Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po 35 tys. to dla mnie bezsensu. Przez pierwsze 30 lat będziesz pracował aby mu ziemię spłacić czyli Twoje dzieci będą dopiero zarabiać. Gdzie w okolicach Sokołowa takie ceny?

Opublikowano (edytowane)

jest trochę III ale większa część IV robić też jest komu (młody rolnik). a jak to jest z kredytami na zakup ziemi?

Edytowane przez Tomek001
Opublikowano (edytowane)

50k rzut? 150k rzut? Kolego, chyba coś pokręciłeś :rolleyes: też jestem z podlaskiego i uważam że nie mamy czego sie wstydzic :rolleyes:

 

Nic nie pokręciłem, wystarczy mieć kilka kurników każdy po kilkaset metry długości i bez problemu będziesz miał powyżej 100k.

 

Tak przy okazji ile można hodować gęsi/kur w kurniku o wymiarach 24x400m?

 

Co do nakładów pracy to niestety nic samo nie urośnie, sporo też zależy kto jakie ma maszyny oraz od wyposażenia budynków.

 

mam do kupna przez miedzę 6 ha po 35tyś. warto w to wchodzić? jak coś to tylko na kredyt. swojej ma 40ha

 

Jak dostaniesz preferencyjny kredyt i sprzedający kilka k z ceny zejdzie to można kupić, bo na zwykły kredyt to nie ma co ryzykować w obecnych czasach.

Edytowane przez st220
Opublikowano

Nic nie pokręciłem, wystarczy mieć kilka kurników każdy po kilkaset metry długości i bez problemu będziesz miał powyżej 100k.

 

Tak przy okazji ile można hodować gęsi/kur w kurniku o wymiarach 24x400m?

 

Co do nakładów pracy to niestety nic samo nie urośnie, sporo też zależy kto jakie ma maszyny oraz od wyposażenia budynków.

 

 

ciekawy jestem jak dostał 150k w rzucie gęsi jak brakowało gęsi w kraju, musieliby dowozic z dwa tygodnie tylko do niego ;):P Po drugie produkcja gęsi w Polsce wyniosła 1,6 mln sztuk, więc ten Pan hoduje 10% pogłowia krajowego gęsi w jednym rzucie :) co jest nie możliwe :P może ma w rzucie 150k kurczaka to sie zgodze:)

Opublikowano (edytowane)

150tyś gęsi, to ile kg paszy dziennie by trzeba było zadać? :D

Znalazłem takie coś;

,,Polska należy do największych europejskich hodowców gęsi, w ubiegłym roku wyprodukowała 7,2 mln sztuk. Głównym ośrodkiem ich hodowli jest woj. kujawsko-pomorskie."

Edytowane przez farmermf
Opublikowano (edytowane)

Ile jesteście w stanie dać maksymalnie za 1ha pola? Czy za działki sąsiednie jesteście dać więcej i o ile więcej?

Edytowane przez StasiekS
Opublikowano

Proszę Was o opinie i ewentualne oszacowanie wartości nieruchomości : http://mieszkania.trovit.pl/index.php/cod.frame/url.http%253A%252F%252Fbialopole.lento.pl%252Fsprzedam-gospodarstwo-rolne%252C70762.html/id_ad.116972351/type.1/what.gospodarstwo%20rolne%20lubelskie/pos.58/org.1/pop.1. Dodam że wszystkie ziemie są praktycznie przy gospodarstwie. W cenę gospodarstwa wchodzi sprzęt rolniczy, najcenniejszy z nich to dwa ciągniki- Zetor 7211 i c330m, dwie przyczepy,cyklop, rozrzutnik obornika itp. Ile bylibyście skłonni dać za takie gospodarstwo ?

Opublikowano

ja za 0,85ha chcialem gosciowi dac 30 tys bo pole było bezposrednio obok mojego placu 3,4 klasa. powiem tak jezeli kupuje oddzielne dzialki takie powiedzmy od 1,5 ha do 3 ha. to za 3 klase moge dac do 30 tys max. za ,,dobra'' 4 klase nie wiecej jak 25 tys. chodz po 25 ani po 30 tys / ha nigdy jeszcze nie musialem kupowac:)... dotychczas najwiecej ile płacilem za ziemie to po 22 tys/ha.

 

Mathieu92 , 1 mln zł moim zdaniem warte jest to gospodarstwo.

Opublikowano

Jak by się dało kupić to brałbym tylko samą ziemię, bo budynki z tym eternitem to raczej obciążenie jak wartość dodana do ziemi. Wszystkie dachy do wymiany i utylizacja eternitu, to będzie niezły koszt.

Opublikowano

Jak by się dało kupić to brałbym tylko samą ziemię, bo budynki z tym eternitem to raczej obciążenie jak wartość dodana do ziemi. Wszystkie dachy do wymiany i utylizacja eternitu, to będzie niezły koszt.

 

Ja zmobilizowałem gminę , a ta postarała się o kasę i wpadła ekipa w białych skafandrach, ogrodziła teren, wlazła na dach i po 2 godz eternit był spakowany na palety i ofoliowany. W sumie u mnie zabrali około 16t eternitu za free.

Co do tematu to nie które budynki ze zdięć to tylko całe do utylizacji, a nie przekrywać :) .

Opublikowano

dokąłdnie u mie tez w gmini rusza w tym roku program sukcesywnego utylizowania eterniku do 2032r ma zniknac. obliczyli ze srednio koszt utylizacji etrnitu gdy bedzie juz zdjety to 800zł na budynet. Nie wiem jak beda podchodzic do sprawy czy beda płacic tez za demontaz bo w wycenie mieli oferty firm z demontazem a do dofinansowania wzieli srednia cene samej utylizacji !!!! :) smieszne to troche po mojemu.

Opublikowano

ja to policzylem tak 28 ha bylo z łąkami 28x25=700

budynki : dom 150 tys , reszta budynków około 100 tys.

maszyny około 90 tys.

700 tys + 250 tys + 90 tys = ponad 1 mln.

silva, sadze ze jezeli kupilbys to za 600 tys to naprawde bys był wielkim szczesciarzem:)

Opublikowano (edytowane)

Dziękuje za kilka opinii.

Co do ceny to moim zdaniem maksymalnie 850-900 000zł. Tym bardziej że to są grunty orne bez szans na przekształcenie w najbliższym czasie na budowlane, dojazd do gospodarstwa drogą utwardzoną. Jestem ciekaw jeszcze jak możliwości powiększenia areału... Czy dużo osób chętnych na ziemię. Nie wiem czy kieruje się słusznym tokiem myślenia ale gdyby był głód ziemi w okolicy to czy areał gospodarstwa nie zostałby już wcześniej sprzedany a zostały by same budynki? To takie moje przypuszczenie ...

 

W budynkach z pokryciem z eternitu nie widzę aż takiego problemu. Zdaje mi się że to mimo wszystko sprawa odległa kiedy masowo będzie zdejmowany on z dachów.

 

Gospodarstwa też nie można wyceniać poprzez pryzmat gruntów ornych i łąk bo wg mnie dom jak i budynki gospodarcze(no może prócz tego jednego otynkowanego) są w niezłym stanie i gwarantują solidną podstawę. Dzięki temu że wszystkie grunty są koło gospodarstwa jest duża możliwość w przyszłości rozbudować się - tylko jeden sąsiad na przeciwko zabudować.

 

edit: choć jeżeli dzielić te 850 000zł przez areał to wychodzi mimo wszystko 30 000zł/ha. Czyli mimo wszystko płacić za grunty orne taką sumę i podobną za łąki to kiepski interes. A przecież całe życie nie można by żyć na takim areale...

Edytowane przez Mathieu92
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez mikad
      Jeżeli ktoś jeszcze o tym nie słyszał to UE od września zakaże producentom wędzenia wyrobów wędliniarskich. Nasi włodarze mieli czas na ustosunkowanie się do tego przepisu i być może wynegocjowali by jakieś odstępstwa ale jak zwykle dali doopy. Więcej tu http://www.agronews....rzesadzony.html
    • Przez Kuki19
      Jak to obecnie wygląda, było to poruszone w innym temacie o zmianach w krus więc kontynuując, opłaca się całą składkę tak? skończyłem szkołę i obecnie zarejestrowany jestem jako bezrobotny czy zyskam coś więcej jak uebzpiecze się jako domownik w krus? Przez jaki czas musiał bym opłacać składki żeby mieć prawo do emerytury? Czy można potem zamiennie rejestrować się jako bezrobotny i jako domownik w krus?
       
      Proponwał ktoś żeby wydzierżawić 1 ha i opłacać za siebie składkę jako rolnik, czy w ten sposób nie zamknę sobie możliwości uzyskania premi dla młodego rolnika?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez ever
      Witam. Dostałem w spadku kilka lat temu gospodarstwo rolne 8ha. Brak sprzętu rolniczego, zabudowań, zmusił mnie do oddania tej ziemi pobliskiemu rolnikowi w uprawę. Nie podpisywałem z nim żadnej umowy, nie wydzierżawiłem jej równiez pisemnie, tak na słowo uzgodniliśmy-niech uprawia. Dopłaty do upraw sam zgłasza i je otrzymuje, po czym mi zwraca. Mam wrażenie że nie wszystkie. Ale niejsza o tym. Chciałem się dowiedzieć bez umowy dzierżawy może on brać dopłaty? Dowiedziałem się również od innego rolnika że korzystniejszą dla mnie opcją byłoby prowadzenie gospodarstwa ekologicznego. Większe dopłaty o połowę, a może nawet więcej. W racji tego że nie posiadam budynków gospodarskich, maszyn rolniczych i tp., własne jego prowadzenie odpada. I tu mam pytanie , czy jest możliwość oddania tego gospodarstwa rolnikowi, który już prowadzi gospodarstwo ekologiczne? Czy taki rolnik mógłby je wydzierżawić pisemnie, lub ustnie uzgognić ze mną? Oczywiście brałby dopłaty po czym mi zwracał. Czy może on tak w trakcie powiększyć w ten sposób swoje gospodarstwo? Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v