Polecane posty

Rolnik1973    15388

Kwiatki co wcześnie łep wystawili przy domu to zczarniały.

Kiedyś to nie było że wymarznie bo siali przed majem

Tera to jakiesz szaleństwo zimą siać jakby koniec świata miał być.

3 minuty temu, Agrest napisał:

Już się nie nakręcajcie. Jakby ziarniak zmarzł to jarych zbóż by nie było. W końcu ziarno zimą na pryzmie też przemarza.

Dziś znalazłem łubin wysokości 8cm , było około-7 I żyję, jęczmień siany 8 stycznia też jeszcze żyje.

Tylko że dzisiaj dołoży do pieca.

@soltys48 miał dziś-11, przysłał zdjęcie pszenżyta ozimego - wygląda jak po ogniu, poparzone liście, plon na pewno ucierpi.

A wy się ziarniakiem w ziemi przejmujecie 

Tylko że na kupie suchy leży, a w ziemi dostał wilgoci i może zbutwieć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Nie zbutwieje, jak mój od 8 stycznia 45dni w  błotku leżał i trochę mrozów było i wyszedł. I nadal żyję.

Tu zdjęcie w ostatnich postach jak kiełkował

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agrest kuźwa Ty w styczniu jęczmień siejesz , to żniwa w maju :/ , albo jakiego rekorda w plonie chcesz ustanowić i sławnym w księdze rekordów być9_9 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Dolny Śląsk ponoć w grudniu siał, więc zrobiłem doświadczenie czy np u mnie ma to rację bytu. U mnie zawsze po 20 kwietnia jęczmiona siali bojąc się mrozów . Ale lata były normalne.

Dziś trzeba ryzykować i dostosowywać się do pogody. Kiedyś i majowe siewy dawały plon. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 23.03.2020 o 11:07, Agrest napisał:

Mój dwa dni wcześniej siany. Ale teraz nie byłem bo 15km od domu.

Przed mrozem brakowało przeciętnie 2cm szpilce do wyjścia.

Kurna sprawdzam zapiski A tam że jęczmień posiany 5 a nie 9 jak pisałem:( Z wsiewką koniczyny na dodatek a tu nadal mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Jęczmień siany 7 marca ma się świetnie, więc panowie na spokojnie dobrze będzie. LBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Siany 7 marca, na najcieplejszym miejscu. Tam gdzie wilgotniej to kiełek max 0,5 cm. Te mrozy nie zaszkodzą 

 

20200324_145236.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Miałem taki i przechorował tak że siedział i siedział poszła szybko saletra i coś grzybowego a on strzelił w żdzbło tylko zapomniał się pokrzewić i był rzadki 2.8 sypło ale tak grubego to nie widziałem ale co po tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Jest opcja że będzie mocno chorował. Zwłaszcza jeśli susza się pogłębi, a wszystko na to wskazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
Dnia 22.03.2020 o 19:45, daniu napisał:

Napisz w jakich dawkach? Na etykiecie huzara jęczmień ozimy nie jest wymieniony masz to wypróbowane? 

 

Jak narazie po tym oprysku mimo, że huzar nie ma zastosowania w jeczmieniu ozimy na etykicie,  plantacja wygląda dobrze. 

Dawałem 1l huzar + helm tribi 25g  (lub nawet 30) +200 ml atpolan.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

tak dzisiaj hyvido wyglada, jutro jade na t1 full pakiet grzyb i skrot, ryzyk fizyk zobaczymy co bedzie po mrozach

2020-03-27.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Tak 3 marca w formie mocznika. Na dziś wygląda pięknie do plantacji sąsiednich mimo oprysku na grzyba i mocnym skracaniu (0,5 kg medax max) + micro wykonane 18 marca. Mocne przymrozki do - 10 przetrwał bez szwanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

dzisiaj lecę 200kg saletry na ozimy. 1 dawka 250kg saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

I ja chyba w ciągu tygodnia sypne saletre. T2 chyba trzeba przyspieszyć.  Jakby kwiecień był w miarę deszczowy to może bym się wstrzymał,  Ale nie zapowiada się na go niestety.

11 godzin temu, pabloooo napisał:

Tak 3 marca w formie mocznika. Na dziś wygląda pięknie do plantacji sąsiednich mimo oprysku na grzyba i mocnym skracaniu (0,5 kg medax max) + micro wykonane 18 marca. Mocne przymrozki do - 10 przetrwał bez szwanku

W jakich dawkach pryskałes mocznikiem? Nigdy nie pryskałem i tak się zastanawiam czy tego w tym roku nie zrobić. Chociaż bardziej wolałbym w pszenicy. Jęczmień ma się dość dobrze. Czy w suche dni zabieg taki zda egzamin? Nie przypali zboża. Mocznik to dosyć "agresywny" nawóz. Najlepiej chyba pryskać nim przed deszczem albo przed rosą? Ale znajdź teraz deszcz. U mnie na Lubelszczyźnie szykuję się kolejny sezon suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja do każdego zabiegu dodaje 50kg mocznika i 50 kg siarczanu magnezu na zbiornik 1000l i jeszcze nigdy nie przypalilem. Sąsiad we wczesnej fazie zbóż , czyli do pierwszego zabiegu mikro wrzuca 100kg mocznika na 1000l i też się nic nie dzieje, chociaż ja uważam że lepiej mniej a częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
13 godzin temu, bartekac7 napisał:

I ja chyba w ciągu tygodnia sypne saletre. T2 chyba trzeba przyspieszyć.  Jakby kwiecień był w miarę deszczowy to może bym się wstrzymał,  Ale nie zapowiada się na go niestety.

W jakich dawkach pryskałes mocznikiem? Nigdy nie pryskałem i tak się zastanawiam czy tego w tym roku nie zrobić. Chociaż bardziej wolałbym w pszenicy. Jęczmień ma się dość dobrze. Czy w suche dni zabieg taki zda egzamin? Nie przypali zboża. Mocznik to dosyć "agresywny" nawóz. Najlepiej chyba pryskać nim przed deszczem albo przed rosą? Ale znajdź teraz deszcz. U mnie na Lubelszczyźnie szykuję się kolejny sezon suszy.

Ja nie pryskalem roztworem mocznika, tylko rozsypałem Pulgran mocznik pogłównie jako druga dawka azotu. Praktycznie nigdy nie pryskam roztworem mocznika na rośliny, bo uważam że po to roślina ma korzeń aby makro elementy pobierało z ziemi. Niekiedy jak rośliny słabe to z 5kg /ha dorzucę do oprysku, ale to tylko w nielicznych przypadkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

ja wczoraj rozsiałem ostatnia dawke łącznie wyszło 150 w czystym N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 godzinę temu, pabloooo napisał:

Ja nie pryskalem roztworem mocznika, tylko rozsypałem Pulgran mocznik pogłównie jako druga dawka azotu. Praktycznie nigdy nie pryskam roztworem mocznika na rośliny, bo uważam że po to roślina ma korzeń aby makro elementy pobierało z ziemi. Niekiedy jak rośliny słabe to z 5kg /ha dorzucę do oprysku, ale to tylko w nielicznych przypadkach. 

No właśnie mam w jednym przypadku 2ha słabego zboża i tak myślę czy nie prysnąć  mocznikiem wraz z siarczanem magnezu. Tak jak napisałeś z 5 kg na 1 ha no może troszkę więcej.

 

zdzichu124

Jeśli po zabiegu jak zrobię to na wieczór to jak w nocy będzie przymrozek, nic nie powinno się zadziać? W dzień w moim regionie jest 10-12 stopni, ale w nocy często - 1 do nawet - 4. Tu mam jeszcze wątpliwość. Ma ktoś z was jeszcze doświadczenie?

 

Swoją drogą jutro ma być u mnie śnieg więc jutro napewno z tym nie ruszę. Może dopiero w środku przyszłego tygodnia.

 

 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Pytanie odnośnie załączonych zdjęć. 

Czy ten je zmień nadaje się już do skracania? Czym spowodowane są przebarwienia liści z drugiego zdjęcia.? 

IMG_20200329_160220.jpg

IMG_20200329_160038.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj