Polecane posty

Majster96    38

Jęczmień jary Quench siany 6.03.19, druga dawka poszła tak szybko poszła ze względu na to, że na dzisiaj zapowiadali deszcz i to sporo a kolejny nie wiadomo kiedy. Aktualnie jest faza szpilki lub drugi liść - zależy na jakiej ziemi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
16 godzin temu, hardkor113 napisał:

Pryskal ktos jeczmien ozimy mustanegiem forte? Na etykiecie nie ma nic o nim

Robiłem poprawkę po jesiennym Bizonie. Działa tydzień temu pryskałem i widać że chwasty się zwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

co powiecie na takie zabiegi fungi.w jęczmieniu jarym, w planach miała być na T2 Tocata Duo ale problem z dostępnością

T1 Duett Star 1l/ha

T2 Priaxor 1l/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

@tomekZ058 T1 jak najbardziej spoko. Do T2 coś jeszcze bym.dorzucił na kłos jakieś tebu i zaprzestał na tym zabiegu. Opóźnić bo troszkę i będzie T2\T3. T1 lecieć jak najwcześniej, przed krzewieniem jęczmienia. Nie wiem czy duett bierze plamistość siatkową jeżeli nie to proponuję coś na to dorzucić. W tamtym roku poleciał mi jęczmień przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszo88    0

już wyszedł i się rozwinął, ale chyba w niektórych miejscach go przymrozek dziabnął albo jakaś choroba, zrobię fotę może dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jaki region I po ile?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
7 godzin temu, Tomaszo88 napisał:

To T1 już można robić? u mnie jest już jęczmień na wierchu

wyluzuj daj mu urosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

W jęczmieniu mam taką strategię fungicydową T1 tebukonazol z plochrolazem, t2 tocata duo teraz pójdzie priaxor i t3 tebu i jest zawsze czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszo88    0

co to może być? ta końcówka liści to być może przymrozek bo były w tamtym tygodniu, a te dziurki? co z tym robić?

WP_20190409_002.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jak się nie mylę to może i mszyce. Generalnie jakiś szkodnik. Cyperkil jak narazie tylko temperaturę trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Skoczki to samo co jesienią w pszenicy u mnie w sobotę poszedł zabieg i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

P4090147.thumb.JPG.13389357a58bcb3ed6ee117d584c46e4.JPG

U mnie to samo. W sobotę było czysto, a w poniedziałek wieczorem taki widok. Miał być przymrozek ale mimo to pojechałem Cyperkilem w nocy i się dziś uspokoiło. To na pewno skoczki? Na roślinach nie widziałem żadnego robactwa, ale po ziemi chodziło sporo czegoś co mi bardziej na jakieś wciornastki wyglądało.

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Tomaszo88 , zrób mocniejszym, na polach już są dziurki w ziemi od szkodników, polecam Danadim, dobry i sprawdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszo88    0
8 godzin temu, Kazik80 napisał:

@Tomaszo88 , zrób mocniejszym, na polach już są dziurki w ziemi od szkodników, polecam Danadim, dobry i sprawdzony.

mam też owies w bliskim sąsiedztwie, narazie nie widziałem takich objawów pryskać też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
11 godzin temu, Kazik80 napisał:

@Tomaszo88 , zrób mocniejszym, na polach już są dziurki w ziemi od szkodników, polecam Danadim, dobry i sprawdzony.

Srodek zabija wszystko ale trzeba powyżej 20  stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@wiesiek63zmc, dlatego czekam na ocieplenie ok. 15 stopni, tyle Danadimowi spokojnie wystarcza  i jadę. Z obecnymi temperaturami nie zrobię sensownego zabiegu. Ale kto ma jęczmień jary na wierzchu to niech szybko zagląda na plantację. Gdybym wcześniej zauważył to dziadostwo  to bym opryskał przy dobrej temperaturze, ale jeszcze nigdy tak wcześnie nie miałem szkodników w jęczmieniu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jak myślicie do ilu stopni wytrzyma jęczmień mrozu ? Zapowiadają-3 na wysokości 2 metrów, czyli wiadomo że przy gruncie będzie jeszcze więcej 

Pryskacie np. Tytanitem czy krzemem? Pomaga to coś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj