Polecane posty

Agrest    25719
3 godziny temu, dexter1908 napisał:

A co polecacie na słabe ziemie?

Łubin😉

14 minut temu, soltys48 napisał:

 

Widziałeś mojego,z tym miałby problem 🤣

Twój nie kot a co najmniej pantera

1 minutę temu, yacenty napisał:

on tylko tydzien robi, a będzie robił jeszcze mniej

W dzierżawę ziemię oddajesz?🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

leniwy jestem wiec ide w kukurydze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

ale jest płodozmian


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25719

Ulegasz modzie i wchodzisz w uprawę na górce cenowej.

Kiepska to wróżba. Ale a nóż się uda.

 

Też miaĺem w tym roku zakontraktować 10ha facelii,  ale mega cena nie wróży sukcesu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

ideal to to nie jest, ale jest coś jare i sprawi że rzepak będzie co 4 lat i tak samo jęczmień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jary browar lepiej wyjdzie od tej kukurydzy, masz już halę i gdzie sypać. Jedyna maszyna którą wiosną ubrudzisz to siewnik, nawozy można jesienią rozsiać. Też dla leniwych, dwa zabiegi odchwaszczanie i T2. Po kukurydzy pszenica się średnio udaje, rekordów nie wykręcisz. Szczególnie w takim roku jak ten.

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Tym bardziej że sprzęt ma.Albo soja wchodzi w grę w ostatnich latach coraz bardziej popularna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, yacenty napisał:

Taki mam dziś jęczmień

20210214_152633.jpg

Ee tam jakieś jęczmienie... 😋 

Kilka lat temu też rosły rzepaki, kukurydze, pszenice, etc., a dziś wieś w miasteczko się zmienia 😉

inbound6529556872939909968.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
11 minut temu, hardkor113 napisał:

Tym bardziej że sprzęt ma.Albo soja wchodzi w grę w ostatnich latach coraz bardziej popularna

Prędzej się na kukurydzy dorobi niż na soi. Poza tym jedynym zajęciem Jacka nie jest rolnictwo, żeby miał czas bawić się w odchwaszczanie soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

jęczmien jary moze co najwzyzej zastąpic jęczmień ozimy. Jak widze w jakich kolejkach stoicie z browarem, który raz wychodzi, a raz nie to jakoś mi się odechciewa. Już wole jęczmień ozimy paszowy.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

Mi z kolei chodzi po głowie groch. Fajny przedplon pod pszenice. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

Przedplon bardzo dobry, pod warunkiem że nie masz w okolicy dzików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Przedplon fajny , tylko dochodowość już nie bardzo , przynajmniej u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
5 minut temu, Kedar88 napisał:

Mi z kolei chodzi po głowie groch. Fajny przedplon pod pszenice. 
 

miałem już 2 sezony. chwilowo mówię dziękuję. 3 tony i 500zł za tone to biznes taki ze nie warto kombajnu odpalać.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

Też z tego powodu zrezygnowałem z tej uprawy ale były lata że po 1300 się sprzedawało. A w dodatku dziki dokuczały raz po siewie a drugi przy dojrzewaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Właśnie były lata pszenica była po 600-700 zł , a groch 1100-1400 zł to się opłacało . Ostatnie lata jak siałem 2017-18 rok cena niższa niż pszenica i plon 1,5 - 3 ton . Na razie dziękuję nie skorzystam . 

A i jeszcze gdyby pod EFA można było zasiać , to może . A to nie można pryskać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Z grochem jest ten problem, że nie ma ceny. Taniej sprowadzić soję, znowu uprawa soi w polsce nie jest opłacalna. 

1 godzinę temu, yacenty napisał:

jęczmien jary moze co najwzyzej zastąpic jęczmień ozimy. Jak widze w jakich kolejkach stoicie z browarem, który raz wychodzi, a raz nie to jakoś mi się odechciewa. Już wole jęczmień ozimy paszowy.

Masz halę to kolejki odpadają, kosisz na wieczór jedziesz o 4.00 rano 2 godziny i wyjeżdżasz. Sporo osób podziękowało  słodowni, więc nie ma tragedii. Przecież możesz też zakontraktować w innych firmach i ładujesz od razu na tiry. Miał ktoś jary rgt planet? Jak sypał i jaka agrotechnika?

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

tiry u mnie to nie taki prosty temat, sąsiad ma 30ha jęczmienia jarego to jeżdzi na nocki do Strzegomia, to ja jednak wole się przytulić do żony niż spać na ciągniku.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2445

@yacenty - weź może przestaw się na trzodę chlewną to w ogóle w kolejkach nie będziesz musiał stać 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj