Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
a-zA-Z0-9    4

dolne i nie rośnie mam po sąsiedzku  skagena nie do poznania zielona zero przebarwień

co proponujecie  dać jeszcze maksimusa 20+20+20 czy coś od grzyba

aro1975    114

daj odżywkę fosforową + siarczan magnezu + mikroelementy

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    118

Losktos a co powiesz na 0.5l Fandango +0,5l Tebu na T2? 

nie zbyt podoba mi się takie rozwiazanie. Poza tebukonazolem będzie bardzo mało substancji. eposkykonazol + strobiluryna (Acanto lub Amistar) raczej wypadnie lepiej

ja na T2 myslalem o Acanto 0.5l + Safir 0.6l. Tylko nie wiem czy nie za malo Safira ale tak mi pasuje jesi chodzi o ilosc zakupu srodka. C sadzicie? Na T1 bylo Tilt + Mirage.

Safir 0,8 l

garek    67

koledzy fandango t2 robić na pełny flagowy czy na wychodzący flagowy ?

Krystian93r    0
Napisano (edytowany)

Panowie popryskałem moddus 0,35+ antywylegacz adams 0,5l +imput 1l +prosaro 1l ;/
i tu pytanie czy imput w takiej dawce z prosaro nie zaszkodzi ? 
wychodzi protiokonazol 250 g/h ?
dodam że to spóźnione T1 a na T2 ma iśc credo 1l +tebu0,5l

Edytowano przez Krystian93r

nunu85    82

za duzo masz pieniedzy, ze takie końskie dawki fungicydów dajesz?

czy to pomyłka była?

poza stratą kasy szkód na polu być nie powinno.

Krystian93r    0
Napisano (edytowany)

dzięki własnie sie boje o straty ;/ 
nie no pomyłka i to spora...
straty w kasie wiem ale chociaż będzie jakiś lepszy  efekt ?

Edytowano przez Krystian93r

PawelWlkp    326

Wczoraj pryskałem u znajomego i mi tak strasznie zabiło filtry że masakra. Zapomniałem jak się ten środek nazywał, ale była to odżywka manganowa dodawana w gratisie do środka Topsin. Miał ktoś taki przypadek? W filtrach zrobił się gips.

Arturos21    4

witam na t1 w pszenicy dałem capalo 1,5 litra na t2 planuje adexar plus 1,25 i na koniec osiris na kłos będzie dobrze?? i kiedy pryskać adexarem bo chciałem dodać do niego jeszcze z o,2 moddusa  moge te środki po łaczyć??

Deerf    5
Napisano (edytowany)

Wczoraj pryskałem u znajomego i mi tak strasznie zabiło filtry że masakra. Zapomniałem jak się ten środek nazywał, ale była to odżywka manganowa dodawana w gratisie do środka Topsin. Miał ktoś taki przypadek? W filtrach zrobił się gips.

nie pryskałem takim czymś, ale jeśli wcześniej się nie pryskało jakąś mieszaniną to albo spr w osobnym naczyniu mieszalność, albo najlepiej rozrobić środek w wodzie i wtedy wlać do beczki co daje większą szansę że nic się nie zetnie :)

np oprysk na rzepak:

wszelkiej maści mikro makro + fungi i na to dursban (zwykły, nie delta) = dursbanowe kluski w beczce !

ale jak dusban rozrobi się wcześniej w wodzie to jest OK

robiłem próbę, ale już nie pamiętam czy to siarczan magnezu czy bor w proszku to powodował.

Edytowano przez Deerf

hobbysta21    18
Napisano (edytowany)

nie byl to czasem Mikrostar Mn? rozrabialem to jesienia i teraz nie pamietam czy wsypalem do wiaderka z woda czy zalalem woda i dopiero rozmieszalem ale tez sie gips zrobil i ciezko bylo rozmieszac ale dalo rade, pozniej rozwadniacz swoje zrobil juz :) Najlepsze srodki to sa te plynne: Intermag, Adob . Tamto kupilem wtedy gdyz niebylo nic innego na stanie.

Edytowano przez hobbysta21

losktos    118

koledzy fandango t2 robić na pełny flagowy czy na wychodzący flagowy ?

ma być to typowy zabieg T2 czy T2/T3?

krilan06    64

Czy na T2 połączenie Safir+Phoenix to dobre rozwiązanie? Jakie przyjąć proporcje? Będę stosował na pszenicę i pszenżyto

Napisano (edytowany)

attachicon.gifDSC_0015_4.JPG CO TO MORZE  BYĆ PRZENICA NA CZERWONY KOŃCE 

U mnie podobnie było w pszenicy po rzepaku Po kukurydzy była pózniej siana i nie ma tego objawu Po konsultacji z doradcą wynika że może to być wirus przenoszony przez mszyce lub skoczki 

Edytowano przez robertmoczko

Filipo    4

w pszenzycie lisc flagowy na3/4 wysuniety, jechac z t2 czy czekac? to ma byc ostatni zabieg

metrax12    13

To był Mantrac? Przecież ten preparat zawiera węglan manganu, nie wiem co ta odżywka ma pomóc roślinom, jak jest to forma nierozpuszczalna w wodzie.

w pszenzycie lisc flagowy na3/4 wysuniety, jechac z t2 czy czekac? to ma byc ostatni zabieg

Jak ostatni zabieg, to na w pełni rozwinięty liść flagowy.

Pajej    50

zastanawiam sie czym popryskac na t2 na t1 poszedł capalo, pszenica po grochu nawozenie N ok 150kg/ha. planowany plon to 6-7t chciałbym w mieszaninie wykozystac propiko

BENNY82    34

Witam. w tym roku na pszenice ozimą zastosuje na t2  safir 0,7l/ha + topsin m 1l/ha na t3 tebukonazol 1,25l/ha w zeszłym roku stosowałem topsin na t2 i t3 w mieszaninach i byłem zadowolony pomimo tego ża gluten i białko niskie ale ziarno pełne dobrze wykształcone i cięzkie zabrakło tylko 3 dawki azotu na kłos i byłaby gitara a tak troche brakowało. ten rok nas też nierozpieszcza sucha jesien zima i wiosna na szczescie w nieszczesciu zaczeło padac wilgoc jest to i grzyby sie nasilą . moja ochrona słaba ale lepsza niż żadna szczególnie że  w tym roku dam 3 dawke azotu. może jakies lepsze rozwiązania w tych nawiasach cenowych? nawożenie mineralne powyżej 180 kg N.

tomek0808    2

Panowie,czy Manara z Amistarem bedzie dobra na T2 czy lepszy np.bylby epksy z Amistarem?

Jarecki88    182

witam na t1 w pszenicy dałem capalo 1,5 litra na t2 planuje adexar plus 1,25 i na koniec osiris na kłos będzie dobrze?? i kiedy pryskać adexarem bo chciałem dodać do niego jeszcze z o,2 moddusa  moge te środki po łaczyć??

Ja daję 1,5l Adexaru i 2l Osirisa. Jak narazie (T1 Capalo 1,5l) pszenica jest ciemna i zdrowa, mimo odmiany podatnej na choroby. Zamiast Moddusa daję na usztywnienie Cerone. 

krilan06    64

Koledzy, co proponujecie na T2 na żyto ozime - będzie to ostatni zabieg. Na T1 poszedł Tilt turbo

milanreal1    290

Panowie,czy Manara z Amistarem bedzie dobra na T2 czy lepszy np.bylby epksy z Amistarem?

Menara z amistarem dobra szczególnie na rdze. Jak problem z septoriozą to epoksykonazol lepszy, a i amistar na septorioze nie jest rewelacyjny. Z tańszych rozwiązań może chlorotalonil.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się