Zaloguj się, aby obserwować  
Darek8x9

Prośba o pomoc/Pytania dot. WOM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darek8x9    0

Witam,

Chciałbym się przywitać z forumowiczami w swoim piwerwszym poście. Jestem studentem Politechniki Wrocławskiej i mam za zadanie zaprojektowanie pompy do odwadniania stawów rybnych napędzanej poprzez wał odbioru mocy. Aby zaprojektować geometrię wirtnika potrzebuję prędkości obrotowej i mocy przenoszonej przy tej prędkości na WOM. O ilę prędkości obrotowe są znormalizowane o tyle ciężko było mi znaleść jakiekolwiek dane dotyczące mocy na wale jakiejkolwiej konstrukcji. Wcześniej prosiłem polskich producentów ciągników o udosępnienie jakichś przykładowych danych które mogły by stanowić punkt zaczepienia w moim projekcie, niestety żaden z nich nie zainteresował się sprawą. Zwracam się więc z prośbą do Was o podanie kilku przykładowych danych. Jeżeli to możliwe, dla jakichś popularnych w Polsce modeli ciągników rolniczych.

Edytowano przez Darek8x9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

to jest mały problem, bo nie zawsze producenci chcą udostępniać swoje dane... ale możesz jeszcze poszukać pod innym kontem... nie któe normy pomiaru mocy ciągnika są dokonywane porzez WOM, a inne na gołym silniku lub z osprzętem... może pod tym kontem poszukaj..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

zapraszam na stronę niemieckiego stowarzyszenia rolniczego DLG

http://www.dlg.org/traktoren.html tutaj masz wszystkie marki a moc ich mierzona jest właśnie na WOMie (zapfwellenleistung)

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ursus-4514.pdf tutaj w miarę popularny ursus 5314 lub zetor http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-7340.pdf

Pozdrawiam student Politechniki Warszawskiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziwnie się do tego zabierasz. Projektujesz pompę więc określasz też dla niej zapotrzebowanie na moc, potem dobierasz ciągnik o mocy większej od zapotrzebowania i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

dokladnie to co mowi kolega wyzej Mariusz .

wystarczy ze skorzystasz ze wzoru na bilans mocy efektywnej ciagnika (dostepny w kazdej ksiazce z ekspoloatacji maszyn rolniczych). jest to wzór z którego wynika ze jesli ciagnik ma powiedzmy 60 kw max. i obciążysz go tylko na WOM to znaczy ze na WOMIe masz 60 kw razy sprawnosci przekladni i ze wzoru na moc mechaniczna mozesz wyliczyc wszystko moment na wale i obroty,

 

także no nie wiem w czym problem.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie czy w renault 75.14 z 84r trzeba wciskać pedał sprzęgła, żeby włączyć i wyłączyć dźwignią wałek wom
    • Przez MfKrystian
      Witam ostatnio z  dnia na dzień przestał mi działać w Mf 3080 Wom jak wlączam wogóle nie reaguje nie drgnie nawet Kontrolka od womu się nie paliła a nawet jak się nie paliła to i tak mi działał I jakoś dziwnym trafem przestał działać
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z ciągnikiem jd 6530, maszyna podczas jazdy szczególnie po drodze ,czyli z Max prędkością ogranicza moc. Błędy jakie pokazuję to 1569 fmi 31 i czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym. W diagnostyce temp. powietrza podczas jazdy dochodzi do 98stopni i wtedy przechodzi w tryb awaryjny , po zwolnieniu i opadnieciu temp. ciągnik znowu jedzie i tak cały czas. Spotkał się ktoś, z tym problemem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj