wiadomo jak ją zużyć? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Robiłem Artea + Amistar na T3.....efekt beznadziejny.

Prosaro nie kropiłem na T3 wiec nie mam opini ale po Osiris byłem zadowolony, ziarno grube i pięknie wyrównane.

Kondziu saletra 32% ma dodatkowo wapno i mg a to na druga dawkę bardzo wskazane .Na pierwsza dawkę możesz dać 34% ale na druga dawkę  wapno i mg widać gołym okiem w pszenicy , jak się pszenica staje ciemna , gdzieś tam w mojej galerii była fotka  co miałem pszenice z nierównym uwrociem :)

o tutaj 4c2hptxzd5mk.jpg

tutaj na T1 poszło Tilt + Mirage i 300 kg saletry, do T2 bez jakich kolwiek chorób czyli mieszanka jak dla mnie bardzo dobra i nie droga.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Nie wiem jak u was ale w mojej pszenicy Arkadii są już choroby.końcówki liści są żółte, biały nalot, chyba mączniak i septorioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

To przyznaje fakt Tilt Turbo + Prochloraz to jednak jest kosa na T1. Tak jak mówisz trzyma dobrze do T2. Co do pierwszej dawki to jednak posłuchałem się jednego z użytkowników AF i zastosowałem  N i S na start i obecnie innej opcji sobie nie wyobrażam. Idzie Saletrosan/Sulfan albo Saletra + Kizeryt/Siarczan amonu. W saletrze 32% to ciutkę mało tego Mg i Ca. Przy drugiej dawce mogą być problemy z rozpuszczeniem bo w ostatnich latach coś mało tej wody :( Boli mnie też że 34 gorzej jest rozsiać niż 32 mały wiaterek i się cofa. Panowie u was też trafiają się roślinki pszenicy ozimej które robią się żółte i później obumierają. Taki przypadek trafia się raz na kilka m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Też zauważyłem u siebie takie objawi żółtych roślin które później obumierają ale tylko na tych działkach gdzie jest pszenica po pszenicy na pozostałych pszenica bez zmian ładna ciemno zielona.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ok a który środek Duett Ultra,Falcon czy Soligor bedzie lepszy na T2

Soligor jest za drogi jak na swój skład. Powinien kosztować max. 100 zł/ha. Ale fakt faktem z tych 3 środków stosowanych solo soligor pewnie wyjdzie najlepiej.

 

Artea nada się na T3? Czy wrzucić ją do Amistar'u w T2? Zostało mi się trochę Artey i nie wiadomo jak ją zużyć? :)

Według mnie lepiej dać w T3 Tebu + Topsin (cenowo podobnie a lepszy efekt), a w T2 bardziej do strobiluryny widzę epoksykonazol. W T3 można by spróbować wesprzeć Arete tebukonazolem, wtedy miałoby to sens.

Kiedyś stosowałem Menare (silniejsza artea) + Acanto w T2 - efekt nie był najgorszy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Czemu epoksykonazol od strobiluryny? Fakt faktem działał nie narzekam, ale tu prawa jest taka że chodzi mi o wykorzystanie tych o to środków.  Do licha to wdepłem ehhh. Połączenie Amistar i Menara da radę? Acanto ma chyba pikoksystrobine, a Amistar azoksystrobine czym te strobiluryny się różnią w działaniu.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2

Ja w tym roku stosowałem Menare + Amistar w pszenżycie ozimym na T2/T3 i zdało egzamin. Azoksystrobina rożni się od Pikoksystrobiny tym, ze ma mocniejsze działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj