Polecane posty

QWERTY888    0

Wczoraj pryskałem pszenicę Bumper Super + Leander. Przy wlewaniu Leandera zatkał mi sito. W ogóle nie chciał sie rozpuścić. Czy to normalne? Czy sprzedano mi coś złej jakości. Dodam, że Leander był wlewany jako pierwszy. A z Bumperem nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy fenpropidyna zadziała w pszenżycie ozimym?

 

 

Jak najbardziej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Wczoraj pryskałem pszenicę Bumper Super + Leander. Przy wlewaniu Leandera zatkał mi sito. W ogóle nie chciał sie rozpuścić. Czy to normalne? Czy sprzedano mi coś złej jakości. Dodam, że Leander był wlewany jako pierwszy. A z Bumperem nie było żadnego problemu.

 

Ja swój przed wlaniem rozrabiam osobno w wiaderku. Sprawdzałeś datę produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Leander jest bardzo stężony i dlatego, U mnie było to samo ale jakoś pomału go rozwodniłem (całe sito zalepione+gluty). Drugi opryskiwacz już rozwodniłem z wodą i nie było tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

W jakiej minimalnej temperaturze działa Wirtuoz? U mnie jest dość chłodna w dzien 12-14 w nocy 0-4 a grzybki szaleje bo do tego jest dość wilgotno jak na wiosnę. Jak myślicie pryskać jak tylko będzie dało sie wjechac mimo niskich temperatur? Pszenica ma już 25cm. I czy mogę do wirtuoza do mieszać Plonvit Opty 20-20-20 2kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Wirtuoza podaj w temp.minimum 12 stopni.Nie lubi się z moddusem.Odżywki toleruje.Dodam jeszcze że wirtuoz jest silnie skoncentrowany i wlewa sie go pierwszego do zbiornika a pozniej odżywka

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

faktycznie, dopasować oprysk w tym roku do pogody jest ciężko-jak nie za zimno to przymrozek, deszcz, wiatr. Nie wiadomo co robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek197627    0

Witam mam pytanie mam zamiar zastosowac na pszenice i jęczmień WIRTUOZA zaznaczam że jestem początkujący a objawy grzyba znikome poradzcie co mogę dodac aby uzyskac lepsze efekty w plonowaniu z góry dziękuje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

tak na chłopski rozum najlepiej

 

No więc tak najprościej mówiąc to tak

ogólnie jest pate faz T0/T1/T2/T3 z tym że:

 

T0- jest ciężki do zrealizowania i najlepiej go zrealizować jesienią gdy np pszenica się rozkrzewiła. Wtedy nalerzy wyczekać najlepiej jak najpóźniejszy termin w sęsie warunki pogodowe bądz zrobić ten zabieg bardzo wcześnie wiosą gdy zboża ruszają (zaczynają się krzewić i pobierać składniki pokarmowe), nie należy patrzeć na temperature gdyż wiele substancji bdb radzi sobie w złych warunkach. Dla przykładu u mnie gość który ma okolo 6tyś ha pryskał T0 w Lutym, bo była ku temu dobra pogoda i teraz widac efekty.

 

T1- najczęściej w fazie gdy zboża się już rozkrzewiły bądź kończą krzewić i zaczynają strzelać w źdźbło. widac wtedy bardzo gwałtowny wzrost rosliny w górę.

 

T2- przed bądz na liść flagowy, najczęściej gdy jest łan usłany liściem podflagowym czyli takim szerokim pikującym w duł.

 

T3- jest zabiegiem w którym trzeba uważąć gdyż można zrobić gdy zboże zaczyna pokazywać kłos bądź jest widoczny albo gdy jest minimum 5dni po kwitnieniu lecz nie za długo. Nie wolno robic zabiegów w trakcie kwitnienia zboża a dokładniej pylenia bo będzie kicha.

 

To tak najkrócej i najprościej . Jest jeszcze szereg aspektów co do terminów bo trzeba by uwzględnić np; szybkość dojżewania ziarna, czy sie chce zastosować 2,3,4 zabiegi, czy w T2 zastosujesz regulator wzrostu i z jaką substancją. można by tak dużo pisać ale najważniejsze to trzymać się tych zasad i czytac etykiety środków i radzić się kogo sie da bo to żaden wstyd nie wiedzieć a spier...lić jest bardzo łatwo. jak bys czegoś jeszcze nie zrozumiał to wal śmiało

 

Witam mam pytanie mam zamiar zastosowac na pszenice i jęczmień WIRTUOZA zaznaczam że jestem początkujący a objawy grzyba znikome poradzcie co mogę dodac aby uzyskac lepsze efekty w plonowaniu z góry dziękuje !!

 

Jeśli chcesz sam wirtuoz to dodaj np jakich wspomagacz. Slippa jest bardzo dobra bo działa mocno penetracyjnie i transmisyjnie więc zpoteguje ci działanie środka, 100ml na ha wystarczy a koszt to jakieś 7-9zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

@cichy5540 Mam zamiar dać wirtuoz + rosasol 29-10-10 ( z mikroskładnikami ) w sklepie koleś powiedział ze środek bardzo długo trzyma nic nie wspominał żeby dawać jakiś wspomagacz ale mówisz że warto?

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Na T1 daje zawsze capalo, ale dałem się namówić aby na stanowiskach po rzepaku dać promax 0,7 + syrius 0,5 + tern 0,5 l/ha. Kto ma doświadczenie z taką mieszaniną czy przygotować się na wcześniejsze T2 ?

Co do capalo to na stanowiskach w monokulturze daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pytanie koledzy potrzebuje pojechać modusem pszenice a w tym tygodniu spadki temperatur. Jak pojadę samym modsem bez żadnych mikro itp to też może się pszenica przyjarać czy raczej nie ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

@cichy5540 Mam zamiar dać wirtuoz + rosasol 29-10-10 ( z mikroskładnikami ) w sklepie koleś powiedział ze środek bardzo długo trzyma nic nie wspominał żeby dawać jakiś wspomagacz ale mówisz że warto?

 

Jeżeli ma iść do tego odżywka z azotem to nie bo to różnie wychodzi. Jeżeli bez niczego to by było warto. Co do długości działania środka to jest to mocno uzależnione od pogody. A w jakiej dawce ten virtuoz?

 

pytanie koledzy potrzebuje pojechać modusem pszenice a w tym tygodniu spadki temperatur. Jak pojadę samym modsem bez żadnych mikro itp to też może się pszenica przyjarać czy raczej nie ?

 

Sam moddus nic nie zrobi a to że temp niższa to tylko może co najwyżej osłabić środek i zpowolnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

na pszenicę bogatkę dałem 1l duet star, 0,8l mirage, 1l CCC, 15kg siarczanu magnezu i 1,8kg folicare 18-18-18 i to wszystko na 300l/1,2ha - dobrze będzie, pogoda słoneczna podczas zabiegu temp.ok 18*C i co proponujecie na T2 bo myślałem na Soligorem 1l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

@cichy5540 Wirtuoza 1L na hektar a odżywka ma azotu 29 chciałbym prysnąć w tym tygodniu ale nie wiem jak z temperaturami u mnie w granicy 12-14* w dzień a dziś rano o 6 było 6,5*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Poradźcie mi co robić, nie kropiłem jeszcze na T1 bo chciałem zachować chociaż te 3 dni odstępu od oprysku na chwasty, a ostatnio załamała się pogoda i ciągle jest zimno ok 6-8 stopni i deszczownie. Jechać w takiej temperaturze, czy czekać aż się zrobi troszkę cieplej? Ma pójść Capalo 1,5 litra plus miksy. A terminy uciekają...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Terminy uciekają, a fungicydy potrzebują temp. min 12 stopni, a więc radzę poczekać, z resztą też tak zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Ja tam pod koniec tygodnia jadę z fungi i skracaniem ( duet star+ property+medax+ccc) bez patrzenia na temperatury. Lepiej będzie miec niepełną skuteczność niż nic nie dać. Jak choróbska się rozpanoszą i faza skracania przeleci to dopiero będzie zabawa!.

Swoja drogą jak bedziemy czekać by było nie za ciepło i nie za zimno, i żeby nie było rosy i wiatru a nasłonecznienie w sam raz , to możemy sie nie doczekać.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek07    0

Koledzy, ja może trochę z innej beczki, dopiero się zarejestrowałem i widzę, że można dużo się od was dowiedzieć. Tydzień temu opryskałem pszenicę (odmiana TACITUS) od chwast środkiem Lancet i do tego dodałem Orius od choroby. Dzisiaj ojciec płacze mi przez telefon, że pszenica jest spalona bo na całym polu żółknie. Czy w takim przypadku da się jeszcze coś zrobić, by uratować pszenicę. Dziś ma u nas padać, czy to coś da teraz deszcz? Czym ewentualnie jeszcze można ją uratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

najpierw pojedzi zobac pszenice co sie dzieje a dopiero pozniej pytaj bo tak to kto ci co powie? nikt nie jest wrozka nikt jej nie widzil i nie wie co moze byc przyczyna zolkniecia a swoja droga po co dodales do lanceta orius? ?? jak pryskales na chwasty to chwasty a nie od grzyba..... zolknie moze od srodka moze czegos brakuje a moze ojciec panikuje proponuje jeszcze raz pojechac w pole i wtedy cos decydowac poza tym jak pada moze sie jej poprawi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Koledzy, ja może trochę z innej beczki, dopiero się zarejestrowałem i widzę, że można dużo się od was dowiedzieć. Tydzień temu opryskałem pszenicę (odmiana TACITUS) od chwast środkiem Lancet i do tego dodałem Orius od choroby. Dzisiaj ojciec płacze mi przez telefon, że pszenica jest spalona bo na całym polu żółknie. Czy w takim przypadku da się jeszcze coś zrobić, by uratować pszenicę. Dziś ma u nas padać, czy to coś da teraz deszcz? Czym ewentualnie jeszcze można ją uratować?

 

Na przypadną pszenice środkami najlepiej coś antystresowego np Asahi i do tego agravite 48aktiv. U mnie w pszenicy która była przypalona po takim zabiegu odbudowala się po dwoch dobach w 100% i wyglądała super. Kosz może trochę przeraża bo jakieś 130zl/ha ale warte bo inaczej można się pożegnać z planem

 

@cichy5540 Wirtuoza 1L na hektar a odżywka ma azotu 29 chciałbym prysnąć w tym tygodniu ale nie wiem jak z temperaturami u mnie w granicy 12-14* w dzień a dziś rano o 6 było 6,5*

 

To możesz dać to razem tyle że działanie środka będzie słabsze bo potrzebuje min 12*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
student2012    0

Mateusz 1q

jezeli to septorioza to tylko plew a piknidiów tam nie widac :) czyli czarnych kropek ze skupiskiem zarodnikow konidialnych . Na moje oko to objawy niedoboru manganu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na T1 daje zawsze capalo, ale dałem się namówić aby na stanowiskach po rzepaku dać promax 0,7 + syrius 0,5 + tern 0,5 l/ha. Kto ma doświadczenie z taką mieszaniną czy przygotować się na wcześniejsze T2 ?

Co do capalo to na stanowiskach w monokulturze daje rade.

Ta mieszanina z promaxem syriusem i ternem dość dobra. Tern to chyba zamiennik tiltu, trochę dałes mniej niż zlecenia ale dodatek tebukonazolu. Powinno wystarczyć.

pytanie koledzy potrzebuje pojechać modusem pszenice a w tym tygodniu spadki temperatur. Jak pojadę samym modsem bez żadnych mikro itp to też może się pszenica przyjarać czy raczej nie ?

Samym moddusem absolutnie nic stać się nie może. Jeżeli grożą spadki temperatur to trzeba pryskać w słońce w najcieplejszym momencie dnia. Bo jak pszenica ucieknie to niczym nie nadrobisz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

poprostu mam problem z opryskami w tym roku :( . A w zasadzie olałem temat bo dałem litr ccc plus fungicydy tydzień potem miałem poprawić moodusem. A już się zrobiło dwa tygodnie i ciężko wjechać. Nocami zapowiadają do zera. Morał z tego taki że będzie szedł sam modus a cała reszta nie ma znaczenia. Pszenice tak idą że trzeba reagować natychmiast.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj