Polecane posty

Jurek321    129

Czy do chwastoksu turbo można dodać mocznik i siarczan magnezu?

 

Można,tylko najpierw mocznik i siarczan, nie zawyżaj dawki chwastoksu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ale pierdoły wypisujecie. Żadnych nawozów nie dodaje się do herbicydów....


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Do oprysku na zimowe nie dodawalem ale jare słabe i zastanawiam się czy zrobić to w jednym oprysku czy lepiej dwa przejazdy zrobić ale zbytnio nie ma czasu na takie zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ale pierdoły wypisujecie. Żadnych nawozów nie dodaje się do herbicydów....

Mocznik to nie nawóz.Niby dlaczego nie ?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marko83    7

Witam.Panowie czy mogę jeszcze opryskać jęczmień ozimy mustangiem forte?Był pryskany axialem komplet pak,ale coś nie za bardzo wzioł przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Mocznik to nie nawóz.Niby dlaczego nie ?

 

To co to jest mocznik według ciebie ??? bo ja uważam że to nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam.Panowie czy mogę jeszcze opryskać jęczmień ozimy mustangiem forte?Był pryskany axialem komplet pak,ale coś nie za bardzo wzioł przytulie.

Nie wiem po co, w tym pakiecie za zwalczanie przytulii odpowiada florasulam, w mustangu forte również. Kiedy pryskałeś? Może jeszcze za mało czasu. Jak już ok 3-4 tyg to możesz poprawić starane lub grodyl.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Ale pierdoły wypisujecie. Żadnych nawozów nie dodaje się do herbicydów....

 

 

Uzasadnij i poprzyj to stwierdzenie swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Czy do chwastoksu turbo można dodać mocznik i siarczan magnezu?

 

Lepiej nie mieszać , opryskać na chwasty i za 3 dni przejechać nawozem dolistnie , nie powinno sie mieszać nawozów z herbicydami


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ciekawe twierdzenia. Poczytajcie o synergizmie, wchłanianiu, warstwie woskowej itp. Najlepiej mieszać z mocznikiem i siarczanem magnezu jednocześnie i oczywiście dać minimalną dawkę. O działaniu CCC z mocznikiem w zależności od temp. otoczenia nie będę wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam. Co się stanie gdy popryskam jeczmien jary w fazie krzewienia Chwastox em trio. Na opakowaniu pisze żeby zabieg wykonać w fazie 4-5 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Cym mogę teraz skrócić jęczmień ozimy i w jakiej dawce . Dodam że jest w fazie tuż przed liściem flagowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Ale pierdoły wypisujecie. Żadnych nawozów nie dodaje się do herbicydów....

 czy ty myślisz że w Polsce każdy kto uprawia zboża to ma ścieżki technologiczne że moze sobie pozwolić na jazdę w nieskończoność po zbożu..Nie zawsze trzeba się trzymać szkolnych regułek ale praktyki .i doświadczenia.Chwastox turbo ,puma uniwersal i mocznik w jednym przejeżdzie  u mnie nigdy nie czyni szkód od wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Raz przejedziesz jak pójdzie w źdźbło i już masz ścieżkę technologiczną po której możesz sobie jeździć ile chcesz. Z tego co zauważyłem im ładniejsze zboże tym wyraźniejsze ścieżki. Na tych marnych ścieżek nie widać bo przecież szkoda wjeżdżać i gnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Cym mogę teraz skrócić jęczmień ozimy i w jakiej dawce . Dodam że jest w fazie tuż przed liściem flagowym.

 

Ja bym w takiej fazie dał jeszcze Moddusa tak max 0,3l/ha.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Cerone lepszy do skracania jęczmienia i można bardzo długo jechać prawie do kłoszenia dać mu z 0,5l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Witam panowie
Czy w fazie poczatku krzewienia mogę jęczmień już dokarmiać dolistnie. W jakim stężeniu mógłbym podać mocznik, myślałem o max 15%? Wiadomo do tego jeszcze pakiet mikro i siarczan mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALY74    1

Witam panowie

Czy w fazie poczatku krzewienia mogę jęczmień już dokarmiać dolistnie. W jakim stężeniu mógłbym podać mocznik, myślałem o max 15%? Wiadomo do tego jeszcze pakiet mikro i siarczan mg.

kolego tez mam taki dylemat tylko ja chcę jutro prysnąć na chwasty a wtorek środa dolistnie 20 kg. mocznika 3 kg foliqar activ 20-20-20 npk+7 kg. siarczanu magnezu + 1l miedzi + 1l manganu na 1ha ; czy to dobry pomysł ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja do herbicydu dodaję 10% mocznika i 5% siarczanu magnezu i oczywiście mikro - Yara Vita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Jakie odżywki można dodać do oprysku na grzyba w jęczmienia browarnym? Pod korzeń poszło ok 84 kg N wiec mocznika dolistnie nie planuje podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

 

 

kolego tez mam taki dylemat tylko ja chcę jutro prysnąć na chwasty a wtorek środa dolistnie 20 kg. mocznika 3 kg foliqar activ 20-20-20 npk+7 kg. siarczanu magnezu + 1l miedzi + 1l manganu na 1ha ; czy to dobry pomysł ?

 

Kolego myślę ze te pare dni wystarczy ja bym sie pokusil o takie opryski jak piszesz. Ja z reguly robię odstęp z 2-3 dni minimum więc myślę że powinno być wszystko ok. Ja jeszcze pokusił bym się o dodanie molibden i nawet żelaza. Chyba że masz badania gleb zrobione i nie wykazuje to żadnych braków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

IMG_20170512_181755401.jpg

Witam panowie !
Zaniepokoił mnie mój jęczmień siany 1 kwietnia.

Nie mam pomysłu co jest przyczyną: niedobór jakiegoś pierwiastka ? tylko czy do 3 liścia nie ciągnie z ziarniaka ?
Czyżby aż tak wymroziło ?  :( 
Mam tak ponad połowę pola , gdzie nie gdzie jednak znajdą się obszary ładnie zielone.
Z góry dziękuje za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

witam kolegę widzę że naprawdę kiepsko z tym jęczmieniem też siałem 1 kwietnia ale mój będzie zakrywał ziemię dość dobrze się krzewi u ciebie na pewno niedobór pierwiastków podejrzewam że wapno na pewno, badasz ziemię pod względem zasobności w składniki potas fosfor i wapń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Właśnie się tego obawiałem że pierwiastki, ziemia na dzierżawie, badania miałem robić dopiero po żniwach, ale nie spodziewałem się że będzie aż tak źle.
Przez chwile myślałem jeszcze że przymroziło, bo dość niskie temp. przy gruncie u nas były
Da radę go jeszcze odratować? Jeśli tak , to prosił bym o pomoc, co dokładnie zastosować, pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego.
Czy jest w ogóle szansa coś na to poradzić?
Zapewne trza by było ładować ogromne ilości w npk i innych makro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj