Skocz do zawartości

Polecane posty

Agro-Nom    6

duet ultra 0,6 l / ha + amistar 250 sc 0,5 l / ha i napewno sobie poradzi. Pozdrawiam

Agro - Nom

Ulman    344

stosował z was ktoś oprysk na grzyba o nazwie MIRADOR FORTE  160 EC w dawce 2l na hektar ma w sobie azoksystrobine  60g/l i tebukonazol 100g/l czy warto koszt 170 zł

To nowy preparat ale dobór składników dziwny - będzie słabo septoriozowo. Za te pieniądze masz wiele możliwości zrobienia czegoś mądrzejszego.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

a-zA-Z0-9    4

przy daniu 2l na hektar to będe miał azoksystrobine 120g tyle co amistar 0.5l i triazolowu (tebukonazol 200g ) to raczej nie mało czy lepiej coś jeszcze domieszać

Wiadomość z agroFakt.pl

Ulman    344

Azoksystrobina jest niezła na rdze , daje efekt zieloności ale septorioza słabo. Tebukonazol na fuzariozy, DTR rdze ale na septoriozę także słabo. Generalnie azoksystrobinę używa się na T2 w połączeniu z epoksykonazolem i/lub  chlorotalonilem. Może być też mieszanina z SDHI. Tebukonazol najczęściej na T3 z tiofanatem , epoksykonazolem albo solo. Razem ta mieszanina po prostu ma dziury w spektrum i gdyby kosztowała 110-120 PLN/ha to może dałoby radę coś do tego dołożyć i miałoby sens. Za 170 Pln masz pewnie niezłą dawkę Aylora/Treoris, Adexar, Fandango lub składaki epoksy+Credo, epoksy +Olympus i każde z tych rozwiązań będzie lepsze.

luki08    3

losktos co polecasz domieszac do soligoru zeby opryskac j. ozimy,zosatało mi 0,4l a potrzebuje dawke na 1 ha

adiss    6

Masz jakościową pszenice o pięknym i naprawdę grubym ziarnie a chcesz dawać " coś najtańszego" ??? Przede wszystkim dorzuć coś na pogrubienie źdźbła bo niestety wysoka i kładzie się pod ciężarem kłosa -wiem bo uprawiałem .

Ulman    344

Ja bym tego wogóle do reki nie brał ale jeśli już mieszać to jakieś 1,3-1,5l Mirador + 0,5-0,7l Rubric/Soprano. Najgorsze jest to że i tak będzie drogo.- na dwa litry Miradora przypada 0,8l Tebu i 0,5l azoksystrobiny które to komponenty są warte odpowiednio 50 PLN/l 160 Pln/. Zawarte w miradorze dawki daja nam 40 Pln+80Pln czyli 120 Pln i tak jak pisalem wcześniej, dokładnie tyle jest to warte.

losktos    120

losktos co polecasz domieszac do soligoru zeby opryskac j. ozimy,zosatało mi 0,4l a potrzebuje dawke na 1 ha

chyba najprościej będzie dołożyć 0,7-0,8 epoksykonazolu, lub spróbować jakąś strobilurynę (ale w tym wypadku dawka soligoru trochę za mała)

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

hobbysta21    18

co polecacie na T2 na jeczmien i przenice ?

T1 bumper super 1l+lotus 0,4l dodam ze chcialbym na T2 zakonczyc grzybowke, niemam jakiejs super gleby troche III , a reszta IV-V w dobrej kulturze.

ok 120kg N dostalo , ewentualnie jakas mala dawka saletry pojdzie na flagowego w przenicy.

tomek0808    2

T2 na początek liscia flagowego czyli cza obserwowac i zalezy od presji chorób.

Panowie a co z Manarą na T2?Mam to zakupione leży i czeka,poradzi sobie z Amistarem?

mid7    26
który środek będzie lepszy na t2 menara czy falcon w pszenżycie, a może jakaś ciekawa mieszanina do 100 zł/ha jeśli można za tą kwotę kupić w ogóle coś ciekawego? odmiany jakie posiadam to borowik, fredo i alekto i w sumie chciałbym ten sam środek zastosować na 1,5 ha jęczmienia ozimego. W pszenżycie to na tą chwile jest problem z septoriozą.

the1mati1    49

Na T1 poszło dwa tygodnie temu Propico+Corbel, mogę teraz zastosować Tilt turbo bo końcówki są trochę zółtę i widać porażenia septariozą? Na T3 można z powrotem zastosować Propico i Corbel bo mi go trochę zostało?

patfilmax    7

Na t1 poszło wirtuoz 1l + gwarant 0,8L myślicie że Acanto 0,5l +Menara 0,5l na T2 będzie dobre? a na t3 tebukonazol planuje.

marluk    29

ja na T2 myslalem o Acanto 0.5l + Safir 0.6l. Tylko nie wiem czy nie za malo Safira ale tak mi pasuje jesi chodzi o ilosc zakupu srodka. C sadzicie? Na T1 bylo Tilt + Mirage.

Kondziu1832    180

Panowie pytanie z innej beczki czy mogę zadziałać  fungicydynami w porach rannych do maksymalnie przedpołudniowych kiedy no jak wiecie występuje nasłonecznienie ale temperatury wahają się maksymalnie do 20. Dokładniej chodzi mi o to czy to nie zaszkodzi w działaniu środka?

nunu85    82
Napisano (edytowany)

rano masz zwykle rose, a pryskanie a mokre rośliny to wywalanie kasy w błoto

jak nie wyrabiasz sie z czasem, to zcznij tak o 16 (wtedy juz słonce nie jest tak wysoko i nie pali)i jeździj do późna póki nie naciągnie rosa.

Edytowano przez nunu85

marluk    29

na T2 mysle o Acanto 0.5l + Safir 0.6l. Tylko nie wiem czy nie za malo Safira ale tak mi pasuje jesli chodzi o ilosc zakupu srodka. C sadzicie? Na T1 bylo Tilt + Mirage.

adamos012    2
Napisano (edytowany)

Witam koledzy mam pytanie mam zamiar pryskać pszenicę i pszenżyto środkiem "adama"bumper 250  0,5l na hektar mam zamiar dodać jeszcze odżywkę adob +7 kg mocznika i 2,5% siarczanu magnezu czy to nie zaszkodzi ?

Edytowano przez adamos012

Agro-Nom    6

to jest raczej tylko jedno niedobór fosforu, a które liście są czerwone te z dołu znaczy te najstarsze czy te młode górne ??

a-zA-Z0-9    4

tylko ta jedna odmiana jb asano 24.04 2015 było dane capello 1.5l intermag 20+20+20+ bi na start rsm 180l 32%

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?