Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

robi57362    2367

bekcanto siane 5 października na lżejszej ziemi ma 1 lisc na borowinie lezy jak w worku brak deszczu wiatr


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Dzisiaj zasiany na części nowej działki Tadeus, jutro dosieje resztę pola odmiana RHENIO. Może zasugerujecie jaka powinna być obsada na tak późny siew. Południowy zachód pomorskiego. Myślałem o 450 sztukach na metr co dało by 150 kg.. Ziarno o mtz 28g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

A u mnie gołębie i wrony odpuściłem już bo szkoda nerwów do tego sucho i dużo ziarna nie wzeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ja dziś skończyłem siać po kukurydzy może jeszcze dogoni to siane 4 tygodnie temu albo gówno z tego będzie jak będzie tak zimno zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, czy można stosować aminokwasy dolistnie teraz jesienią na pszenzyto 3-4 liście czy lepiej na wiosnę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726

Nie zaprzątam dobie głowy fungicydami. Korzystam z podpowiedzi na forum i analizuję przed zakupem. 

Na tą chwilę jestem już po zakupach. U mnie pójdzie Priaxor. Dawka ustalona będzie przed zabiegiem.

Ewentualnie dodane zostanie tebu.

 

Probus 11 dzień po siewie. Zaleta piachu to szybkie wschody

20211024_135752.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
41 minut temu, Agrest napisał:

Nie zaprzątam dobie głowy fungicydami. Korzystam z podpowiedzi na forum i analizuję przed zakupem. 

Na tą chwilę jestem już po zakupach. U mnie pójdzie Priaxor. Dawka ustalona będzie przed zabiegiem.

Ewentualnie dodane zostanie tebu.

 

Probus 11 dzień po siewie. Zaleta piachu to szybkie wschody

20211024_135752.jpg

11 dni to chyba nie takie szybkie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Może gdzieś i będzie dobra ale będą i miejsca gdzie będzie po jutrzejszym porannym przymrozu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Zostało mi trochę kwalifikatu pszenżyta. Czy jest jeszcze sens siać to ? Mam małą działkę ok 30 arów jest sens to jeszcze orać Czy dać sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726
36 minut temu, Kubawww napisał:

11 dni to chyba nie takie szybkie;)

A patrzyłeś na kartkę w kalendarzu i termometr?😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
20 minut temu, piotr19973 napisał:

Zostało mi trochę kwalifikatu pszenżyta. Czy jest jeszcze sens siać to ? Mam małą działkę ok 30 arów jest sens to jeszcze orać Czy dać sobie spokój?

Myślę, że 30 arów to na tyle mało, że nawet jak będzie chujnia, to nie duża cena za lekcję. 

Ja że 2-3lata temu siałem 25pazdziernika i było w miarę, a agrest na poczatku listopada sial

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
1 godzinę temu, artek27 napisał:

Czym to opryskac? 

Teraz to nie ma sensu, bo zmarznie w zimie. A miotłę będziesz pryskał? Jak Ci przeszkadza, to czymś co bierze i samosiewy rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726

Dokładnie, siać I się nie zastanawiać.

46 minut temu, FarmerDyzio napisał:

pryskacie jutro ? ma być dobra pogoda. ewentualny przymrozek nadają dopiero na czwartek.

Ja mam jeszcze 2ha pszenicy, to chyba w środę zrobię bo noce na +4 i wiatr do 3m/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj