Polecane posty

yacenty    3891
5 minut temu, sisu napisał:

A mógłbyś wstawić dziś zdjęcie tego jęczmienia? ile dni jest po zabiegu?

Nie, wstawię jak będę w polu. Może w sobotę, może w niedzielę. Ostatnio w polu byłem w sobotę jak siałem saletrę, ale szczerze powiedziawszy tak sie spieszyłem ze wysiadłem tylko po to, żeby wytrzeć światła na rozsiewaczu, żeby na drodze było widać kiedy kierunkowskaz włączam.

1 minutę temu, mysza103 napisał:

Jak już się trzymać tego co mówili , to roślina cały czas jest zdrowa i w fazie kwitnienia wystarczy jej podać 125 g tebu , żeby tylko przeciągnąć działanie po T1 i po T2 , więc skoro chcesz się dostosować do tego co mówili to po co pchać się na kłos z protiokonazolem , jak w zupełności wystarczy tebu , i to w 50% dawce . 

A te niezależne badania , to rozumiem gdyby ludzie z firmy,, x ,,chwalili produkt z firmy,, y,, a nie że firma x chwali produkt firmy x , i dla porównania wstawia slajdy innych produktów w znacznie zmniejszonych dawkach . To gdzie tu jest jakieś miarodajne porównanie . Śmiech na sali

Ale ja nie stosuję elatusa era :P dlatego będę robił protio z metko na kłos.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
9 godzin temu, Mich9 napisał:

Elatus spoko przy dawce 0,8 wychodzi 155 zł netto po zwrocie i mamy kosę do żniw. T3 nie trzeba robić. Po rzepakach i np.w jęczmieniu jarym nie wiem czy dawka 0.7 by nie wystarczyła

Pytanie. Nie lepiej dać tebukonazol na T1, a protio do priaxiora? 

Albo masz bardzo dobre ceny u swojego handlowca na elatusa albo die pomyliłeś z cena o 20zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Tomek90 napisał:

Nie wiem czy cyprondil i protiokonazol nie bierze tego samo rodzaju grzyba czy tam gena na tych chorobach podstawy bo w starych padaniach cyprondil był łączony w różnych kombinacjach z prochlorazem czy epoksykonazolem nigdy z protiokonazolem, też szedł solo (Proline) od 0.8 do 0.4.

Cyprodynil jak i protiokonazol działają zarówno na szczep W (pszenny), jak i R (żytni) łamliwości. Różnica w skuteczności może wynikać z czasu pojawienia się patogenu, gdyż typ R poraża rośliny później, nawet w ok. 2 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
6 godzin temu, mysza103 napisał:

A te niezależne badania , to rozumiem gdyby ludzie z firmy,, x ,,chwalili produkt z firmy,, y,, a nie że firma x chwali produkt firmy x , i dla porównania wstawia slajdy innych produktów w znacznie zmniejszonych dawkach . To gdzie tu jest jakieś miarodajne porównanie . Śmiech na sali

Przecież powiedzieli, że te okrojone dawki to nie ich pomysł tylko doradców z firm do których te produkty należą.

Akurat p. Strychacza nie podejrzewam o robienie czegoś na pokazówkę, facet jest chodzącą encyklopedią i w bezpośrednich rozmowach nigdy nie robi natarczywej reklamy produktów Syngenty, tylko potrafi dość obiektywnie pogadać o każdej substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465

Nie chodzi czyj to był pomysł żeby ciąć dawki , ale jak chcieli zareklomować  solidnie elatus ( a reklama to raczej była ) , to elatus powinien być obniżony o te 20% do 80 , a tamte środki dać w normalnych dawkach . I w tedy po testach napisać że elatus mimo obniżonej dawki o 20% radzi sobie lepiej niż inne środki zastosowane w pełnych dawkach . W tedy takie porównanie to rozumiem . A tak to trochę wyszło na naciągane 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wybacz, ale chyba nadal nie rozumiesz. Pokazali działanie każdego środka na pełnych dawkach i na obniżonych, jakie rekomenduje każdy producent dla swojego środka. Miało być porównanie 3 konkurencyjnych środków w tych samych warunkach, no i jest, a jakie informacje widz z tego wyciągnie, to indywidualna sprawa. Nie uważam tego za perfidną reklamę, a za normalne doświadczenie polowe jakimi się przynajmniej jeden z panów zajmuje. A że wyszło, że Elatus z Ascrą działają najlepiej, specjalnie nie powinno dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Tak.

 

Czy jest na forum ktoś kto ogarnia nośniki, substancje zawarte w kartach charakterystyki śor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142

Jak ktoś chce fluoksastrobinę, to jest dostępna w połączeniu z tebukonazolem (do stosowania w rzepaku). Evito T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
2 godziny temu, isentor napisał:

Tak.

 

Czy jest na forum ktoś kto ogarnia nośniki, substancje zawarte w kartach charakterystyki śor?

Zależy co chcesz wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1839

Czyli zakładając że T2 będzie się robić na liść flagowy koło 10-15 maja to t1 robimy budżetową bo nie musi "trzymac" tak długo. Tebu prochloraz fenpropidyna za 90 zł po 20 kwietnia i można świat doganiać. Co o tym sądzicie? No chyba że ktoś sieje oziminy wcześnie to ma problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

Ja w naszym mikro-klimacie t1 zrobiłem 30.03/01.04 i żeby nie było ze się pośpieszyłem wstawię 3 zdjęcia.

U nas T2 idzie najczęściej koło majówki - 30.04-5.05 i T3 w pierwszym tygodniu czerwca.

20210401_121122.jpg

20210401_121223.jpg

20210410_093233.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

ładnie wygląda na 1 i 3 zdjeciu na 2 widać plamistosc siatkowa lub rynchosporioza albo obie na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

Dla tych którzy nie mogli uczestniczyć w poprzednim webinarze

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1839
2 godziny temu, yacenty napisał:

Ja w naszym mikro-klimacie t1 zrobiłem 30.03/01.04 i żeby nie było ze się pośpieszyłem wstawię 3 zdjęcia.

U nas T2 idzie najczęściej koło majówki - 30.04-5.05 i T3 w pierwszym tygodniu czerwca.

20210401_121122.jpg

20210401_121223.jpg

20210410_093233.jpg

Kiedy siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

jeczmien 7.10, pszenica 8-10.10


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
3 godziny temu, yacenty napisał:

Ja w naszym mikro-klimacie t1 zrobiłem 30.03/01.04 i żeby nie było ze się pośpieszyłem wstawię 3 zdjęcia.

U nas T2 idzie najczęściej koło majówki - 30.04-5.05 i T3 w pierwszym tygodniu czerwca.

20210401_121122.jpg

20210401_121223.jpg

20210410_093233.jpg

Jak bdzie dalej taka pogoda to  na lubelszczyznie koło majówki to wyjdzie dopiero t 1 :)


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

Yacenty a regulator dodawałeś do T1 ? Jeśli tak to jaki? Ja myśle że sam trimeksopak etylu pujdzie bo zboże małe a tu połowe kwietnia mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

co zrobić, na pogode nie mamy wpływu i pewnie zamiast robić t1 bedzie t1/2.

Tak, dawałem regulator, w pszenicy: 1l ccc + medax max 0.4kg, w jęczmieniu 0.75kg medax maxa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

Stosujecie aminokwasy Folifol i w jakich dawkach do zabiegów fungicydowych? Dziś przy zamówieniu środków b.namawiano mnie na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914
6 godzin temu, robercikj100 napisał:

Jak bdzie dalej taka pogoda to  na lubelszczyznie koło majówki to wyjdzie dopiero t 1 :)

Zależy gdzie. Ja na Zamojszczyźnie już po T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

Miales juz faze odpowiednia ? Czy poleciales profilaktycznie przed tymi deszczami. Ja tez z zamojszczyzny ale u mnie chyba nikt nie robil zabiegu. Moje pszenice siane ok 20 wrzesnia zaczynaly strzelac w zdzblo pod koniec ostatniego ocieplenia.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914
52 minuty temu, robercikj100 napisał:

Miales juz faze odpowiednia ? Czy poleciales profilaktycznie przed tymi deszczami. Ja tez z zamojszczyzny ale u mnie chyba nikt nie robil zabiegu. Moje pszenice siane ok 20 wrzesnia zaczynaly strzelac w zdzblo pod koniec ostatniego ocieplenia.

Zrobiłem T1 i mikro. Regulacja będzie teraz. Nie chciałem robić wszystkiego na raz więc to poszło, a teraz będzie pilnowanie regulacji. Moje też siane we wrześniu. 

Edytowano przez STIG13
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2157
Dnia 15.04.2021 o 20:41, Lisek66 napisał:

Witam,

Czy fungicyd Adexar z 2017r. można zastosować na T2 ? leży w garażu 15l

Śmiało można.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj