Polecane posty

lelo18    0

Panowie ponawiam pytanie bo nikt mi nie odpowiedział. Jakie macie doświadczenie w stosowaniu moddusa bądż zamienników moddusa w późniejszych fazach rozwojowych ( 2-3 kolanko)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Panowie może nie do tego tematu ale jeśli opryskałem glifosatem a gdzieś po 8-12 godzinach spadł deszcz , później na drugi dzień słońce i później burza  to środek zadziała czy trzeba powtarzać zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Na spokojnie podziała, 2-3 godziny starczają, nawet krócej. Kiedyś kończyłem pryskać trawę w deszcz i też podziałał.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Pryskałem Agrosarem 360 2l/ha, myślę , że perz czy cokolwiek to jest ,  przypomina pojedynczą trawe zniknie , jest tylko troszkę zachwaszczone aczkolwiek poczekam tydzień , jak nie zniknie to opryskam jeszcze raz podwójną dawką, tylko teraz nasuwa się pytanie czy można pryskać jeszcze raz bo na etykiecie pisze , że można dopiero po  21 dniach a ja bym chciał już po około 1,5-2 tygodniach jeśli nie będe widział zmian i nie wiem czy tak można  żeby nie było później problemu z rośliną którą posieje. Co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Dziś cały dzień leje więc skuteczność tego oprysku jest mniejsza więc kolejny zabieg gdzieś koło 15 maja bo wtedy zapowiadają pogodny tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Witam!

Na drugie kolanko T1 mogę zrobić mieszaninę Bumper i regulator Cerone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Tylko boję się troche o wielki okres zbóż żeby wtedy nie przypadł jak zastosuje cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

A co sądzicie o takiej mieszance na pszenzyto ozime tebu 0.5l+ corbel 0.5l? Zastanawiam sie czy nie dolozyć do tego jeszcze safir 0.5l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
Napisano (edytowany)

Co polecicie dobrego i taniegi na t2 w pszenicy wczoraj popryskane na t1 yamato i modus.

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak taniego? Tanio i w miarę dobrze może być epoksykonazol 0,8 + gwarant 1 l

 

A co sądzicie o takiej mieszance na pszenzyto ozime tebu 0.5l+ corbel 0.5l? Zastanawiam sie czy nie dolozyć do tego jeszcze safir 0.5l?

troche skromne dawki. Zamiast tebu daj prochloraz 0,7-0,8 i dołóż 0,7 safiru


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Na T2 w pszenicy co będzie lepsze?: Na T1 poszło Monatak 0,8 +Tilt 0,8

-  0,7 Tebu +0,7 Tazer czy

-  Soligor 1l czy

-  Tocata Duo 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

pytanie czy jest widoczna różnica safiru w dawce 0,8 a 1l? Mam tanio strobi i zastanawiam się czy podnieść dawkę epoksy czy lepiej gwarantu dołożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ja bym dołożył gwarantu zawsze to 3 substancje czynne 0,8 powinno wystarczyć   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12/13.05 mam robić dopiero T1 bo nadają pogodę okienko i zastanawiam się jaki odstęp i kiedy pojechać z T2 bo wychodzi początek czerwca to już będzie zaczynało się kłosić wieć safir + acanto będzie ok? czy może jak kłos zacznie wychodzić dać jakieś tebu trochę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

W ilu % zadziala oprysk jezeli po dobrej godzinie przesla ulewa? Skracanie i grzybowka szla. Zrobilem 2ha. Wiekszosc minela 3godz takze powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Na T2 w pszenicy co będzie lepsze?: Na T1 poszło Monatak 0,8 +Tilt 0,8

-  0,7 Tebu +0,7 Tazer czy

-  Soligor 1l czy

-  Tocata Duo 1l

Tocata najlepsza , Soligor najgorszy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

Witam Panowie, potrzebuję pomocy ...czy to jest septorioza i czy Yamato w dawce 1.5 sobie z tym poradzi?

 

 

post-49037-0-33297100-1494188443_thumb.jpg

post-49037-0-41514700-1494188455_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Yamato to marny środek ale bardzo mocno promowany.  Na septorioze działa marnie jak zreszta na inne patogeny. Nie wiem czy to jest septorioza bo nie wygląda na to . Nie są to przypalenia po herbicydzie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Jaki fungicyd podać na pszenicę w której panuje już rdza septorioza oraz mączniak? Mam tak w Arkadii oraz Hondii. Bamberka po grochu czysta. Będzie to zabieg bardzo opóźniony T1 ze względu na pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Ja bym dołożył gwarantu zawsze to 3 substancje czynne 0,8 powinno wystarczyć   

A ile dodałbyś gwarantu do pełnej dawki tocata i w jakim celu ? Pytam bo też może kupie Tocata albo Duett Star. Do duettu też coś dorzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Witam Panowie, potrzebuję pomocy ...czy to jest septorioza i czy Yamato w dawce 1.5 sobie z tym poradzi?

To są fizjologiczne skutki chłodów oraz przymrozków. Na niektórych odmianach jest to dosyć mocno widoczne. 

 

Poza skutkami chłodów jeśli na roślinach stosowane były jakieś zabiegi to te objawy mogą być potęgowane przez mocniejszy stres roślin. 

 

Zamiast oprysku fungicydowego lepiej kondycjonować rośliny nawożeniem dolistnym z fosforem, potasem i mikroelementami lub ewentualnie jakiś biostymulator. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Co poleciliście na T2 w jęczmieniu zimowym na T1 poszedł Duet Star + Promax (0,8 +0,8) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj