Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

robi57362    2358

radzę uważać w pszezycie rotondo na łączenie fungi z regulatorem mi w tamtym roku popalilo pszenżyto a w innej odmianie i pszenicy zero uszkodzeń niby odbudowalo sie ale sadze ze plonu trochę ubyło


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

Czyli przy takiej suchej aurze lepiej obniży dawkę siarczanu? A może zupełnie zrezygnować z niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

To zależy jakie fungi z jakim regulatorem pomieszales bo to też jest znaczenie ... nie wszystko można mieszać 

Rotondo nie odczuwa suszy, w sumie to by mnie jej nie ma 2-3 cm a dalej mokra ziemia

20190413_104052.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie chcialem opryskac pszenzyto ozime chwastoxem turbo ale nadaja w nocy 3-4 stopnie a na opakowaniu doczytalem zeby nie stosowac gdy temperatura w nocy spada ponizej 5 stopni 

Czy wykonać oprysk ? Jakie moga byc skutki nie zaszkodze zbozu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
21 minut temu, soltys48 napisał:

Poczekaj jeszcze że 3 dni będzie cieplej 

Właśnie zbytnio nie moge bo to opryskiwacz znajomego dzwonilem mowi ze jak ja jutro nie to on u siebie pryska tez mienszanka tolurex i chwastox turbo a ja moge brac w srode opryskiwacz bo on przed swietami chce jeszcze inne zabjegi wykonac w pszenicy rzepaku 

Co moze sie stac zlego ? Niby w nocy z srody na czwartek ma byc 6do 8st zaleznie od pogody a w dzien sroda czawrtek po 16stopni 

Czy uszkodze zboze jesli temperatura spadlaby ponizej 5 stopni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, damianos95 napisał:

Właśnie zbytnio nie moge bo to opryskiwacz znajomego dzwonilem mowi ze jak ja jutro nie to on u siebie pryska tez mienszanka tolurex i chwastox turbo a ja moge brac w srode opryskiwacz bo on przed swietami chce jeszcze inne zabjegi wykonac w pszenicy rzepaku 

Co moze sie stac zlego ? Niby w nocy z srody na czwartek ma byc 6do 8st zaleznie od pogody a w dzien sroda czawrtek po 16stopni 

Czy uszkodze zboze jesli temperatura spadlaby ponizej 5 stopni ??

Zboża nie uszkodzisz może być tylko słabsze działanie na chwasty ,czasami się pryskało też w podobnych warunkach i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No przymrozku ma nie byc tylko ciekawi mnie czy nic sie nie stanie spadnie ponizej 5stopni bo niby na chwastox pisze o tym nie stosowac jesli w nocy temperatura spada ponizej 5 stopni najbardziej boje sie uszkodzic zboze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, damianos95 napisał:

No przymrozku ma nie byc tylko ciekawi mnie czy nic sie nie stanie spadnie ponizej 5stopni bo niby na chwastox pisze o tym nie stosowac jesli w nocy temperatura spada ponizej 5 stopni najbardziej boje sie uszkodzic zboze 

Nic nie będzie byle przymrozku nie było

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Czy jeśli dosieje dziś pszenżyto do tego co było posiane 3 tygodnie temu to jest szansa że teraz przy cieplejszej ziemi dogoni tamto ? Posiałem pół ha na otwartych ścieżkach i narobiłem mijaków i chciałem tam ręka dosiać bo moe moge na to patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144

Nie dogoni, ale w sierpniu kombajn wyrówna.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Jakie odżywki polecacie bo u nas w sklepie tylko polecają eko list i eko zboza i siarczan. Warto to kupować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia-88-17    18

witam, co moze byc na przyczyna ze pszenzyto takie slabe jakies, w marcu bylo ok, okolo 15.03 poszlo 200 kg saletry i niby ladnie rozkrzewione ale kolor jasno zielony, moze za malo npk na jesieni? (150kg polifoski 6) czy za zimno albo za sucho? dodam ze bez obornika na zime bylo. jakie dawki dajecie npk na jesien i azotu na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Wszędzie podobne sytuacje. Rośliny marnieją w oczach. Jedynie wschód coś deszczu dostaje. Centrum i zachód to jest masakra. Wczoraj nawedniałem ogródek. Wylane wiadro 20l pod malinę powierzchnia 50 cm na 50 cm i wszystko znikło od razu. Susza jest już w kwietniu. Co robić jak pszenżyto i pszenica są do skracania a brak wody ? Moim zdaniem czekać na lepszy deszcz. 1 kolanko już wszędzie jest. Azotu podane 2 dawki łącznie 110 kg N. Miała iść 3 ale w tej sytuacji rezygnuję jak nie spadnie deszcz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 16.04.2019 o 04:31, aezakmi666 napisał:

Czy jeśli dosieje dziś pszenżyto do tego co było posiane 3 tygodnie temu to jest szansa że teraz przy cieplejszej ziemi dogoni tamto ? Posiałem pół ha na otwartych ścieżkach i narobiłem mijaków i chciałem tam ręka dosiać bo moe moge na to patrzeć

Moze namocz w wodzie to przyspieszy kielkowanie

Ja dziele druga dawke N w pszenzycie pierwsze 100 kg saletry dalem 13 kwietnia a druga dam w piatek tez 100 saletry. Wczoraj pokropilo na poniedzialek nadaja znowu deszcz. W piatek dam jeszcze 0.8 tilt turbo i 0.8 prochlorazu i 1.5 ccc na ha. A w pszenicy jeszcze czekamy na pierwsze kolanko pewnie jeszcze z tydzien półtora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Czy przy takiej suszy jak opryskam Tilt turbo to nic się nie stanie w sensie nie zaszkodzi? na deszcz się nie zanosi. . . Planuje na piątek a temp odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, abc1922 napisał:

Jakie odżywki polecacie bo u nas w sklepie tylko polecają eko list i eko zboza i siarczan. Warto to kupować??

Jak nic nie mają to może być i to razem z siarczanem będzie dobrze

1 godzinę temu, dexter1908 napisał:

Czy przy takiej suszy jak opryskam Tilt turbo to nic się nie stanie w sensie nie zaszkodzi? na deszcz się nie zanosi. . . Planuje na piątek a temp odpowiednia.

Samym tiltem to możesz jechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj