Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25813
7 minut temu, Mariusz2903 napisał:

U mnie w okolicy nikt nie bawi się w wapnowanie jedynie jakiś wap-mag co 3 lata .

5 ton zboża mają jedynie po buraku cukrowym , jęczmień jary od 1,5 tony do max 5 ton po płodozmianie nie zbożu , taka okolica takie gleby gm. Annopol .

Wybacz ale mając tak blisko do kieleckich kopalni  i tak być zamkniętym na wapnowanie to aż niepojęte.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

4 lata temu posiałem jęczmień na działce 3b jak się okazało ph było 4.3 ledwo 3,5t nakosiłem

Po żniwach wiedząc że magnez bardzo niski poszło 4t węglanu z magnezem w kolejnym roku 3t węglanu i rok temu 3t kredy luzem

Posiałem jeczmień jary i na tej działce oddał ok 7t Teraz mam posianą pszenicę i zrobione próby gleby.Ciekawe na ile podniosło ph,wyniki będą ok 15 marca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hmm, od annopola mieszkam 25km, i jeśli mieszkasz od strony kraśnika to wierzę, sam piach  a od strony ożarowa lux ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297
4 minuty temu, gustaww napisał:

hmm, od annopola mieszkam 25km, i jeśli mieszkasz od strony kraśnika to wierzę, sam piach  a od strony ożarowa lux ziemia

Od strony Kraśnika .

14 minut temu, drobny napisał:

4 lata temu posiałem jęczmień na działce 3b jak się okazało ph było 4.3 ledwo 3,5t nakosiłem

Po żniwach wiedząc że magnez bardzo niski poszło 4t węglanu z magnezem w kolejnym roku 3t węglanu i rok temu 3t kredy luzem

Posiałem jeczmień jary i na tej działce oddał ok 7t Teraz mam posianą pszenicę i zrobione próby gleby.Ciekawe na ile podniosło ph,wyniki będą ok 15 marca

Daj mi 3 klasę ziemi a zrobię 2 cyfrowy plon z ha .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    84

Borowina ma jednak swoje plusy. Wapna w ogóle się nie daję. Tyle, że ciężka ziemia w uprawie. Aczkolwiek fakt. Z uwagi na pH 7 jęczmień zawsze się udaję. Tam sypie nawet siarczan amonu żeby obniżyć to pH, a i tak zawsze 7 jest. Wystarczy dobrze zaorać żeby kredy trochę z dołu wydobyć.  Chociaż kreda po zimie się rozpuszcza i już jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297

U nas na taką glebę mówi się chrap a gdzie  te kamienie są luźne i rzadko to nazywamy sap . Na sapie plony są lepsze jak na chrapie .

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    84

To pewnie różnica między iłem a borowiną. Mniejszą o to. Borowina dobra gleba pod zboża. Z powodzeniem można sieać np jęczmień czy pszenicę parę lat pod rząd. Aczkolwiek borowina daje mniejsze możliwości, bo szybko zasycha. Dlatego pod tym kątem lepsze płowizny(gliny), które regularnie trzeba wapnować co 3 lata na oko. Mam ziemię tę i te. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Polski rolnik to jednak jest bogacz :)

Jak ktoś nie uznaje dbania o odczyn, mówi że nie stać go na wapno, to jakim prawem kupuje inne nawozy? 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    84

W zasadzie co by nie powiedzieć wapno. Najtańszy chyba nawóz obecnie? Czy się mylę? Płowizny wapnowałem w sierpniu to jakoś mega drogo nie było. A teraz to nie wiem.  Napewno cena podskoczyła, ale pewnie nie aż tak drogo jak azoty.

 

Tak coś sobie przypominam, że za kredę chyba było 300 zł za 1t. No plus 50 zł za rozsianie, bo firma sprzedająca odrazu rozsiewała a ja nie mam swojego rcw.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

68zl brutto z transportem 45 wapna i 3 magnezu. zamawiam po 3 tony na ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

Tu większość ceny robi transport, a że jęczmień kukurydza bardzo lubią dobre pH to trzeba będzie sypnąć.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844
27 minut temu, yacenty napisał:

Tu większość ceny robi transport, a że jęczmień kukurydza bardzo lubią dobre pH to trzeba będzie sypnąć.

Ty siałes kiedyś kukurydzę na pH niskim? Tam gdzie jęczmień przy pH 5 będzie żółty i da 3 tony to kukurydza 10+ a w dobrym roku i 13 potrafiła oddać na mokro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

na żadnym nie sialem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Polski rolnik to jednak jest bogacz :)

Jak ktoś nie uznaje dbania o odczyn, mówi że nie stać go na wapno, to jakim prawem kupuje inne nawozy? 

Co 3 lata stosuje coś takiego 

obraz2.jpg

ale efektów brak , to nie mów że mnie nie stać .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

to kup wapno sypkie będzie duuuzoooo taniej

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja mialem w tym rooku qq na 5-6 kl a ph 4,2 badane przed wapnowaniem na jesien(2020r) poszlo 3,5 tony wapna i oddalla srednio prawie 10 t tylko ze opady przypasowaly . Po qq poszlo 5t defrakcyjnego i na wiosne pomiot indyczy pojdzie zobaczymy czy qq bedzie ladniejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Co 3 lata stosuje coś takiego 

obraz2.jpg

ale efektów brak , to nie mów że mnie nie stać .

I dajesz tego kilka ton na hektar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2470
6 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Daj mi 3 klasę ziemi a zrobię 2 cyfrowy plon z ha .

Jak ty na 4 klasie nie możesz zrobić plonu 4 tony , to już to widzę jak na 3 klasie robisz wynik dwu cyfrowy , chyba że masz na myśli np. plon 4,6t , bo to też wynik dwucyfrowy . A tak na poważnie , to jak ty na tym gospodarowaniu wychodzisz przy plonach 3 -4 tony /ha ? bo to przecież wegetacja raczej a nie gospodarzenie . Wiadomo że jak coś się wydarzy nie dobrego w prognozie czy coś no to można i tyle zebrać , ale żeby regularnie zbierać po 3 tony , to już chyba lepszy interes zalesić .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297
17 godzin temu, mysza103 napisał:

Jak ty na 4 klasie nie możesz zrobić plonu 4 tony , to już to widzę jak na 3 klasie robisz wynik dwu cyfrowy , chyba że masz na myśli np. plon 4,6t , bo to też wynik dwucyfrowy . A tak na poważnie , to jak ty na tym gospodarowaniu wychodzisz przy plonach 3 -4 tony /ha ? bo to przecież wegetacja raczej a nie gospodarzenie . Wiadomo że jak coś się wydarzy nie dobrego w prognozie czy coś no to można i tyle zebrać , ale żeby regularnie zbierać po 3 tony , to już chyba lepszy interes zalesić .

Uprawiam ziemię na własność od 1994 roku i mam na jednej działce 0, 08 ha 3 klasy , na tym pasku więcej urośnie jak na 20 ar. reszty słabszej klasy .

Wydajność jest od 2 do 5 ton wszyscy wokoło tak mają , dojdzie dopłata i tak się kręci może bardziej hobbystycznie , ale sosnę mamy a cena tartaczki zwala z nóg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
20 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Co 3 lata stosuje coś takiego 

obraz2.jpg

ale efektów brak , to nie mów że mnie nie stać .

Te wszystkie wapna z działoszyna to kot w worku. Tak naprawdę nie wiadomo ile faktycznie to ma wapnia, jak zmielone i jaka jest reaktywność. Nie raz jak chciałem sprawdzić jakiegoś producenta z tamtych okolic to się okazywało że pod jednym adresem są dwie firmy handlujące wapnem pod inna nazwa. Względem takiego POlCALCU to cena czystego składnika jest mniejszy o połowę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    437
Mariusz2903 napisał:

17 godzin temu, mysza103 napisał:

Jak ty na 4 klasie nie możesz zrobić plonu 4 tony , to już to widzę jak na 3 klasie robisz wynik dwu cyfrowy , chyba że masz na myśli np. plon 4,6t , bo to też wynik dwucyfrowy . A tak na poważnie , to jak ty na tym gospodarowaniu wychodzisz przy plonach 3 -4 tony /ha ? bo to przecież wegetacja raczej a nie gospodarzenie . Wiadomo że jak coś się wydarzy nie dobrego w prognozie czy coś no to można i tyle zebrać , ale żeby regularnie zbierać po 3 tony , to już chyba lepszy interes zalesić .

Uprawiam ziemię na własność od 1994 roku i mam na jednej działce 0, 08 ha 3 klasy , na tym pasku więcej urośnie jak na 20 ar. reszty słabszej klasy .

Wydajność jest od 2 do 5 ton wszyscy wokoło tak mają , dojdzie dopłata i tak się kręci może bardziej hobbystycznie , ale sosnę mamy a cena tartaczki zwala z nóg .

uprawiasz ziemię od 28 lat i jeszcze jej nie doprowadziłes do ładu ? 😱 no i co z tego że że piach, u mnie na piachu regularnie na 5-6 klasie żyto hybrydowe nie schodzi poniżej 4,5 tony, średnio 5-7 ton, musi być bardzo sucho żeby się zakręciło koło 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj