Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

SawekBraczyk    14

Jeszcze wczoraj myslałem że ta lepsza pogoda się utrzyma i jutro wyrusze młucić ale chyba zaś nic z tego bo na tvp1 zaś jutro deszcz głoszą . Dzisiaj tylko sąsiad wyjechał a tak wszyscy stoją . 

Wiadomość z agroFakt.pl

RafaKdziela    135

Znowu pada .Dziś od południa chlapie nawet ulewa 20 minutowa była .Na polu ciężko coś robić takie błoto .

pawelol111    709

Dało się trochę słomy zrolować ale po wcześniejszym przewróceniu. Na glinie mokro - prasa po osie wpada.

Rob355    5

U mnie dzis caly dzień wytrzymało bez deszczu. Owsy każdy kosił, niestety żyto nie dało rady- wiec czekam nadal na słońce :(

Milosz27    177

Dzisiaj z rana pieknie sie zapowiadalo ale po poludniu znowu zaczelo kropic ale chociaz sianokiszonki i lucerne na spokojnie dalo się zebrac. Myslalem ze na polu bedzie bloto po tym dezczu na lucerniaku ale nic z tego B) Od soboty zapewne pogoda sie poprawi.

Edytowano przez Milosz27

Nikita_Bennet    100

Od rana słonecznie, nawet wiało ładnie, po południu pszenica 17% wilgotności.

Właśnie pada i chyba będzie lać bo się rozkręca :(

tespis17    21

Rano bardzo ładnie. Popołudniu tylko dwie godzinny szło młócić i znów pada. Pałuki woj.kuj-pom

marekfarmer    4525

dzisiaj pojechałem  prasować  jęczmionkę  i  po godzinie  musiałem  zjechać  bo  przyszedł deszcz   i ładnie  popadało  jak na razie  sierpień zapowiada  się  dobrze

Rolnik1973    1249

Dziś było słonecznie ale tak ziarnka namoknięte że miękkie a łubin zrobił się czarny a nasiona palcami się rozgniata tak naciągnął. Dziś było słonecznie ale tak ziarnka namoknięte że miękkie a łubin zrobił się czarny a nasiona palcami się rozgniata tak naciągnął.

pedro2    342

U mnie dziś wytrzymalo od 14 młóciliśmy suche jak pieprz, ale zachmurzyło sie ostro.. Deszczu odejdz na 3 dni ;) plon REWELACYJNY :)

Roki212    83

Hehe to ok, aż wierzyć się nie chce że takie suche skoro wczoraj jak pisałeś padało :)

pedro2    342

Sam nie mogłem w to uwierzyć, ludzie od 12 już kosili. Owies tak nie naciąga żyto się nie nadawało, ale przed 19 już rosa padła i koniec

RafaKdziela    135

Dzisiaj z rana pieknie sie zapowiadalo ale po poludniu znowu zaczelo kropic ale chociaz sianokiszonki i lucerne na spokojnie dalo się zebrac. Myslalem ze na polu bedzie bloto po tym dezczu na lucerniaku ale nic z tego B) Od soboty zapewne pogoda sie poprawi.

U mnie taka zupa ,że pole pływa .Woziłem obornik na cierń pod rzepak to wieczorem się topiłem na polu .Rowy porobiłem na gumacza ,ale na szczęście dało się wyjechać .

fireseba    101

Sam nie mogłem w to uwierzyć, ludzie od 12 już kosili. Owies tak nie naciąga żyto się nie nadawało, ale przed 19 już rosa padła i koniec

W podlaskim jest tak sucho ze owies strzela jak slonce swieci

Roki212    83

Masz racje w Podlaskim tak sucho że od  ponad tygodnia nic wykosić nie mogę, z tej suchości aż ziarno zrobiło się miękkie 

Roki212    83

To właśnie trzeba pisać dokładniej gdzie jest sucho bo w Podlaskiem to za szerokie pojęcie. Na południu Podlasia popaduje i nie daje kosić 

staszek131415    2020

U mnie taka zupa ,że pole pływa .Woziłem obornik na cierń pod rzepak to wieczorem się topiłem na polu .Rowy porobiłem na gumacza ,ale na szczęście dało się wyjechać .

Jak tak mokro uprawiasz to o rzepaku na tym polu zapomnij B)

pedro2    342

Dało 9mm w nocy, dzisiaj to już na pewno wolne od koszenia :P

fireseba    101

Tez cos okolo 9mm ale tym razem mialem farta bo chmura juz sie wypadywala lecz mnie jeszcze zajela. Siano lezy tydzien i co przeschnie to popryska. To nic najwazniejsze ze cos pada to jeszcze urosnie

RafaKdziela    135

Jak tak mokro uprawiasz to o rzepaku na tym polu zapomnij B)

Czekam na poprawę pogody i nic więcej nie robię .Orka jest odwołana .W takim błocie ciężko jest ujechać na pusto ,a co dopiero wykonywać ,jakąkolwiek uprawę .Dziś nie pada i oby tak ze dwa tygodnie nie padało :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się