Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość
32 minuty temu, mateo105 napisał:

panowie czy modus mozna stosowac w mieszaninie z tiltem+12 kg siarczan magnezu+20 kg mocznik

Zależy na ile litrów chcesz dać ten siarczan z mocznikiem. Tu chodzi o stężenie % roztworu. Ale spokojnie możesz mieszać. Osobiście nie mieszam grzybówek ze skracaniem i uważam że dla zboża tak lepiej, mniejszy stres

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Panowie jakis okres musze zachowac miedzy Moddusem, a dokarmianiem dolistnym? Dzisiaj pryskane Moddusem, jutro moge jechac z odzywka?

Druga sprawa podobna, jaki okres oczekiwania miedzy dokarmianiem dolistnym, a herbicydem? Dzisiaj poszla odzywka, jutro moge wjechac z poprawka herbicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

.

35 minut temu, mateo105 napisał:

panowie czy modus mozna stosowac w mieszaninie z tiltem+12 kg siarczan magnezu+20 kg mocznik

Można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Macie coś do po ogłądania

Pszenżyto Pizaro

PICT0055.thumb.JPG.fc5ff3590c846d5e0428f8f55aaf1c77.JPG

 

Pszenżyto Trafel

PICT0056.JPG

Pszenżyto Subito

PICT0057.thumb.JPG.cbaadccc3cb2e27e6fc4bc37cd4578f8.JPG

Pszenżyto Avokado

PICT0058.thumb.JPG.6a7d6f19c8b2c55da1e5d025f491fa32.JPG

Pszenżyto Meloman

PICT0059.thumb.JPG.6f96a58bfc402c2dc95d774fd987bee4.JPG

Pszenżyto Maestro

PICT0060.thumb.JPG.a3a77387796280d91da5defebf21d0f4.JPG

Pszenżyto Torino

PICT0061.thumb.JPG.79a760c57e581949e18c6d8f89f4bdbb.JPG

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@asus921 Ile ludzi tyle opinii ale większość twierdzi że od zabiegu herbicydowego do jakiegokolwiek innego trzeba odczekać 4-5dni. Też tak robię, aczkolwiek jak pogoda niepewna to i po trzech dniach można pryskać dolistnymi nawozami i innymi ŚOR Tylko najważniejsze najpierw zwalcza się  chwasty później dokarmiamy.

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@Rolnik_z_Podkarpacia

Tak, tylko tu jest odwrotna sytuacja. Po herbicydzie 3-4 dni trzeba czekac za odzywka, ale czy po odzywce tez trzeba czekac za herbicydem?

Pryskane juz bylo chyba w poprzedni poniedzialek. 2 dni chyba tylko bylo cieplo + akurat 10 minut deszcz popadal po oprysku. Jakis bialy nalot na chwastach jest, ale czy je wzielo na 100% to nie wiem. Zostal sie srodek i mysle czy to poprawic, a czas goni. 

A co powiesz o Moddusie? Na innym kawalku dzisiaj pryskalem moddusem. Moge jutro ze spokojem dac odzywke, bo miejscami jest troche slabsze?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak słabe ph albo jest jakiś niedobór składników w ziemi to możesz lać odżywki bez końca i nic nie pomogą. Dlatego dziwi mnie że ludzie nabierają się i wydają duże pieniądze na różne odżywki i takie cudawianki. Ale wracając do pytania, według mnie przy takiej pogodzie jaką mamy aktualnie i tych wachaniach temperatur odczekał bym chociaż ze dwa dni. Po moddusie też pasuje odczekać chociaż te dwa trzy dni aczkolwiek ciężko jednoznacznie powiedzieć, jak jeszcze wierzyłem w działanie odżywek robiłem testy i małe doświadczenia, nie zauważyłem różnicy w zbożu gdy pryskałem zaraz po skracaniu. Ale to wszystko zależy od wielu czynników dlatego ciężko konkretnie określić.

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Nie wiem jakie dokladnie odzywki masz na mysli, ale chyba nie powiesz mi, ze mocznik + siarczan magnezu jest wyrzucaniem pieniedzy w bloto. A miejscami slabsze, poniewaz mialem problem z rozsiewaczem i nowym szerszym opryskiwaczem, po prostu nie dorzucil calosci tylko juz takie resztki i mam lekkie "pasy"

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do mocznika to mógłbym się  kłócić, zresztą już  ktoś wcześniej pisał że nie widzi sensu ,,bełtania'' mocznika w opryskiwaczy. Też tak uważam, zamiast się męczyć z rozpuszczaniem mocznika lepiej dać więcej N w nawozie pogłównie i mieć spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał ktoś z was Lombardo jak wyszło z plonem w ubiegło roczną susze.

 

PICT0067.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z zabiegow grzybowych. Daj 0.8 litra tilta i prochloraz 0.8 litra to okolo 160 zł juz mamy susze presja chorob bedzie mała i plony tez sie zapowiadaja słabe. Robiac T1 z automatu trzeba zrobic T2 i kolejne ze 150 zł. Czy koszty tych zabiegow sie zwróci. Jak bedzie takai urodzaj jak w zeszlym roku to najlepiej wyjdzie ten co nie da npk azotu da 100 kg saletry oprysk chwastox i to wszystko. A nie 200 poli 6 400 saletry micro i fungicydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Borowik po odchwaszczaniu, T1 oraz nawożeniu azotowym(110kg N) prawdopodobnie koniec zabiegów, czekam do żniw. 

IMG_20190419_074821.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
7 godzin temu, the1mati1 napisał:

Co możecie polecić dobrego na T1 prócz mieszaniny tilt turbo + prochloraz? 

Boogie 1.2l

Mondatak 0.5l Corbel 0.3 l i Veto 0,5l

Tilt turbo 0,6l + Mirage 0,6l + mikro + siarczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ja leciałem trzecią kombinacją z wyżej wymienionych, jedynie prochloraz zwiększyłem do 0,8l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, the1mati1 napisał:

Co możecie polecić dobrego na T1 prócz mieszaniny tilt turbo + prochloraz? 

Duett star + prochloraz lub   Tilt turbo + unix

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopak pyta co zamiast tiltu i prochlorazu a wy mu to samo podajecie pod innymi nazwami. Najbardziej popularna mieszanina na forum, czy najskuteczniejsza ...🤔 W tej cenie można zrobić coś lepszego albo niewiele droższego a na pewno lepszego.

 

 

Protiokonazol 100g/ha +fluoksastrobina 100g/ha

Myślę że 180 zł na taki mix wystarczy 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 minutę temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Chłopak pyta co zamiast tiltu i prochlorazu a wy mu to samo podajecie pod innymi nazwami. Najbardziej popularna mieszanina na forum, czy najskuteczniejsza ...🤔 W tej cenie można zrobić coś lepszego albo niewiele droższego a na pewno lepszego.

 

received_2652678321625287.jpeg

To napisz co lepszego dac mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj