Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Krisis    1
1 minutę temu, michal_19 napisał:

Liście dopiero zaczyna brać ale podstawa źdźbła to już mocno zaatakowana. T1 nie robione?

Zrobione prawie 2 tygodnie temu Turbo pak +unix

 

Przed chwilą, Krisis napisał:

Zrobione prawie 2 tygodnie temu Turbo pak +unix

 

Czy to poparzenia po oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisis    1
2 minuty temu, michal_19 napisał:

Możliwe że poparzenia, chyba że to teraz wyszło 

Tydzień temu jeszcze nic bardzo nie było

 

Zdj z soboty 

IMG_20240411_072123.jpg

A teraz co któraś roślina porażona 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    190

Obserwuj co dalej będzie, mikro,siarczan magnezu nie zaszkodzi dać, bo ładować w krótkim czasie fungicydy po dość dobrym zabiegu nie ma sensu według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
9 godzin temu, Gimmeshelter napisał:

Galaper, staranne, dragon. Jak poprawka to tylko od chabra i przytulii nic innego raczej nie wyskakuje. 

To w jakich dawkach bo nie wychodzi kwota którą podałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisis    1
20 minut temu, michal_19 napisał:

Obserwuj co dalej będzie, mikro,siarczan magnezu nie zaszkodzi dać, bo ładować w krótkim czasie fungicydy po dość dobrym zabiegu nie ma sensu według mnie

Tylko miejscami  trafia się  juz prawie martwa roślina z tych mniej wykształconych co były i żeby się to nie rozeszło 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25894

Te mniej wykształcone to pewno o redukcji piszesz, co jest naturalnym zjawiskiem przy zbyt gęstym siewie , za mocnym pokrzewienou czy też braku azotu.

Te żółte pasy to albo przypalenie , a najprawdopodobniej efekt zadziałania oprysku. Kolejne będą szły zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    190

Siał już ktoś w poprzednim sezonie tributo? Tadeus jest ładny, ale tributo to petarda, siew 280szt, końcem września 

IMG_20240410_192445.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisis    1
6 minut temu, Agrest napisał:

Te mniej wykształcone to pewno o redukcji piszesz, co jest naturalnym zjawiskiem przy zbyt gęstym siewie , za mocnym pokrzewienou czy też braku azotu.

Te żółte pasy to albo przypalenie , a najprawdopodobniej efekt zadziałania oprysku. Kolejne będą szły zdrowe

No oby tak było haha

A dawać teraz jakąś odżywkę czy nie ma sensu

Ostatnio była dawana razem z Grzybówką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25894

Pokaż aktualne zdjęcie łanu.

Jestem zdania że te kolejne 100zł dołożone do hektara nie przyniesie w tym roku zwyżki plonu pokrywającej zabieg.

Czekać na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie na żyto miałem dać fenpropidyna 0.4na ha i 0.5na ha unix, ale tak się zastanawiam czy by sam unix nie wystarczył? Nie widać mączniaka, tylko czy zwiększyć dawkę? Jak myślicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisis    1
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Pokaż aktualne zdjęcie łanu.

Jestem zdania że te kolejne 100zł dołożone do hektara nie przyniesie w tym roku zwyżki plonu pokrywającej zabieg.

Czekać na t2

Dziś nie mam jak zrobić zdj 

Ale odżywka z siarczanem nie przypali bardziej liści?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25894
59 minut temu, Lukas210 napisał:

Panowie na żyto miałem dać fenpropidyna 0.4na ha i 0.5na ha unix, ale tak się zastanawiam czy by sam unix nie wystarczył? Nie widać mączniaka, tylko czy zwiększyć dawkę? Jak myślicie 

A to żyto nie idzie ku kłoszeniu?

Po co tam Unix który powinien być miesiąc temu zastosowany?

6 minut temu, Krisis napisał:

Dziś nie mam jak zrobić zdj 

Ale odżywka z siarczanem nie przypali bardziej liści?

 

Nie przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

@Agrest ja jestem północny wschód u nas nawet 2 kolanka żyto jeszcze nie ma tydzień temu skracalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
2 godziny temu, michal_19 napisał:

Siał już ktoś w poprzednim sezonie tributo? Tadeus jest ładny, ale tributo to petarda, siew 280szt, końcem września 

Tadeus w zeszłym roku z wiosny u mnie miał słaby łan, rzadkie, słabe się wydawało, a na koniec rekordowy plon, takiego pszenżyta jeszcze nie miałem, Orinoko niby z wiosny ciekawsze, łan był ładniejszy, a jak wjechał kombajn to tona z ha mniej w porównaniu z Tadeusem, nawożenie takie samo, zawartości PKMg i pH podobne. Nie liczy się to jak wygląda pszenżyto na początku kwietnia, liczy się to ile nakosisz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25894
21 minut temu, Lukas210 napisał:

@Agrest ja jestem północny wschód u nas nawet 2 kolanka żyto jeszcze nie ma tydzień temu skracalem.

Ale unix na podstawę źdźbła idzie. Czyli bbch 30-31, które już dawno masz za sobą. 

dodatkowo solo musisz dać 1kg czyli minimum 200zł.

Za mniejsze pieniądze znajdziesz paki lub je stworzysz dające lepszą ochronę liścia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25894

0,5 unix to chyba trochę mało.

Ale ja bym go zostawił na przyszły rok.

Jak masz tern to może np metkonazol np Plexeo i masz Turbo Pak zrobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Mam w domu tern ,tebukonazol, unix  protiokonazol i azoksystrobina, co by tu dobrego złożyć?  Zawsze robię tylko t1 w życie ziemia lekka ale plony od 5 do 8 ton jak dobry rok nawożone obornikiem często 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdKYMmBD    1
michal_19 napisał:

Siał już ktoś w poprzednim sezonie tributo? Tadeus jest ładny, ale tributo to petarda, siew 280szt, końcem września  moje Tributo takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25894
22 minuty temu, Lukas210 napisał:

Mam w domu tern ,tebukonazol, unix  protiokonazol i azoksystrobina, co by tu dobrego złożyć?  Zawsze robię tylko t1 w życie ziemia lekka ale plony od 5 do 8 ton jak dobry rok nawożone obornikiem często 

To bym chyba azoksy i protio zrobił , bo mówiłeś że mączniaka nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

A potem na t2 tylko tebu? Jakie dawki azoksy i protio? Mączniaka nie widać zresztą nigdy na życie nie widziałem u siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Jaka musi być temperatura bo od wtorku możliwe przymrozki a obecnie koło 13stopni w dzień , no i w pon była poprawką na habra tribenuronem to nie za szybko dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj