Polecane posty

slawek2209    161

Nie stosowalem.Taka mieszanina jest zalecana na t2 i powinna działac głównie na rdze .Z septorioza moze byc roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Sławek a stosowałeś kiedys Falcon na T2 sam?

Cena 170zł i daje go się 0.6l/ha.

Dodał bys coś do niego czy sam dałbyś?

Co ten srodek jest wartny?

 

A jak by tak dać 0.8-1.0l/ha?da to dobrą ochrone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Panowie mogę zrobić taki mix w pszenicy ozimej Ozon nawożenie około 150N bo bobiku na 2klasie:1,7wirtuoza+2l antywylegacza+0.4moddusa i to wszytko na 430litrów wody nie pogryzie się? nie przypali? może coś zmniejszyć lub może coś dodac?

Po co chcesz dać aż 1,7 l Wirtuoza, trochę nie za dużo? Jak chcesz już tyle dać (choć nie wiem po co), to lepiej za tę cenę zastosować inny fungicyd, będzie o niebo lepszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja mam 3 odmiany pszenicy a najładniejszy Agil a najbrzydszy KWS OZON , ale rok temu KWS Ozon tez taki był.Dostał saletre i poszedł pięknie.

Ale jak zyje tyle lat to jeszcze nigdy nie miałem tak ładnej pszenicy a zimotrwałość taka samą ma Agil jak Ozon czyli 3.5.

Primus tez ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Co powiecie o tych mieszankach.

Pszenica Ozima Bogatka siana drugi raz po centrali Charakterystyka http://www.danko.pl/node/83

 

 

T1 Tilt turbo 750 0,7l + Mirage 450 0,7l dodatkowo 30kg mocznika 7,5kg siarczanu magnezu + antywylegacz 725 1l ( 300l cieczy/ha)

T2 Fandango 0,8l + 18kg mocznika+ 7,5kg siarczanu magnezu.

 

Chciałbym dać coś drugi raz na skracanie przy t2 i jak jest cos tańszego i skutecznoego od fandango to wymienić. Co polecacie?

Edytowano przez URSUS16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Z dawką azotu troche przesadziłem. Tak max 190-200 azotu. Mam cichą nadzieję na coś w granicach 5,5t. To sa moje początki, więc wybaczcie drobne przedobrzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sławek a stosowałeś kiedys Falcon na T2 sam?

Cena 170zł i daje go się 0.6l/ha.

Dodał bys coś do niego czy sam dałbyś?

Co ten srodek jest wartny?

 

A jak by tak dać 0.8-1.0l/ha?da to dobrą ochrone?

nie stosowalem falconu.polecam soligor 0.9 l na t2.sprawdza sie u mnie.skład podobny do falconu ale zawiera dobry triazol protiokonazol zamiast triadimenolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Po co chcesz dać aż 1,7 l Wirtuoza, trochę nie za dużo? Jak chcesz już tyle dać (choć nie wiem po co), to lepiej za tę cenę zastosować inny fungicyd, będzie o niebo lepszy efekt.

1,7 dlatego jest więcej niz 1ha a dokładnie 1,40 a planowałem dac w pełnej dawce 1,20 na ha więc wyszło mi 1,7. a po za tym chyba wirtuoz to jeden z lepszych fungicydów z tego co się dowiedziałem na forum i sam sprzedawca mi mówił ze to środek z górnej półki i mało kto daje taki dobry środek na t1

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Chciałbym się poradzić odnośnie ochrony T1 pszenicy, odmiany głównie Ozon i Tulsa i w większości po przedplonach jęczmienia i pszenicy, ziemia ciężka, 3-4 klasa, nawożenie azotowe zaplanowane na ok. 150kg N. Na chwilę obecną pszenica jest ładna, gęsta, 2 tygodnie temu dostała 50kg N w RSM i dlatego myślę nad dobrą ochroną, jak na razie brak objawów chorób.

Jeszcze do niedawna miał iść Bumper Super, ale w tej chwili raczej jestem za innymi rozwiązaniami. Myślałem też nad dodaniem do niego Topsinu 0,8-1L, ale raczej to niewiele pomoże na choroby podstawy źdźbła. Chciałem także choć na części zastosować Aviatora na pierwszy zabieg jednak aktualnie nie można go jeszcze dostać a chciałbym sobie w najbliższych dniach już skompletować środki. Aktualnie mam wymyślone takie warianty:

 

1) Unix - często tu polecany na monokultury, jednak trochę zmodyfikowałem go pod moje stanowiska do następującej mieszaniny: Unix 0,7kg + Prochloraz 1L, cenowo wychodzi jak sam Unix w dawce 1kg (ok. 200zł) a wydaje mi się, że dodatek prochlorazu zabezpieczy szczególnie odmianę Ozon przed septoriozą liści, a także działanie na choroby podstawy źdźbła tej mieszaniny chyba gorsze nie będzie a niżeli samego unixa. We wszystkich znalezionych materiałach Unix jest polecany wyłącznie solo lub z tiltem (triazol i morfolina) i tak właśnie się zastanawiam czy mieszanka unixa z prochlorazem (imidazol) będzie bezpieczna, jak to oceniacie? Czy ta ochrona dotrzyma do liścia flagowego przed septoriozą?

 

2) wczoraj wymyślony wariant po przeanalizowaniu dostępnych środków w sklepach: Cerelux Plus 0,8L (flusilazol 130g i fenpropimorf 300g) + Prochloraz 400g. Flusilazol wg HGCA ma bardzo dobre działanie na podstawę. Może trochę go mało, ale niestety Alertu solo nie znalazłem w sprzedaży. Myślę, że jako dodatek do prochlorazu świetnie by się sprawdził. Taki zestaw wychodzi ok 150-160zł.

 

Na T2 planuję zastosować coś z epoksykonazolem (Seguris lub taniej Epoksykonazol + Gwarant) więc nie chce go dawać na T1.

Trochę się rozpisałem, ale chciałem to ładnie przedstawić, jestem bardzo ciekaw waszych opinii na temat wyżej przedstawionych mieszanin.

W pierwszym wariancie jest drogo i słabo na mączniaka. Za 200 PLN możesz dać Capalo ok1,8 l/ha lub Input 1l ew Bell 1l +Kendo /Talius/ Property ew morfoliny na mączniaka. Każdy z wariantów będzie kompletny i dobry na podstawę.

Wariant drugi - za 150 -160 PLN też można Mieć 1,5l Capalo lub Bell+ morfolina. Moim zdaniem gorzej nie będzie.

Czy u ciebie jest aż tak dramatycznie z podstawą źdżbła?

T2 można z małym dodatkiem strobiluryny ale tak jak napisałeś też ok.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Wirtuoz aż takim rewelacyjnym środkiem to nie jest, ale jest dość dobry i w tej cenie jest całkiem przystępnym rozwiązaniem. Alternatywą w cenie i działaniu dla Wirtuoza będzie:

Tilt Turbo + Mirage/Atak, Duet Star + Mirage/Atak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A wiecie gdzie można dostać bell i flexity 300sc ( czysty metrafenon) bo w mojej okolicy to nawet nikt nie słyszał o tym a o dostępności można marzyć ...

 

Pozatym co dołożyć jako drugą substancje na podsuszkowe w mieszance tiltu i prochlorazu(pszenica po pszenicy)?

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Czy ja wiem czy jest dramatycznie źle z chorobami podstawy źdźbła. Raczej większych problemów z nimi nie miałem w poprzednich latach, ale i nawożenie nie było tak intensywne jak teraz. Martwi mnie kiepski płodozmian (powoli staram się go urozmaicić) i długa wegetacja w tym roku. Jeśli chodzi o mączniaka to nie miałem z nim nigdy problemów po Bumperze Super, który zresztą nie jest specjalistą na mączniaka więc po prostu się nim nie przejmuje. Najbardziej to septorioza, DTR i fuzarioza dają mi w kość.

Szukam też ciągle jakiś ciekawych i niezależnych porównań substancji skutecznych na podstawę źdźbła, najlepiej uwzględniające różnicę w plonie po zastosowaniu rożnych substancji na T1 ale nic sensownego jak dotąd nie znalazłem, gdyż tak się zastanawiam czy jest sens ulepszać Prochloraz na pierwszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
@Milanreal1 to co polecisz mi na zabieg T1 w pszenżycie i życie hybrydowym ??? Wydaje mi się że w tym roku jesienny zabieg fungicydowy dobrze zrobił bo jesień była długa mokra i ciepła a zimy prawie wogóle

Dobra zaprawa powinna jesienią ochronić przed chorobami. Niektórzy producenci nawet twierdzą że dobra zaprawa ochroni łan nawet do fazy liścia flagowego i nie trzeba stosować T1 choć dla mnie to trochę przesada.

odradzam mieszanie wirtuoza z moddusem.przypala końcówki lisci

Wirtuoz zawiera tebukonazol czyli w tym wypadku nie dziwi mnie że razem modduem będą przypalenia.

Panowie co moge zastosowac w pszenicy na T2/T3 w fazie liscia flagowego,aby zabieg zabezpieczyl rowniez klos przed fuzarioza?? Cena okolo 80 zl? W od maja do lipca nie bedzie mnie w domu takze zabieg T3 nie wchodzi w gre. Czy moge w T2 chociaz troche ochronic pszenice przed fuzariaza klosow??

Ogólnie to ciężko jest dać taki fungicyd żeby zabezpieczył przed fuzariozą w fazie kłoszenia, a w fazie liścia flagowego to niemożliwe. A 80zł to mało, za tyle dasz dobrą ochronę przed fuzarioza w fazie kwitnienia.

Chciałbym się poradzić odnośnie ochrony T1 pszenicy, odmiany głównie Ozon i Tulsa i w większości po przedplonach jęczmienia i pszenicy, ziemia ciężka, 3-4 klasa, nawożenie azotowe zaplanowane na ok. 150kg N. Na chwilę obecną pszenica jest ładna, gęsta, 2 tygodnie temu dostała 50kg N w RSM i dlatego myślę nad dobrą ochroną, jak na razie brak objawów chorób. Jeszcze do niedawna miał iść Bumper Super, ale w tej chwili raczej jestem za innymi rozwiązaniami. Myślałem też nad dodaniem do niego Topsinu 0,8-1L, ale raczej to niewiele pomoże na choroby podstawy źdźbła. Chciałem także choć na części zastosować Aviatora na pierwszy zabieg jednak aktualnie nie można go jeszcze dostać a chciałbym sobie w najbliższych dniach już skompletować środki. Aktualnie mam wymyślone takie warianty: 1) Unix - często tu polecany na monokultury, jednak trochę zmodyfikowałem go pod moje stanowiska do następującej mieszaniny: Unix 0,7kg + Prochloraz 1L, cenowo wychodzi jak sam Unix w dawce 1kg (ok. 200zł) a wydaje mi się, że dodatek prochlorazu zabezpieczy szczególnie odmianę Ozon przed septoriozą liści, a także działanie na choroby podstawy źdźbła tej mieszaniny chyba gorsze nie będzie a niżeli samego unixa. We wszystkich znalezionych materiałach Unix jest polecany wyłącznie solo lub z tiltem (triazol i morfolina) i tak właśnie się zastanawiam czy mieszanka unixa z prochlorazem (imidazol) będzie bezpieczna, jak to oceniacie? Czy ta ochrona dotrzyma do liścia flagowego przed septoriozą? 2) wczoraj wymyślony wariant po przeanalizowaniu dostępnych środków w sklepach: Cerelux Plus 0,8L (flusilazol 130g i fenpropimorf 300g) + Prochloraz 400g. Flusilazol wg HGCA ma bardzo dobre działanie na podstawę. Może trochę go mało, ale niestety Alertu solo nie znalazłem w sprzedaży. Myślę, że jako dodatek do prochlorazu świetnie by się sprawdził. Taki zestaw wychodzi ok 150-160zł. Na T2 planuję zastosować coś z epoksykonazolem (Seguris lub taniej Epoksykonazol + Gwarant) więc nie chce go dawać na T1. Trochę się rozpisałem, ale chciałem to ładnie przedstawić, jestem bardzo ciekaw waszych opinii na temat wyżej przedstawionych mieszanin.

1. unix ok, ale po co z prochlorazem? Przed chorobami podstawy źdźbła unix jest zdecydowanie lepszy, przed mączniakiem czy septoriozą na porównywalnym poziomie. Wg mnie lepiej jak dasz do unixu ten tilt, propikonazol do liścia flagowego powinien dać radę z cyprodynilem.

2. Jest taniej ale lepsza jest ta mieszanina 1.

T2 ok.

to mnie nie uspokoiłeś, cięzko będzie zrobić 3 opryski na n pierwsze kolanko i wszystko w dobym momęcie (odchwaszczanie,skracanie,ochrona)

Sporo herbicydów zaleca się dawać jeszcze w fazie krzewienia więc nie będzie takiego nawału na 1 zabieg.

czy to można mieszac T2 Menara 0,5 l + Acanto 0,5 l

Można, z menara można zejść do 0,4. Może poszukaj zamienników amistaru, są w porównywalnej cenie do acanto a są jednak lepsze.

Sławek a stosowałeś kiedys Falcon na T2 sam? Cena 170zł i daje go się 0.6l/ha. Dodał bys coś do niego czy sam dałbyś? Co ten srodek jest wartny? A jak by tak dać 0.8-1.0l/ha?da to dobrą ochrone?

Falcon jest średni, a wyższa dawka to bez sensu. Za 170zł można dać porządne t2.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekburza3    0

Panowie ile dać medax top w mieszaninie z ccc aby efekt był podobny do zastosowania 1l ccc + 0,2 Moddusa? Chcę zastosować medax zamiast moddusa aby nie było przypaleń w mieszaninie z wirtuozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Panowie na T1 planuje dac mieszanke duett star+atak{i tu nie wiem w jakiej ilosci to zmieszac} na T3 myslalem o Tebu,ale czy samo bedzie dobre?

a na T2 planuje Artea czy taka ochrona bedzie wporzadku czy cos zmienic?

 

Czy zabieg T1 moge polaczyc ze skracaniem ccc+modus i z odzywkami+siarczan magnezu?czy lepiej zrobic to oddzielnie?

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie ile dać medax top w mieszaninie z ccc aby efekt był podobny do zastosowania 1l ccc + 0,2 Moddusa? Chcę zastosować medax zamiast moddusa aby nie było przypaleń w mieszaninie z wirtuozem

 

BASF zaleca 1l CCC + 0,6 Medaxu i ja też nad tym myślę tylko jeśli będzie później problem z wilgocią to CCC może przynieść negatywny skutek więc może wtedy lepiej zejść z jego dawką do 0,7 i 0,5 Medaxu. Wszystko zależy od gospodarki wodnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

A wiecie gdzie można dostać bell i flexity 300sc ( czysty metrafenon) bo w mojej okolicy to nawet nikt nie słyszał o tym a o dostępności można marzyć ...

 

Pozatym co dołożyć jako drugą substancje na podsuszkowe w mieszance tiltu i prochlorazu(pszenica po pszenicy)?

Bell mozliwe że tylko w paku z Operą, zaś Flexity niedostępne. Po co dodatkowo s.a na podsuszkowe??

 

Propozycje od Bayera:

 

Aviator 1l - Fandango 1l po rapsie.

Input 0.75l - Prosaro 1l po zbożach.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Bell mozliwe że tylko w paku z Operą, zaś Flexity niedostępne. Po co dodatkowo s.a na podsuszkowe??

 

Propozycje od Bayera:

 

Aviator 1l - Fandango 1l po rapsie.

Input 0.75l - Prosaro 1l po zbożach.

Bell tylko w paku ale już marki dedykowane jak Ventur i Track są sprzedawane solo. Ventur przez Procam a ten drugi nie wiem. Metrafenonu czystego brak ale jest Pyriofenon.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie na T1 planuje dac mieszanke duett star+atak{i tu nie wiem w jakiej ilosci to zmieszac} na T3 myslalem o Tebu,ale czy samo bedzie dobre?

a na T2 planuje Artea czy taka ochrona bedzie wporzadku czy cos zmienic?

 

Czy zabieg T1 moge polaczyc ze skracaniem ccc+modus i z odzywkami+siarczan magnezu?czy lepiej zrobic to oddzielnie?

Artea lepsza jest w T3, w T2 zastąpiłbym ją menarą.

Co do skracania. Te odżywki daj w T1. A ccc z moddusem daj w oddzielnym zabiegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Milan dzieki za odp;.. :) a co z Tebu dodaje sie go do Artei czy nie ma takiej potrzeby?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj