Polecane posty

maly00    26

u mnie nie widac oznak grzyba odziwo mam zamiar jutro skracac 0,3 modusu 1 litr ccc i dac bumpra zapobiegawczo ( na drugi raz duet) do tego mozna dac moczniku ?? ewentualnie ile? moze jakis NPk? prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

3 dawka jedynie to polepszenie parametrow dokladnie glutenu i troche na opadanie , 3 dawka na klos napewno nie robi zwyzki plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

u mnie nie widac oznak grzyba odziwo mam zamiar jutro skracac 0,3 modusu 1 litr ccc i dac bumpra zapobiegawczo ( na drugi raz duet) do tego mozna dac moczniku ?? ewentualnie ile? moze jakis NPk? prosze o porade

 

Jeśli celujesz w conajmniej średnio plon to bumper jest słabym rozwiązaniem na dodatek solo. Mocznik do fungicydu bez problemu możesz dawać, dawka zależy od fazy rozwojowej jaką masz obecnie, NPK też nie zaszkodzi.

 

@kapera123 i tu się mylisz, 3 dawka wpływa między innymi na gęstość ziarna dzieki czemu mamy większa mtz co daję większy plon. Także 3 dawka także wpływa na plon w jakimś stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

@Tomek90, w jakich proporcjach i ilościach dać na ha(300l) siarczan magnezu siedmiowodny, folicare NPK 18,18,18, Insol 3 i do tego Bumper Super na pszenice i pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

W poniedziałek pryskałem od grzyba Wirtuozem 1l/ha razem z Mocznikiem 10kg/ha + Mikrokomplex 7kg/ha + Kristalon Zielony 3kg/ha Co teraz polecacie na T2 i kiedy pod koniec maja przed kłoszeniem pszenicy? na razie planuję na T2 Falcon + Bi na robactwo ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ja planuje soligor na flagowy.Radzę nie stosowac bi58 z triazolami.Przypala liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Lepszy na liść flagowy soligor czy duett ultra ? Do tego cerone i siarczan magnezu?

Można tym bez obaw pryskać tez pszenżyto i jęczmień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

@Tomek90, w jakich proporcjach i ilościach dać na ha(300l) siarczan magnezu siedmiowodny, folicare NPK 18,18,18, Insol 3 i do tego Bumper Super na pszenice i pszenżyto?

 

15kg/ha siarczanu, odżywki według potrzeb albo zaleceń producenta, a Bumer Super 1l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

do Tomek90

 

moj wujek pryska tylko raz od grzyba juz ktorys rok z rzedu ( wlasnie tym bumprem) pszenice i 7- 8 ton z ha to standard do tego daje zwykly antywylegacz raz

 

pszenica siana po rzepaku na oborniku z tego co pamietam to 400 kg na ha saletry daje jakas odzywke klasa ziemi II i IIIa

 

myslalem ze bajeruje ale akurat bylem jednego razu przy koszeniu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ciezko uwierzyc w takie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Ciężko czy nie 7t jest realne przy odpowiednio rozłożonych opadach. Po rapsie mieliśmy pszenice Tonacje średnia 7.8t/ha (magazynowana oddzielnie z tego kawałka, ważona dopiero w skupie więc myszy coś mogły podebrać) w sumie 300kg/ha saletry 34N, nie pamietam ile zabiegów fungicydowych dokladnie było 1 czy 2 ale wiem że T3 Falcon, T2 mozliwe że Tebu ale nie jestem pewny w 100% tego drugiego. Grunty III-V tyle że w tych słabszych miejscach zboża czy raps nie odczuwa nigdy suszy, można powiedzieć podłoże taki "mokry" piasek.

 

No ale dalej zostaje przy tym że bumper solo to tylko tak prysnać aby prysnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ma naprawde dobra ziemie i duzo obornika:) i nic mu tak nie wychodzi jak pszenica rzepak juz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Witam, mam pytanie zakupiłem po niskiej cenie amistar extra (azokststrobina 200 g + cyprokonazol 80 g) lecz nie wiedziałem że jest to środek z rejestracją na rzepak. Planuję nim opryskać pszenicę w dawce 1 l/ha. Co o tym sądzicie?


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

15kg/ha siarczanu, odżywki według potrzeb albo zaleceń producenta, a Bumer Super 1l/ha.

a w jakiej kolejności dodawać do opryskiwacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A co powiecie o takiej mieszance na pszenice ozima na T1, Mondatak 450ec 0,6l/ha i leander 750EC 0,3 l/ha?.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

u mnie nie widac oznak grzyba odziwo mam zamiar jutro skracac 0,3 modusu 1 litr ccc i dac bumpra zapobiegawczo ( na drugi raz duet) do tego mozna dac moczniku ?? ewentualnie ile? moze jakis NPk? prosze o porade

 

Ja bym nie łączył mocznika z regulatorem wzrostu. Sama mieszanka bez mocznika ok.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

panowie co sadzicie na taka mieszanke na t1 mondatak i zenit sprzedawca mi to poradzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Witam, mam pytanie zakupiłem po niskiej cenie amistar extra (azokststrobina 200 g + cyprokonazol 80 g) lecz nie wiedziałem że jest to środek z rejestracją na rzepak. Planuję nim opryskać pszenicę w dawce 1 l/ha. Co o tym sądzicie?

 

to chyba raczej na t2? w jakiej cenie zakupiłeś ten amistar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Czy wirtuoz działa też interwencyjnie ?? po ilu dniach widać efekty stosowania tego środka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

stosowałem dziś wirtuoz 520ec 1l na ha stosował go ktoś ? czy dobrze działa na mączniaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja jestem w trakcie stosowania Wirtuoza, jakieś 2-3 lata temu miałem go na próbę i spisał się bardzo dobrze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj