Polecane posty

ovi    211
Na mszyce pierwszy lepszy pyretroid wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1
4 godziny temu, MafiaLolek napisał:

Czyli pryskac na mszyce ?

 

 

A kolejna sprawa to jest to ze robi sie w nie ktorych miejscach zolty

Co to oznacza I co robic

Ja mam tak samo że robi się miejscami żółty zbadałem ph I okazało się że ziemia kwaśna pospałem wapnem zdjęcia dodałem we wcześniejszym poście narazie się zachamowało żólknięcie za to na drugim polu się tak rozbujał jak na wiosnę zastanawiam się czy go teraz nie skrócić żeby to zahamować 

7 minut temu, fidodido napisał:

Ja mam tak samo że robi się miejscami żółty zbadałem ph I okazało się że ziemia kwaśna posypałem wapnem zdjęcia dodałem we wcześniejszym poście narazie się zachamowało żólknięcie za to na drugim polu się tak rozbujał jak na wiosnę zastanawiam się czy go teraz nie skrócić żeby to zahamować klasa IV a I b

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6
Dnia 19.10.2018 o 23:43, fidodido napisał:

Jak to jeszcze uratować ph za niskie się okazało po fakcie zastosowałem krede na ten kawałek na polu pojawiają się takie placki odbarwiony I nieprawidłowo się rozwija 

20181019_133518.jpg

20181019_133512.jpg

Witam daj siarczan tak 25 kg na 400 l 50 kg mocznik i micro coś na mszyce i na grzybka i powinno pomóc no WAPNO KREDA  posypać do woli tak 1000kg na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Jakie ceny u was jęczmienia sprzedany w piątek po 802 zł brutto małopolskie skup KAMA

Edytowano przez fidodido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale z jakim przeznaczeniem? na nasiona to na jary stanowczo za późno, a na ozimy za wczesnie. na kiszonke to jęczmień chyba nie daje super plonu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Witam czy stosował ktoś z was tilt i bontima na zabiegi fungicydowe w jeczmieniu  jarym?? Jakieś opinie?  Warto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jeżeli chodzi o Tilta to solo jest za słaby jęczmień odczuwa grzybka. Bontima dość porządna ale ta cena mnie odstrasza. Stosowana z skutkiem pozytywnym lecz z niej rezygnuje z powodów ekonomicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

0

14 godzin temu, rolnik31 napisał:

Jeżeli chodzi o Tilta to solo jest za słaby jęczmień odczuwa grzybka. Bontima dość porządna ale ta cena mnie odstrasza. Stosowana z skutkiem pozytywnym lecz z niej rezygnuje z powodów ekonomicznych.

Po raż pierwszy chce zainwestować w porządną ochronę co polecisz

Co dolozyc do tilta lub na co go zamienic?Może zamiast bontimy elatus era? ,ale to też drogo nawet w tej samej cenie co bontima wychodzi 

Jakie dawki tilta stosowałes?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
7 godzin temu, Davidmix napisał:

Ile razy pryskacie na grzyba w jęczmień jary.Raz wystarczy?

ja przeważnie pryskam raz Duetem Star ale jeśli będzie taka potrzeba to polecę T2 Tocata Duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Proponuje poszukać na stronie (wyszukiwarka chyba z gov) wpisując substancję czynną lub chorobę. Dobrać trzeba sobie pod względem odmiany uprawy czy warunków pogodowych. 

Screenshot_2018-05-23-16-41-28.png

Screenshot_2018-05-23-16-38-52.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2
16 godzin temu, donweter1989 napisał:

W jaki plon celujesz?

Klasa ziemi mam 4b.Celuje w 4-5 ton.

 

16 godzin temu, tomekZ058 napisał:

ja przeważnie pryskam raz Duetem Star ale jeśli będzie taka potrzeba to polecę T2 Tocata Duo

Przy takiej ochronie jaki plon uzyskujesz kolego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Jeden zabieg fungi to jak dla mnie za mało w jęczmieniu jarym. W tym roku ledwo zaczął się krzewić i już zaczęła rynchosporioza wyskakiwać. Ten rok zakończyłem na 3 zabiegach fungi, ale przeważnie w 2 się mieściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja już na gotowcach nie pracuje od tego roku bo już nie raz mnie zawiodły. Kupuje pojedyńcze substancję i robię swoje. Więcej zabawy ale widzę efekty ale również w kieszeni mi zostaje kasa. W tym sezonie na 2 zabiegach skończyłem. Drugi zabieg zrobiłem mocniejszy. Można robić T3 ale przy tych warunkach nie opłacało się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@Davidmix średni plon z ostatnich lat to 5,5-6t/ha

@donweter1989 jakie fungi. stosujesz na T1 i T2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2
2 godziny temu, donweter1989 napisał:

Jeden zabieg fungi to jak dla mnie za mało w jęczmieniu jarym. W tym roku ledwo zaczął się krzewić i już zaczęła rynchosporioza wyskakiwać. Ten rok zakończyłem na 3 zabiegach fungi, ale przeważnie w 2 się mieściłem.

Też się dołączam do pytania jakie środki stosujesz w T1,T2,T3?

 

52 minuty temu, tomekZ058 napisał:

@Davidmix średni plon z ostatnich lat to 5,5-6t/ha

@donweter1989 jakie fungi. stosujesz na T1 i T2 ?

Plon ładny na jakiej klasie ziemi?

Dajecie coś na skracanie aby nie powaliło?

 

2 godziny temu, rolnik31 napisał:

Ja już na gotowcach nie pracuje od tego roku bo już nie raz mnie zawiodły. Kupuje pojedyńcze substancję i robię swoje. Więcej zabawy ale widzę efekty ale również w kieszeni mi zostaje kasa. W tym sezonie na 2 zabiegach skończyłem. Drugi zabieg zrobiłem mocniejszy. Można robić T3 ale przy tych warunkach nie opłacało się. 

Kolego a jak później uzupełniasz książkę ewidencyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Stosuję różne środki, ale głównie w tym roku na t1 duett star + prochloraz.

T2 soligor, na t3 teraz nie pamiętam, ale zapewne coś taniego.

Dodatkowo do każdego fungi dokarmianie dolistne. Jeśli jest konieczność to też insektocyd (w tym roku 2 razy) 

Skracanie to modus na kolanko ( w tym roku na tym skonczylem ze względu na suszę, ale w planach było jeszcze postarzanie źdźbła)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

wasze jęczmienie ozime też tak pojaśniały, mam wrażenie że mój trochę przemarzł końcówki listków są tracone, czy to się odbije na plonie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
na wschodzie polski bylo juz nocami -14. ok siedlec. wszystkie samosiewy padly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

U mnie samosiewy jak siano, ale na pewno jeszcze nie zmarzł. Jak nie poprawi mróz to odbije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj