Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25726

Na rotondo po expert 0,33, diflufenikan 500sc 0,2 I triben super 50sg 25g mnóstwo przebarwień z fito. 

Nigdy tak nie miałem, jeśli wyjątkowy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Tak jak na moim terenie to w tym roku jest bardzo dużo wilgoci w glebie nawet za dużo... Substancje doglebowe dość mocno działają przy tej wilgoci ja to będę zmniejszał dawki mam Bacare to 0,4l będę stosował a na wiosnę poprawka. Rzepaki po chlomazonie w tym roku u wielu płaczą raz że późno posiane a do tego pobielały i nie rosną a gdzie za mokro to wcale nie ma.... 

Edytowano przez Xion
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241
Dnia 11.10.2021 o 07:58, daron64 napisał:

Ja w betoniarce 100L robiłem, to wrzucałem 20kg (strasznie długo mi to schodziło, ale już np przy 25 było widać, że słabiej jest zaprawione) Nawóz w max dawce, kinto to tak jak pisałem w max i w większej parę razy, ale dopiero gdy tak fest przekroczyłem max, to kolor był taki mocny.

Ja wlewam w butelkę trochę wody, dolewam kinto, dolewam nawóz, dolewam wody i mieszam. Dość łatwo się miesza, równy kolor. Wlewalem to różnie - na raz, po troszkę, z butelki, z takiego spryskiwacza - bez różnicy w zasadzie. Ja tam w sumie dopiero drugi raz coś zaprawialem, stąd wątpliwości jak to powinno wyglądac.

Ja mam betoniarkę 250 i wrzucam tylko 50kg i 0,5l roztworu i minuta i lux zaprawione tylko betoniarka w pozycji poziomej żeby najlepiej mieszała, żeby w środku dobrze się przesypywało bo wilgotne zboże słabo się przesuwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726
26 minut temu, Daniel770 napisał:

Do Experta czy mogę dodać cyperkil?

Z Góry dziękuję.

Możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Ja mam betoniarkę 250 i wrzucam tylko 50kg i 0,5l roztworu i minuta i lux zaprawione tylko betoniarka w pozycji poziomej żeby najlepiej mieszała, żeby w środku dobrze się przesypywało bo wilgotne zboże słabo się przesuwa.

To u mnie też wychodzi 1/5 pojemności. Zobaczę może większej się dorobię do przyszłego roku. Ale u siebie sypałem też np 10kg na próbę i nie było lepiej zaprawione. Może po prostu zdaje mi się 🤷 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Jaki kąt betoniarki miałeś? Ja tak samo jak @Strongman robię, jedynie roztworu 0,67l na 50kg. Gdy była betoniarka praktycznie poziomo, aby się tylko ziarno nie wysypywało to wtedy szybciej się przesypywało zboże i elegancko zaprawione. Może pojemność betoniarki też ma znaczenie? 

Pierwszy raz gdy zaprawiałem to w sumie też nie byłem zadowolony z efektu. Wlewalem mieszaninę, pryskałem ręcznym spryskiwaczem i słabo to wyglądało i chyba właśnie ustawienie betoniarki miało na to duży wpływ

Edytowano przez Music

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Nie, no ja też prawie poziomo, jeszcze z początku na dwie strony obracałem. Dobra, narazie po temacie. Posiane, także temat powróci w przyszłym roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241

U mnie tez ze prawie się wysypuje przy tych 50kg w 250 betoniarce i łopaty chodzą w stronę jakby wciągały do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Jak waszym zdaniem krzewi się Tadeus? Pytam bo posiałem 1 rok w ilości 150kg/ha ok. 330szt ( ma 2 liście) i jest dość rzadki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448

W jakim terminie siałeś? Ja 21 września w ilości 137,5kg/ha, mtz już nie pamiętam ale na pewno było powyżej 300szt/m2 i wydaje mi się ok, chyba 3 liść wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726

Jeśli to jakieś dwuliścienne, ale tu jest 5 i 6 klasa to powinno trzymać. Tylkk że do wiosny z tysiąc razy sarny i jelenie przebiegnà po działce to różnie może być jak zmieszają glebę.

2 lata temu tek samo na 3a I czysto do żniw, tylko siew był 6 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6
3 godziny temu, krilan06 napisał:

W jakim terminie siałeś? Ja 21 września w ilości 137,5kg/ha, mtz już nie pamiętam ale na pewno było powyżej 300szt/m2 i wydaje mi się ok, chyba 3 liść wychodzi

Siałem 18wrzesnia, ale faza 2 liścia dopiero, zimno i nie rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Agrest napisał:

Jeśli to jakieś dwuliścienne, ale tu jest 5 i 6 klasa to powinno trzymać. Tylkk że do wiosny z tysiąc razy sarny i jelenie przebiegnà po działce to różnie może być jak zmieszają glebę.

2 lata temu tek samo na 3a I czysto do żniw, tylko siew był 6 listopada.

Ja właśnie jak dobrze pójdzie jutro lub w sobotę zetnę kukurydzę później azot talerzowka plug wapno siew, i mam naszykowane rotondo I chyba zrobie jak Ty bo później nie będzie czasu na opryski w sensie jesienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

tadeus krzewi się bardzo mocno, potrafi zrobić i po 6 rozkrzewień nawet, dość mocno typ pszeniczny, nawet producent zaleca siewy do 20 października.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Witam. Zawsze pryskałem na jesieni jak rośliny miały 3-4liscie. Niestety w tym roku późne siewy jeszcze nic nie wschodzi. Można opryskać przed wschodami ctu+dff? Nie zaszkodzi wychodzącym roślinom?  Okienka pogodowe uciekają a później raczej ich wogole nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 godzin temu, wicia433 napisał:

tadeus krzewi się bardzo mocno, potrafi zrobić i po 6 rozkrzewień nawet, dość mocno typ pszeniczny, nawet producent zaleca siewy do 20 października.

tadeus jest w typie żytnim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj