Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MaXtzTS    22

dlaczego nie warto siać hybrydy? Bo też się zastanawiałem żeby zasiać na próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Kosmos wykoszony w czwartek, z 1ha oddał calutką z czubem Hw 60.11 więc myślę że kręci się w przedziale 6-7t pewnie, na następny rok 100 % jęczmienia ozimego najprawdopodobniej. Trochę w tym roku nie wyszła mi ochrona bo na fladze niestety były plamy, i połowa pola na górce trochę przyjarana była... :/   

spacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448

Przepuścić przez mieszalnik i spadną, potem na wialnie

25 minut temu, MaXtzTS napisał:

dlaczego nie warto siać hybrydy? Bo też się zastanawiałem żeby zasiać na próbę

Hybryda tylko żyto, w jęczmieniu chwyt marketingowy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
12 godzin temu, rolnik039 napisał:

Gdzie wy te pszenice kosicie u mnie jeszcze zielona słoma 

Małopolska powiat dąbrowski. Na ciężkiej ziemi jeszcze się nie naddaje, ale na piaskach miała 13% wilgotności, więc na co czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
3 godziny temu, Adrenalinaa napisał:

Panowie a Posiał ktoś z was jeczmien Hybrydowy z Syngenty i może kosił Czytajac kilka stron nikt nic nie pisze o Takim Jęczmieniu 

 

Posiej zwykły wielorzędowy i napewno się nie zawiedziesz, w tym roku miałem pierwszy raz jeczmień ozimy i jestem pod wrażeniem plonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

U mnie przez ostatnie lata jęczmień sprawda się zdecydowanie najlepiej, Kosmos jakieś 7,8-8 tony/ha, wielkopolska, p. szamotulski, IVb, 130N, jedna grzybówka. 0 deszczu w marcu, 34 kwiecień, 20 maj, 65 czerwiec. Może i część osób na forum zwiększa sobie plony, ale z jęczmieniem wszystko możliwe... połowa sprzedana po 1150 i jak czytam o zbożu z UA to myślę czy nie lepiej było sprzedać wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

W jednym skupie u nas zobaczyli że mają dobry towar od rolników to zaczęli ściągać słabej jakości sami wiecie skąd. Pomieszają i dobrze na tym zarobią a cena codziennie niższa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
20 minut temu, poosa21 napisał:

W jednym skupie u nas zobaczyli że mają dobry towar od rolników to zaczęli ściągać słabej jakości sami wiecie skąd. Pomieszają i dobrze na tym zarobią a cena codziennie niższa. 

Jaka cena była i jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211
5 godzin temu, krilan06 napisał:

Przepuścić przez mieszalnik i spadną, potem na wialnie

Hybryda tylko żyto, w jęczmieniu chwyt marketingowy 

ja wysialem 50kg hyvido bo nie chce workow dzwigac do siewnika zebralem srednio 7t z V klasy ;)

20220714_103759.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

U mnie do końca nie wykoszony ale średnio wychodzi 5 ton jakubus na 5 i 6 klasie. Ważone paszowozem więc przynajmniej realny plon. Niestety już połamany i kłosy leżą na ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
2 godziny temu, suffeks napisał:

ja wysialem 50kg hyvido bo nie chce workow dzwigac do siewnika zebralem srednio 7t z V klasy ;)

20220714_103759.jpg

To już wolę siać te 160kg/ha i zabrać o 1,3t więcej na tej samej klasie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448
42 minuty temu, piotrek91p napisał:

U mnie do końca nie wykoszony ale średnio wychodzi 5 ton jakubus na 5 i 6 klasie. Ważone paszowozem więc przynajmniej realny plon. Niestety już połamany i kłosy leżą na ziemi. 

U mnie mało ale też się trafiały obłamane kłosy, a dwóch znajomych nie wiem czemu ale jeszcze nie zaczęli kosić, a dziś mega wieje i pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

bo czytają forum na którym mądrale naśmiewają sie z tych co wcześnie koszą  i nie chcą żeby z nich się nabijano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
20 godzin temu, soltys48 napisał:

Gęstość?

64. Słoma sprzątnięta 21 bel/ha 140cm dobrze zbite 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937
23 godziny temu, hardkor113 napisał:

Nie dało się nic z tymi ośćmi zrobić? Na nasienie już tego nie uzyjesz

Koszone Cxem 3km/h chodził więc ja tam nie wiem ale u nas to każdy ości miał. Za wcześnie koszone czy co ?. Przez wialnie może oczyści, bo chciałem chociaż z rok swoim zasiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

U mnie wczoraj wykoszone 4.2ha, odmiana concordia i Sandra, plon kręci się koło 6.5-7t, przy dwóch zabiegach grzybowych i 80N. Co do wymlacania, mamy nowe cepy w Dominatorze 88s, klepisko podciagnalem na maksa, a i tak nadal zostaje trochę ości :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
ThePerkins napisał:

23 godziny temu, hardkor113 napisał:

Nie dało się nic z tymi ośćmi zrobić? Na nasienie już tego nie uzyjesz

Koszone Cxem 3km/h chodził więc ja tam nie wiem ale u nas to każdy ości miał. Za wcześnie koszone czy co ?. Przez wialnie może oczyści, bo chciałem chociaż z rok swoim zasiać 

Jakoś musisz obić te ości bo inaczej będzie się w siewniku wieszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25727

Dobra zaprawa  nasienna ogranicza zawieszanie,  nadaje śliskości ziarnu. Np systiva tak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
achaji3    0

Spring Barley benefits from not having to be in the field all winter. With winter barley, there can be losses due to over flooding, geese migration eating the plants, and temperature.  myfiosgateway.com

mobdro
 

Edytowano przez achaji3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521

Mimo tego to jęczmień kolegi @ThePerkins ciężko będzie dobrze posiać. U mnie w mega 218 w instrukcji zalecają 1200 obrotów na młocarni dałem 1400 od razu lepiej ości obite ale też i trochę pobitego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj