Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

W naszej wsi to za 12 tys mogę kupić w 3-4 klasie lecz małe kawałki (1-2 ha),nie bardzo potrzebuję ale może to korzystna lokata lepsza od NBP.Co o tym myślicie?Bo z tego co tu czytam chyba i do nas przyjdą ceny około 30 tys/ha,jak braknie w sąsiednich gminach a po drugie co będą robić te nowe i wydajne maszyny z PROW?

Opublikowano

marian7k, ja w tam tym roku dalem po 12 tys/ha 3,4,5 klasa. uwazam ze to bardzo tanio a u ciebie jak 3,4 klasa po 12 to smiało mozesz kupowac. 10 lat dopłat i ziemia spłacona. moim zdaniem warto bez zastanowienia

 

Arek, tak pochwalił sie o tym dobrych kilka lat temu , facet nie był głupi myslal o tym co mogło by go czekac jezeli by sie wydalo a teraz to juz tak dawna sprawa ze pewnie by nic by mu nie zrobili chodz sie nie chwali tym na prawo i lewo.

Opublikowano

Ciekawe co to za szable bo kupić aż 10 ha za 2 szable to nie wiem ile one musiałyby być warte. Kolega znalazł z bitwy pod stoczkiem w 1831r. 70 szt, to po 800 zł/szt sprzedał. Ale ci żydzi mogli mieć jakieś starsze i to nie pochodzenia polskiego. W sumie oni mieli różne skarby z całego świata. Z jakimś wykrywaczem metalu jeszcze tam latał czy zadowolił się tymi dwoma szablami?

Opublikowano

marian7k, ja w tam tym roku dalem po 12 tys/ha 3,4,5 klasa. uwazam ze to bardzo tanio a u ciebie jak 3,4 klasa po 12 to smiało mozesz kupowac. 10 lat dopłat i ziemia spłacona. moim zdaniem warto bez zastanowienia

Ziemię tą dzierżawię i dopłaty biorę i płacę podatek,chodzi mi o lokatę zł bo w banku przy tej inflacji po dodaniu odsetek i tak kasy w rzeczywistości ubywa.

Opublikowano

marian7k, jak masz wolny pieniadz na koncie to przy obecnych zawirowaniach z grecja włochami itp lepiej to zainwestowac w glebie tym bardziej ze to dobra cena niz trzymac te pieniadze na koncie

Gość Profil usunięty
Opublikowano
marian7k, ja w tam tym roku dalem po 12 tys/ha 3,4,5 klasa

poziom rolnictwa u was spadł?, że tak tanio?

Tomaszów Lub.

Lubię to! :)

Ostatnio ANR u nas sprzedawała 53ha to z 20 tyś na 35 podskoczyło, szło by dalej jakby ojciec się nie zorientował, że z synem batalie toczy :P

Gość Profil usunięty
Opublikowano

rozegrali to z cholery jak od 30 koła już tylko we dwóch zostali, bo nikt nie jest tak głupi w okolicy aby płacić cholera wie ile za pole, które wnuki będą spłacać ;)

Ja zrobiłem pas po 22 koła bo na tyle dostałem zgodę :)

Gość Profil usunięty
Opublikowano

też :) bardziej pojechałem na spotkanie ze znajomymi a żeby nie stać jak przygłup podczas licytacji i nic nie robić, także zapłaciłem zaliczkę na poczet przetargu i sam zacząłem szastać kasą :) Poza tym Sebastian nie dokładam do pola kasy z roboty. Pole ma na siebie samo zarobić.

Rolnicy czasami tak mają, że próbują sprzedać działkę orną, której nie ma szans zagospodarować inaczej jak pod uprawę roślin na działkę inwestycyjną. Czasami trafi się jakiś jeleń i kupi pole za kilkaset tyś :lol:

Opublikowano

JanekJelonek, hehe poziom rolnictwa ciagle pnie sie do góry. w moim przypadku cena 12 tys/ha była dlatego ze kupowalem od ludzi ktorych cisły długi oraz ziemie maja zlokalizowana w takim połozeniu gdzie nikt ziemi nie chce i tam w promieniu 5 km nikt nie kupuje ani ara ;D . z kolei jak kupowalem pole nie daleko domu 2,85 ha to wyszło 61 tys cos około 21,5 tys/ha, w 70 % to ziemia klasy 4a. to była cena tak jak u nas płaca 20 - 25 tys/ha za 3,4 klase.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

tłumacz się tłumacz a ludzie sie dalej z ciebie śmieją :P

Opublikowano

lamborghini105, jezeli po te 28 tys/ha dales za 3 klase to moim zdaniem cena przystepna jak na kujawsko-pomorskie. w jednym kawałku to masz?

 

JanekJelonek , hehe oj kolego po co te złosliwosci?;] pewnie ze wschodu jestes jak sie domyslam , lepiej bierz sie za tworzenie lepszych statystyk na temat swojego regionu bo narazie w oczach wielu ludzi i wielu faktów wschod nie jest najlepiej postrzegany;] . poki co moich danych ktore ja wrzucilem na to forum nikt nie jest w stanie podważyc takze smiac sie mozemy z tych ktorzy sa w gorszej sytuacji ;D , jejku dobrze ze sie z ciebie nie smieja ;), a jesli nawet sie smieja to kto mnie tutaj zna? <lol> , niektorzy nie moga prawdy przebolec czytajac wyniki swojego regionu jak słabo wypada...

Opublikowano

Ja myślę że wschodnia polska nie ma się czego wstydzić. Za dobra glebę płaci sie tu 50-60 tys./ha. Może ogólnie gleby sa tu nie najlepsze a grunty rozdrobnione, ale tu naprawdę widać przyspieszenie w rolnictwie. Życzę takiego postępu innym regionom. Zapraszam na lubelszczyznę.

Opublikowano

jankis on nie przyjedzie, bo się wstydzi swojego zadupia. ;)

A tak swoją drogą, to ten temat co założył to chyba tylko po to oby podnieść oglądalność swoich filmów na yt, bo cały czas się nimi chwali :blink:

Opublikowano (edytowane)

To była klasa III i IV. Ale w jednym kawałku to było. Kiedyś jak sąsiad sprzedawał po 20 to sądziłem że na głowe upadł, ale teraz jak by mi zaproponowali do 35tyś za III klase to bym się nie zastanawiał i spokojnie dobrał z 20 hektarów tylko że nie ma gdzie wziąść. Ludzie są czasami tacy zawistni że wolą iść i sprzedać komuś nawet za mniejszą cenę na inną wioskę żeby sąsiad się na jego ziemi nie dorobił.

Edytowane przez lamborghini105
Opublikowano

Niektórzy rolnicy kupują ziemię za wszelką cenę nawet kosztem swojej rodziny, choć nawet nie zdają sobie z tego sprawy, kupiłem ostatnio około 9ha w jednym kawałku gleba słaba IV, V,VI klasa za cenę 18 tys. zł/ha, ale z drugiej strony gdyby nie program na młodego rolnika też by tego nie kupił :lol: a tak wpadła jeszcze premia.

Opublikowano

lamborghini105, kwestia ile tej 3 klasy a ile 4 było bo u nas sa i tacy co mowia ze maja przykładowo 3 , 4 klase a jak przychodzi do sprzedazy i oglada sie mapy to okazuje sie ze 3 klasa owszem jest ale w 15 % całej powierzchni;] takze to tez ma znaczenie. ale jak w jednym kawałku 9 ha to cena do przełkniecia jak na Kujawy.

U nas sa pazerni na kase wiec patrza na to kto da wiecej. teraz mam oferte kupna po 16 tys/ha przy granicy 3a , 3b , 4a , 4b. głownie 4a , pola jest 3,15 ha gosciu chce za to 50 tys. chyba trzeba wziac no i kawalek dalej jest 1,65 ha 3b,4a podobno ze chce za to 35 tys za całosc bo wujas mi mowil wiec musze sie do goscia przejechac, z kolei moj dzierzawca od ktorego mam 11 ha zaspiewał sobie po 40 tys/ha klasa 3b,oferte dał ponad roku temu powiedzialem ze tyle nie dam no i wystawił ogłoszenie do biura nieruchomosci podobno zainteresowanie duze ( tak bynajmniej twierdził ) ale nie sprzedał do dzis.

Opublikowano

Czy w waszych regionach występuje zjawisko uprzywilejowania większych rolników przez sprzedających? Bo w mojej okolicy gdy jakiś drobny rolnik wystawia ziemię na sprzedaż z wygórowaną ceną wywoławczą to najpierw chodzi proponuje tym największym. Gdy oni nie chcą to daje ogłoszenie albo poczta pantoflowa. Ale ceny nie obniża. Gdy inni składają propozycję ale z mniejszą ceną to zarzeka się że nie sprzeda za takie małe pieniądze. Na końcu kupuje i tak większy rolnik po cenie którą sam zaproponował i która jest o wiele niższa niż sam sprzedający chciał.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez mikad
      Jeżeli ktoś jeszcze o tym nie słyszał to UE od września zakaże producentom wędzenia wyrobów wędliniarskich. Nasi włodarze mieli czas na ustosunkowanie się do tego przepisu i być może wynegocjowali by jakieś odstępstwa ale jak zwykle dali doopy. Więcej tu http://www.agronews....rzesadzony.html
    • Przez odszkodowaniarolne
      Cześć wszystkim,
      Dzisiaj przychodzę z tematem, który regularnie wywołuje potężną frustrację i poczucie niesprawiedliwości u każdego, kto prowadzi gospodarstwo. Chodzi o sytuację, w której rolnik – jako właściciel – ulega wypadkowi przy pracy, chce skorzystać ze swojej obowiązkowej polisy OC i... odbija się od ściany.
      Wielu gospodarzy żyje w przekonaniu: „Płacę co roku niemałe składki na OC gospodarstwa, więc jak zatnie mi się prasa, urwie wałek i stracę zdrowie we własnym ubiegłym roku czy kwartale, to ubezpieczalnia wypłaci mi odszkodowanie”.
      Niestety, rzeczywistość prawna w Polsce jest brutalna.
      Polisa OC rolnika chroni przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym osobom (pracownikom, pomocnikom, sąsiadom, a nawet członkom rodziny). Jednak z punktu widzenia prawa: rolnik nie może sam od siebie żądać odszkodowania. Jeśli jesteś właścicielem ubezpieczonego gospodarstwa i to Ty ucierpisz, ubezpieczyciel odmówi wypłaty z OC z automatu. Zostaje Ci wtedy tylko (zazwyczaj skromne) świadczenie z KRUS-u lub prywatne NNW, o ile je dokupiłeś.
      Czy to oznacza, że właściciel gospodarstwa jest zawsze bez szans na odszkodowanie z OC? Nie do końca. Istnieją bardzo rzadkie, specyficzne sytuacje (np. gdy współwłaścicielem jest małżonek, a winę ponosi druga osoba), gdzie przy odpowiedniej konstrukcji prawnej udaje się wywalczyć środki.
      Ponieważ temat jest skomplikowany i pełen prawnych haczyków, opisałem tę pułapkę szczegółowo na blogu, wyjaśniając, kto dokładnie może liczyć na pieniądze, a kto zostanie z niczym: 👉 https://odszkodowaniarolne.pl/blog/czy-rolnik-mo%C5%BCe-skorzysta%C4%87-z-w%C5%82asnej-polisy-oc-wyja%C5%9Bniam-pu%C5%82apk%C4%99-prawn%C4%85
      Mieliście już sytuację, że ubezpieczalnia odmówiła Wam lub Waszym znajomym wypłaty z OC, bo poszkodowanym był "właściciel"? Jak Waszym zdaniem powinny wyglądać te przepisy? Zapraszam do merytorycznej dyskusji!
    • Przez Kuki19
      Jak to obecnie wygląda, było to poruszone w innym temacie o zmianach w krus więc kontynuując, opłaca się całą składkę tak? skończyłem szkołę i obecnie zarejestrowany jestem jako bezrobotny czy zyskam coś więcej jak uebzpiecze się jako domownik w krus? Przez jaki czas musiał bym opłacać składki żeby mieć prawo do emerytury? Czy można potem zamiennie rejestrować się jako bezrobotny i jako domownik w krus?
       
      Proponwał ktoś żeby wydzierżawić 1 ha i opłacać za siebie składkę jako rolnik, czy w ten sposób nie zamknę sobie możliwości uzyskania premi dla młodego rolnika?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v