Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25635
1 godzinę temu, yacenty napisał:

czemu? u nas normalnie

U nas sporadycznie trafiały się poletka jęczmienia. W tym roku  w okolicy tak na oko szacuję z 600% więcej. Ja mam 100% więcej

27 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Poważnie ... Lepiej się zastanów nad jakimś mocznikiem bo będzie głód

Wygląda za***iście 💪

Zdecydowanie za mało DFF w takiej kombinacji

Jedna działka monokultury jęczmieniem dostała 200kg ultra dap po żniwach i 50kg mocznika z inhibitorem przedsiewnie. Reszta  250kg polifoski 8 i 70kg mocznika.

Jak koniec października będzie ciepły to pójdzie mocznik dolistnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja mam tyle samo co co roku. u nas jęczmień już po 600 więc paru się wyleczyło


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

Na tą chwilę jęczmień droższy od pszenżyta i zasiewy jęczmienia ozimego co najmniej na równi z pszenżytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635

A jakie ph i magnez?

Jak z wodą i wymieszaniem resztek słomy?

Bo lubi w miejscach gdzie sucho i poduszka ze słomy tak żółknąć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Magnez i reszta wysoko, pH 6,4 i dodatkowo było sypane wapno w zeszłym roku bo po jęczmieniu ma być lucerna. Po trawie była 3 razy kukurydza na kiszonkę, w tym roku pszenżyto i teraz jęczmień. Słoma zbierana. Czy to może być po długich wschodach ? Na lżejsze ziemi wschodził szybko a tam gdzie mocniejsza ziemia zeszło dłużej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18

 

8 godzin temu, Agrest napisał:

Nie mam bydła, bo na kiszonkę może by co skubnął😁

Ale powiem wam że skala zasiewów jęczmienia poraża w tym roku. 

Bardzo dużo osób sieje na ph nikt nie patrzy, będzie zdziwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Stosował ktoś trinity w jęczmieniu lub w innych zbożach. Skład wydaję się dobry myślę na 2 liść prysnąć 2,5 litra będzie 100 g dff jęczmień wytrzyma?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Pierwszy raz mam jęczmień ozimy i praktycznie nic nie wiem na temat jego uprawy.

Ile daje się azotu wiosną? Jęczmień po pszenicy i jesienią dostał tylko PK do tego słoma zebrana.

Czy w takiej sytuacji gdzie nie dostał nic N jesienią zasadne by było dać mocznik dolistnie przy planowanym T0???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
soltys48 napisał:

Na tą chwilę jęczmień droższy od pszenżyta i zasiewy jęczmienia ozimego co najmniej na równi z pszenżytem

U mnie osoby co nigdy nie siały jęczmienia tylko zyto i pszenzyto zeszły na jęczmień,sam zwiększyłem areał 0 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Mi przyszły wyniki badań i ph poniżej 5 😛 ale dziwne że potas fosfor średnie a magnez wysokie, bo zwykle to jak ph niskie to i reszta niska. Może to wapno nordkalk, prawie tona na ha, co dawałem pod agregat coś da.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635
1 godzinę temu, Jarek22B napisał:

Pierwszy raz mam jęczmień ozimy i praktycznie nic nie wiem na temat jego uprawy.

Ile daje się azotu wiosną? Jęczmień po pszenicy i jesienią dostał tylko PK do tego słoma zebrana.

Czy w takiej sytuacji gdzie nie dostał nic N jesienią zasadne by było dać mocznik dolistnie przy planowanym T0???

Jak najbardziej zasadne. I siarczan magnezu do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
8 godzin temu, raven18 napisał:

Mi przyszły wyniki badań i ph poniżej 5 😛 ale dziwne że potas fosfor średnie a magnez wysokie, bo zwykle to jak ph niskie to i reszta niska. Może to wapno nordkalk, prawie tona na ha, co dawałem pod agregat coś da.   

Lekarstwo? Tona granulowanej kredy na już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
31 minut temu, czesio084 napisał:

Co na grzyba będziesz stosował?

Mam wszystko z systivą więc jesienny zabieg mnie nie interesuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Panowie jakie wapno dac poglownie weglanowe czy krede. I w jakiej ilości? Nie zdążyłem po żniwach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Około tony czy 500kg? Trochę zaczyna żółknac. Nie wiem czy to od suszy czy od ph. Dodam że  w tamtym roku na jesieni 25ton obornika przepalonego dałem, teraz przed siewem 25 września. Npk 2.5 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Ja dawałem węglanowe nordkalk atrigran 

https://osadkowski.pl/pl/nawozy-oferta/nawozy-wapniowe/atri-gran-50-cao/

napisane że bezpiecznie pogłównie. Zdecydowanie lepiej się rozsiewa od kredy ale jest też sporo droższe ...

Byłem w zeszłym tygodniu to nic na razie nie żółkło. 

2 minuty temu, Gerard123 napisał:

Dziś rano było w okolicach 0 stopni,na jutro też nadają 0.Pryskać expertem+dff i inazuma czy czekać?

ja bym poczekał te 2-3 dni ma być cieplej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    78

środki dotarły daje mertil 600sc w dawce 0.5l + corida 15g na ha , cena 1 hektara to 106zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bencyk    1

Czy można do Exper met 0,35kg + Legato 0,15l + 15g Pleban.. dodać zapobiegawczo na mszyce deltametryne? (bo mam w otwartej butelce) a może cypermetrynę?.. czy odpuścić bo wybuchnie lub uszkodzi jęczmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Jeżeli jest mszyca na liściu to substancje które wymieniłeś pomogą. W żadnym wypadku cypermetryna nie działa zapobiegawczo. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj