Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

asus921    250
Napisano (edytowany)

To sa piaski pustyni, jak juz to troche sniegu moglo go tam dopasc.

Pierwszy raz bede korzystal z ubezpieczenia. Zle skutki przezimowania, zobaczymy co powiedza. Czekam juz tydzien i dawno moglo tam byc jare wsiane, ale jak dostane calkowita, to tyle to pole by nie oddalo. Mialem tylko te puste place dosiewac, ale chyba pojdzie uprawo siewny po calosci plyciutko. Dopiero tam bedzie misz masz... Jeczmien jary 70% pszenica jara 30% i to co z pszenzyta zostanie. Chcialem talerzowka i owies, ale po DFF owies ponoc odpada.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Nie wiem jak u Was, ale u mnie jest w cholerę mokro. Gdzie stała woda, to trochę poschodziła i tam nawet idzie przejechać, ale glina - siadaj i płacz. Z opryskiwaczem odwaliłem w paru miejscach koleiny. Za to koło domu pojechałem talerzowac poplon - planowałem dwa razy talerzowka i siew..a taki ch*j - 2razy się zakopałem, za trzecim  razem już uciekłem z podkulonym ogonem z pola. Trzeba będzie jednak pług zaczepiać. Myślałem, że poplon trochę wilgoci wyglciagnal, do tego sobota ciepło i wiatr, niedziela koło 20st i bardzo mocny wiatr, dziś 18-20st, a tu lipa. Nawet gdzie się nie kopałem to 6-7km/h max, także talerzowka tyle co odwracała. Wjechałem w kawałek, który po oborniku raz przetalerzowalem, to też ledwo z niego uciekłem...myślałem, że jak znajomy mówił, że się gąsienicowym ciągnikiem topią, to koloryzowal, ale chyba jednak nie..

A jeszcze taka sprawa - jak podejść do tych placków? Bo jednak chciałem koło weekendu prysnąć od grzyba przynajmniej raz, do tego raz jeszcze siarczan i te lepsze kawałki chyba dla spokojnie i skrócić potem. A teraz nie wiem - czy tylko te lepsze miejsca przypilnować, a na resztę położyć lachę i te kasę włożyc np w T2 na lepszych miejscach, czy już nie pajacowac z jakimś dzieleniem tak małej działki i jechać wszystko po równo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3250

Jednak duży traktor na wysokich szerokich oponach śmiało przechodzi ,jak nic nie ciągnie z rozsiewaczem zawieszanym np 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Wepchales się na ring, to dostałeś w pysk 🤷😅

Zresztą napisał "duży traktor" 🫣🫢

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19840

Właśnie. Góra szedłem w butach 

Błędem było to że jechałem wcześniejszymi śladami 

Kolejne przejazdy bez problemów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Panowie takie pytanie , posiadam taką nawigację w telefonie oczywiście z korekcją RTK a nawet RTN niby dokładność 2,5 cm , fajnie się z tym jeździ nawet bardzo dokładnie tylko co to jest to oznaczenie właściwie  DOP 0,3 ? , 3cm , 30cm czy to jakiś inny pierun ?

Screenshot_20240408_162403.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2458
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Nie wiem jak u Was, ale u mnie jest w cholerę mokro. Gdzie stała woda, to trochę poschodziła i tam nawet idzie przejechać, ale glina - siadaj i płacz. Z opryskiwaczem odwaliłem w paru miejscach koleiny. Za to koło domu pojechałem talerzowac poplon - planowałem dwa razy talerzowka i siew..a taki ch*j - 2razy się zakopałem, za trzecim  razem już uciekłem z podkulonym ogonem z pola. Trzeba będzie jednak pług zaczepiać. Myślałem, że poplon trochę wilgoci wyglciagnal, do tego sobota ciepło i wiatr, niedziela koło 20st i bardzo mocny wiatr, dziś 18-20st, a tu lipa. Nawet gdzie się nie kopałem to 6-7km/h max, także talerzowka tyle co odwracała. Wjechałem w kawałek, który po oborniku raz przetalerzowalem, to też ledwo z niego uciekłem...myślałem, że jak znajomy mówił, że się gąsienicowym ciągnikiem topią, to koloryzowal, ale chyba jednak nie..

A jeszcze taka sprawa - jak podejść do tych placków? Bo jednak chciałem koło weekendu prysnąć od grzyba przynajmniej raz, do tego raz jeszcze siarczan i te lepsze kawałki chyba dla spokojnie i skrócić potem. A teraz nie wiem - czy tylko te lepsze miejsca przypilnować, a na resztę położyć lachę i te kasę włożyc np w T2 na lepszych miejscach, czy już nie pajacowac z jakimś dzieleniem tak małej działki i jechać wszystko po równo?

Ja bym już jechał chyba po równo, u mnie na wiosce to chyba tylko ja robiłem grzybówkę, z resztą tam gdzie ja mam pola to na palcach jednej ręki można policzyć gospodarzy, którzy całkowicie nie położyli lachy na uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
24 minuty temu, k16mk napisał:

Panowie takie pytanie , posiadam taką nawigację w telefonie oczywiście z korekcją RTK a nawet RTN niby dokładność 2,5 cm , fajnie się z tym jeździ nawet bardzo dokładnie tylko co to jest to oznaczenie właściwie  DOP 0,3 ? , 3cm , 30cm czy to jakiś inny pierun ?

Screenshot_20240408_162403.jpg

Co to za nawigacja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    175
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Ja bym już jechał chyba po równo, u mnie na wiosce to chyba tylko ja robiłem grzybówkę, z resztą tam gdzie ja mam pola to na palcach jednej ręki można policzyć gospodarzy, którzy całkowicie nie położyli lachy na uprawy

Więksi/ mniejsi ? Jak to wygląda procentowo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Czy w pszenżycie na poprawkę na jednolisćienne chwasty można zastosować pumę bo mam akurat na stanie, a w etykiecie jest niby tylko pszenica, no i jak z skutecznością pumy na takie poprawki, głownie chodzi o wyczyniec polny, nie ma tego dużo ale miejscami występuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
3 godziny temu, soltys48 napisał:

No faktycznie 🤭

IMG20240408145942.jpg

Przemek bardziej bym juniora podejrzewał o  zabawy w błocie niż ciebie😁 

A tak na poważnie to przejebana t wiosna w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
6 godzin temu, krilan06 napisał:

Ja bym już jechał chyba po równo

No i chyba tak zrobię

6 godzin temu, krilan06 napisał:

u mnie na wiosce to chyba tylko ja robiłem grzybówkę

U mnie na wiosce, to zboże sieja 4 osoby, no i piąta z wioski obok, ale pola ma i u nas. To też raczej tylko ja robię. Ale reszta zbóż nie sprzedaje, tylko na pasze dla siebie.

6 godzin temu, krilan06 napisał:

położyli lachy na uprawy

Na jednym zdjęciu, które wrzucałem, jak się przyjrzysz w lewym górnym rogu widać kawałek pola sąsiada - w ogóle jeszcze azotu nie podał.

 

 

A tutaj pole tego obszarnika. Ju wieczorem jak wracałem do domu zrobione, ale chyba będzie widać w miarę.

 

IMG_20240408_194759610_copy_1632x918.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    342
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, stempos1980 napisał:

A tak na poważnie to przejebana t wiosna w polu

Niby przejebana ale patrząc na dlugoterminowke to maj biedny w deszcz 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2512
2 minuty temu, dantur96 napisał:

Niby przejebana ale patrząc na dlugoterminowke to maj biedny w deszcz 

Ale kwiecień bogaty...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    342
1 minutę temu, JarekBazydlo napisał:

Ale kwiecień bogaty...

 

Ba i co z tego na dobrych ziemiach może i roslina przetrzyma ale na lżejszych niestety ze 2 tygodnie słońca dobrego i już będzie brakować 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, soltys48 napisał:

Fungicydy na T2 jak najbardziej trafione

   22 godziny temu,  dzarjan8111napisał: 

Specjaliści prosze o konsultacje . Chce dać moddusa0,2+1lccc + tarcza łan 0,5 i azoksar 0,8 i dać 4% mocznika . Będzie 

No niestety pójdzie na spóźnione t1. Chciałem zapytać czy taki mix będzie ok czy np nie przypali pszenzyta i zyta podczas oprysku w słoneczny dzień. 

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2512

Mysle że tak szybko w dobrym łanie nie odparuje ta woda. I tak na pogode nie mamy wplywu nawozy i ochrone trzebe zrobic a potem co ma byc to bedzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2458
8 godzin temu, zbyszek8201 napisał:

Więksi/ mniejsi ? Jak to wygląda procentowo ? 

I więksi i mniejsi, jeden większy obszarnik jeszcze w oziminy nie wyjechał a pola pod uprawy jare nie ruszone, chyba komornik nie pozwala mu ruszyć bo zadłużony po sam gwizdek

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj