Polecane posty

iron    1037

jeśli ości do połowy widać to jeszcze można ale daj 0.4 . ja jechałem na flagę miejscami ości coś było widać ale mało i dałem 0.5 .i różnica jest na kontroli ok. 10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Jak dla mnie za późno na jakiekolwiek skracanie. Ostatni moment to jak widać ości, a tu juz pół klosa na wierzchu, choc trochę nie wyraźne zdjęcie u mnie na telefonie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Siał ktoś albo ma posianego flavora? Jak wygląda z wyleganiem u tej odmiany i jak z plonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

No jak dla mnie w takiej fazie to już trochę za późno na regulację.

Dnia 11.06.2019 o 12:24, bartosz231082 napisał:

Da się to jeszcze wyleczyć? I jeżeli tak to czym. 

20190611_113529.jpg

Wyglada mi to na plamistość siatkową jęczmienia. trochę chyba przegapiles ochronę. CO wcześniej pryskaleś? Teraz możesz sprobować dać np. menara+tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak tak dalej będzie to za tydzień i tak suchy będzie  i szkoda kasy na oprysk ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, Robroy napisał:

 

Wyglada mi to na plamistość siatkową jęczmienia. trochę chyba przegapiles ochronę. CO wcześniej pryskaleś? Teraz możesz sprobować dać np. menara+tebukonazol.

Posiane zakazonym materiałem przerabialem ten temat fungicydy nic nie dadza. Podstawa siew zdrowym ziarnem i zaprawa systiva.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
Dnia 14.06.2019 o 11:11, shiftman napisał:

Siał ktoś albo ma posianego flavora? Jak wygląda z wyleganiem u tej odmiany i jak z plonem

Plon super zobaczymy jak w tym roku bedzie.

Przed chwilą, kiko80 napisał:

Plon super zobaczymy jak w tym roku bedzie.

Poległ ale i tak  sypał za***iscie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek8405    0

Witam Panowie czy w tej fazie rozwojowej jęczmienia (pełnia kłoszenia- kwitnienie) warto jeszcze stosować jakiś fungicyd,  koniec maja  był wykonany zabieg T1 a mam zakupiony Orius tylko nie wiem czy nie  za późno już na jego zastosowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
38 minut temu, darek8405 napisał:

Witam Panowie czy w tej fazie rozwojowej jęczmienia (pełnia kłoszenia- kwitnienie) warto jeszcze stosować jakiś fungicyd,  koniec maja  był wykonany zabieg T1 a mam zakupiony Orius tylko nie wiem czy nie  za późno już na jego zastosowanie

Jak nie ma dużej presji chorób to ja bym sobie odpuścił t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy mam taki problem , ze jęczmień nie wyrzucił kłosa do konca , jest zamknięty do polowy a czasami nawet cały w lisciu, o co chodzi i czy spowoduje to znaczne obnizenie plonu ? 

 

Odmiana paustian , kwalifikat na oborniku. W czerwcu 12mm wody

20190624_083834.jpg

20190624_083805.jpg

20190624_083822.jpg

20190624_083746.jpg

20190624_082850.jpg Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Dzięki troche mnie uspokoiles , faktycznie po mokrym maju sie wybujal mocno i poszło 0.4l moddusa a w czerwcu 12mm deszczu i do tego skrzypionka ostro szalała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ja tak miałem ze 2 lata pod rząd a teraz pod jare antywylegaczy nie daję w ogóle i jęczmień jak na taką suszę niezły a kiedyś po wylegaczach to ciężko było skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mój jeszcze trochę i pod kose zabrakło trochę wody na lepszym polu jeszcze wykształcił ziarno dobrze a na słabszym piaszczystym niestety siano a ziarniaki są grubości ości xD

IMG_20190623_164918.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
4 godziny temu, zdzichu124 napisał:

Dzięki troche mnie uspokoiles , faktycznie po mokrym maju sie wybujal mocno i poszło 0.4l moddusa a w czerwcu 12mm deszczu i do tego skrzypionka ostro szalała 

Słyszałem od jednego ziomka że cerone powoduje szybsze wykłoszenie. Ale to informacja zasłyszana i musiałbyś to sprawdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

cerone niby powoduje szybsze starzenie się roślin. ja dałem na flagę 0.5l. I ledwo co wystaje z za liścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Ja tam wolę populację, ale to moje zdanie. Te jęczmienie hybrydowe to trochę taki chwyt marketingowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
25 minut temu, krilan06 napisał:

Ja tam wolę populację, ale to moje zdanie. Te jęczmienie hybrydowe to trochę taki chwyt marketingowy

Daj więcej info bo chce posiac. hybryda cena jest wysoka i troche boje sie probowac na tak drogim materiale siewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Ogólnie w przypadku żyta jest duża różnica na plus w hybrydzie, ale jest to zboże obcopylne, natomiast u zbóż samopylnych (jęczmień) naukowcy nie mogą jak do tej pory sprawić, że hybrydy będą znacząco lepiej plonowały od populacji. W niektórych doświadczeniach wręcz populacja lepiej plonuje. A jak wiadomo koszt zakupu nasion hybrydy jest znaczny. Poza tym miałem raz hybrydę i populację - hybryda była znacznie bardziej porażona żółtą karłowatością, innym razem u mnie populacja w miarę ok przezimowała, znajomego hybryda - wszystko do przesiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja właśnie skończyłem ozimy,jestem zadowolony,w poniedziałek będzie warzone więc dokładnie zobaczę ile ale myśle,że do 7t z ha dobiłem,nie liczyłem na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj