Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Agrest    25746

Jak ziarno przykryte glebą to powinno wzejść, choć część siewek może mieć długo białofioletowe zabarwienie od dff I spowolniony rozwój. Mogłeś zwiększyć obsadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Zwiększyłem na pewno wyszło ponad 200kg. Snajpera dałem w zmniejszonej dawce 1l/ha to mniejmy nadzieję że wzejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Po litrze Snajpera to daj na mszę, żeby miotłę wzięło. Swoją drogą za cenę 1,5 litra Snajpera mamy 2 litry Tolurexa i 0.2l Legato, czyli więcej ctu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61
7 godzin temu, Agrest napisał:

Już możesz.

Snajper 500sc czy 600sc?

Ten drugi ma już ctu więc lentipur zbędny.

Snajper 600sc 
lentipur wziąłem na chabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25746

Ale snajper to właśnie mieszanina tegoż lentipuru czyli chlorotoluronu z diflufenikanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
7 godzin temu, rex15 napisał:

Ile dac triben super do experta?

 

12g starczy? Chodzi o samosiewy rzepaku. Dajecie jakis adiuwant do jesiennego odchwaszczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
1 godzinę temu, rex15 napisał:

12g starczy? Chodzi o samosiewy rzepaku. Dajecie jakis adiuwant do jesiennego odchwaszczania?

8-10g

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam. Planuje zasiać pszenżyto przewódkowe w okolicach 10 listopada. Mogę na drugi dzień po siewie opryskać środkiem Tolurex ? Zwykłe tak pryskałem ale pytam o to czy przewódce nie zaszkodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
3 godziny temu, WojciechFirus napisał:

witam, jest trochę rosy na zbożu, można spryskać czy lepiej się wstrzymać? dodam że przez kolejne dni nadają trochę wietrznej pogody.

Ja dzisiaj pryskałem pszenżyto i jutro też muszę bo terminy uciekną a z pogodą coraz gorzej.

19 godzin temu, Krzysiukov napisał:

Pryskał ktoś pszenżyto Quelex Complete Pak w fazie 1-2 liście ? Nie uszkodzi mi pszenżyta ?

końcówka 2 liścia dzisiaj pryskałem. 15 st było, Trochę się boję bo miejscami pomijane i ledwo co powschodziło i mam nadzieję że nie uszkodzi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
5 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

pszenżyto dwa liście. można pryskać expert i dff ?

A czemu niby nie? Ja dzis pryskalem taka sama mieszanina a zboze w fazie 1-2liście. Nawet na szpilke mozna pryskac taka mieszanina ale niepraktykowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
4 godziny temu, WojciechFirus napisał:

witam, jest trochę rosy na zbożu, można spryskać czy lepiej się wstrzymać? dodam że przez kolejne dni nadają trochę wietrznej pogody.

Któregoś roku wyjechałem na pole z opryskiwaczem, a tam mgła i za***ista rosa. Czekałem, ale nic mgła nie znikała, no i wjechałem, bo na kolejne dni już deszcze zapowiadali. Myślałem, że uj z tego będzie, ale bardzo ładnie oprysk zadziałał.

 

W tym roku nie wiem jak będzie. Oprysk kupiony, ale jeszcze z tydzień zanim zboże wyjdzie z ziemi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Też dziś pryskalem quelex pakiem, ogólnie oziminy słabo wyglądają na każdym polu, pogoda na zabiegi tej jesieni do d*py, jak nie wiatr,albo deszcz to nocne przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
3 minuty temu, daron64 napisał:

Któregoś roku wyjechałem na pole z opryskiwaczem, a tam mgła i za***ista rosa. Czekałem, ale nic mgła nie znikała, no i wjechałem, bo na kolejne dni już deszcze zapowiadali. Myślałem, że uj z tego będzie, ale bardzo ładnie oprysk zadziałał.

 

W tym roku nie wiem jak będzie. Oprysk kupiony, ale jeszcze z tydzień zanim zboże wyjdzie z ziemi.

Jakie srodki masz kupione?Expert+dff podobno mozna przedwschodowo, boxer+dff, ctu+dff tak samo.

1 minutę temu, michal_19 napisał:

Też dziś pryskalem quelex pakiem, ogólnie oziminy słabo wyglądają na każdym polu, pogoda na zabiegi tej jesieni do d*py, jak nie wiatr,albo deszcz to nocne przymrozki.

W jakiej fazie zboże jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25746
6 minut temu, daron64 napisał:

Któregoś roku wyjechałem na pole z opryskiwaczem, a tam mgła i za***ista rosa. Czekałem, ale nic mgła nie znikała, no i wjechałem, bo na kolejne dni już deszcze zapowiadali. Myślałem, że uj z tego będzie, ale bardzo ładnie oprysk zadziałał.

 

W tym roku nie wiem jak będzie. Oprysk kupiony, ale jeszcze z tydzień zanim zboże wyjdzie z ziemi

Bo to opryski w znacznej mierze doglebowe i wilgoć im sprzyja.

Jeśli ktoś czeka nim ostatnia kropla rosy zejdzie to do maja czekał będzie

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a nie mogłeś mi około południa tak napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z Tobą to...

 a słuchaj Pan, a taki jakiś pielnik mechaniczny bometu, to dobry będzie do truskawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj