Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

WOJTUNIO    73

A to co moze być za grzyb? Przedplon groch 200 poli 6. Wiosna kizeryt 100 kg 100 kg saletrosanu i 100 kg saletry tydzien temu 2 kg greena micro na ha. Wczoraj ladnie popadalo to powinno sue ruszyc

20190422_143856.jpg

20190422_143852.jpg

20190422_143842.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Dnia 20.04.2019 o 21:10, marcinffff napisał:

Tomko C 2

opryskiwacz nawalił w tygodniu a i przymrozki b. duże , nie wiadomo jak zachowa się zboże po ccc w takie prymrozki. Ccc na pierwsze kolanko, nawet przed

tomko sztywne jest, w moich warunkach przy 120 kgn/ha poglownie nawet nie chce fikac na uwrociach


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

W tym roku wszystkie ozime tak wyglądają. Według mnie to nie wirus. Dodam że u mnie było podobnie a teraz  prawie 2 tygodnie po t1 wszystko piękne zielone.

Pszenice ozime natomiast dużo więcej tego dziadostwa mają. T1 robione przed świętami. Pewnie jeszcze za krótko aby był efekt. Z daleka łan zielony ale po wejściu na pole od dołu żółto i to dużo więcej jak na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
39 minut temu, Agrest napisał:

W tym roku wszystkie ozime tak wyglądają. Według mnie to nie wirus. Dodam że u mnie było podobnie a teraz  prawie 2 tygodnie po t1 wszystko piękne zielone.

Pszenice ozime natomiast dużo więcej tego dziadostwa mają. T1 robione przed świętami. Pewnie jeszcze za krótko aby był efekt. Z daleka łan zielony ale po wejściu na pole od dołu żółto i to dużo więcej jak na zdjęciu

a czym robiłes t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Jedno pole tilt turbo 0,7 plus cyprodex 1,5l  drugie tilt 0,8 plus mondatak 0,8.

W obu przypadkach wygląda wszystko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 godzinę temu, Patryk1222 napisał:

Wirus żółtej karłowatości jęczmienia... Stronę wcześniej masz... 

raczej nie wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
1 godzinę temu, Agrest napisał:

W tym roku wszystkie ozime tak wyglądają. Według mnie to nie wirus. Dodam że u mnie było podobnie a teraz  prawie 2 tygodnie po t1 wszystko piękne zielone.

Pszenice ozime natomiast dużo więcej tego dziadostwa mają. T1 robione przed świętami. Pewnie jeszcze za krótko aby był efekt. Z daleka łan zielony ale po wejściu na pole od dołu żółto i to dużo więcej jak na zdjęciu

Nie przesadzaj że wszystkie... pszenżyto kolegi jest nie oszukując siebie samego slabe jak na tą pore... U mnie w pszenżycie  ziemi nie zobaczysz i kazdy lisc jest zdrowy mimo opoźnienia t1...Plus jeszcze to coś co mu się wdarło na liście... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

A to co moze być za grzyb? Przedplon groch 200 poli 6. Wiosna kizeryt 100 kg 100 kg saletrosanu i 100 kg saletry tydzien temu 2 kg greena micro na ha. Wczoraj ladnie popadalo to powinno sue ruszyc

20190422_143856.jpg

Przenieś do galerii

 

20190422_143852.jpg

Przenieś do galerii

 

20190422_143842.jpg

Przenieś do galerii

 

chłopaki to jest pszenica w pszenżycie czysto. dałem tu ta fotke bo w temat pszenzyta jest bardziej aktywny. troche brakuje do kolanka ale koło soboty pojdzie tilt+prochloraz po 0,8 litra i moze  dodam troche ccc. N2 bedzie saletra 150-180 kg. u mnie popadało i to ładnie

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
15 minut temu, lexiflexi napisał:

Miałeś może w niej do czynienia z mszycami??? C1 czy własny materiał???

materiał własny z kwalifikatu zaprawiony scenicem. mszyc raczej nie było choc przez miedze jest rzepak po rzepaku. pszenica po grochu.

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba warto dać dodatkowe dawkę azotu, nie bawem chyba znowu w weekend popada.

Ogólnie stwierdzam ze na polach blado u ludzi, ja sam dałem tyle co zawsze i efekt 65-70%

Jakoś chyba te nawozy wyparowały przez tą susze no i trzeba dokupić, bo co miało pójść i miało być dobrze okazało się za mało a nie powinno.

https://www.windy.com/pl/-Deszcz-burza-rain?rain,2019-04-28-06,51.553,20.588,7

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, Wiesi0 napisał:

Chyba warto dać dodatkowe dawkę azotu, nie bawem chyba znowu w weekend popada.

Ogólnie stwierdzam ze na polach blado u ludzi, ja sam dałem tyle co zawsze i efekt 65-70%

Jakoś chyba te nawozy wyparowały przez tą susze no i trzeba dokupić, bo co miało pójść i miało być dobrze okazało się za mało a nie powinno.

https://www.windy.com/pl/-Deszcz-burza-rain?rain,2019-04-28-06,51.553,20.588,7

 

 

Zboza blade bo sucho i byli zimno teraz na wschodzie popadalo i niby ma byc ciepło na weekend znowu deszcz nadaja moze sie troche aie poprawi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, WOJTUNIO napisał:

Zboza blade bo sucho i byli zimno teraz na wschodzie popadalo i niby ma byc ciepło na weekend znowu deszcz nadaja moze sie troche aie poprawi. 

No tak ale mam wrażenie ze tego azotu już w glebie niema a ty myślisz ze wegetowało a teraz po deszczu ten azot zacznie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 godziny temu, Wiesi0 napisał:

No tak ale mam wrażenie ze tego azotu już w glebie niema a ty myślisz ze wegetowało a teraz po deszczu ten azot zacznie działać.

Mysle ze azot jeszcze jest i teraz z wilgocia i ciepłem jeszcze podciagnie zboze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Czego się łudzisz w swoich przekonaniach... dałeś raptem 60 kg azotu na pszenicę to ja w 1 dawce więcej dałem na żyto... 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odmiana Probus

200kg saletry w pierwszej dawce

Proszę o opinie na temat tej odmiany, jak rokuje? 

IMAG0986.jpg

IMAG0985.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchaj Wojtunio, 9 lat temu jak zacząłem gospodarować dałem 3 worki saletrzaku na pszenżyto i wsio i wtedy mogłem sobie pozwolić wydać 70tyś rocznie na jakieś maszyny a teraz jak daje 150 N+, robie t1,t2 skracam to mogę sobie pozwolić wydać 150tyś rocznie praktycznie przy tej samej powierzchni, trochę większej, jak ktoś nie sieje nawozów na łąki bo nie trzyma bydła bo i tak urośnie trawa,z tym jest tak samo.Tak samo orzesz,siejesz,kosisz {maszyny się zużywają}jak inni ze by się opłaciło trzeba dać N min 120N oczywiście jak ph gleby dobre.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 23.04.2019 o 14:51, lexiflexi napisał:

Czego się łudzisz w swoich przekonaniach... dałeś raptem 60 kg azotu na pszenicę to ja w 1 dawce więcej dałem na żyto... 

A po grochu to co niby zostało jak nie azot. Nasypac azotu to nie sztuka i albo będzie leżało albo przyjdzie susza i wypali jak w 2018. 60 kg N pierwsza dawka druga tyle samo a reszte niech z gleby ciagnie jak mało jej bedzie. Teraz jest problem zrobic t1 wieje od rana do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Nie wiem jak u cb z matematyką bo z moich obliczeń wynika tak :

1 dawka

100 kg saletrosanu=26kg n

2 dawka

100 kg saletry = 34kg N

34+26= 60...

to jakim cudem ci wyszło 60 kg na pierwszą dawkę i 60 kg na 2 dawkę??? Czy jakoś się nie zrozumieliśmy???

W tamtym roku dałem 140 kg i nie było żadnych przypalen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, lexiflexi napisał:

Nie wiem jak u cb z matematyką bo z moich obliczeń wynika tak :

1 dawka

100 kg saletrosanu=26kg n

2 dawka

100 kg saletry = 34kg N

34+26= 60...

to jakim cudem ci wyszło 60 kg na pierwszą dawkę i 60 kg na 2 dawkę??? Czy jakoś się nie zrozumieliśmy???

W tamtym roku dałem 140 kg i nie było żadnych przypalen

Na N1 poszło 100 kg saletrosan i 100 kg saletry. Na N2 pojdzie kolo soboty 200 kg saletry.

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Teraz jest problem zrobic t1 wieje od rana do wieczora

Kup końcówki anty wiatrowe i zamontuj 2 Halogeny LED tylko niebieskie i można pryskać całą noc ja akurat przerwałem jak słonce zaszło zrobiło się w miare cicho 2 godz i znowu wieje,  jutro ma pod wieczór być cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
2 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Na N1 poszło 100 kg saletrosan i 100 kg saletry. Na N2 pojdzie kolo soboty 200 kg saletry.

A no to chyba że tak bo ja zrozumiałem że 2 dawki już dałeś A to psikus... No ale trochę spóźniłes ta 2 dawkę lepiej za wcześnie niż za późno ... Ja akurat z 2 dawka trafiłem na deszcz i efekt duży był... Nie wiem jak tam u was było z wodą... jakie rejony jesteś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj