Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Michal014d    142
3 minuty temu, soltys48 napisał:

wiekszość?? u mnie wypadło całe 0,6ha Belcanto

 

W moim rejonie jakoś u ludzi nie przyjelo sie stosowanie zapraw nasiennych i taki oto efekt. Choć ja zaprawilem a i tak nie uchronilo to borowika w 100% ale cos z niego jeszcze bedzie bo u sąsiadów to szaro od pleśni na polach z pszenżytami  na zytach troche lepiej ale tez słabo. A żyto to najlepsze mam w okolicy przezimowalo bardzo dobrze średnio 4 rozkrzewienia i piekny soczysto zielony kolor. Za jakis tydzień n2 bede dawal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, foxe napisał:

czy 0,8 prokarb + 0,3 tern turbo bedzie ok?

Będzie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2447

Czy jeżeli ubezpieczyciel uznał mi że plantacja do przesiania i tak wpisał- czy muszę to zgłosić że jednak nie likwiduję ? Bo teraz jednak wszyscy mi mówią żeby to zostawić 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

nie nie musisz zgłaszać, poprostu dostaniesz wypłatę odszkodowania i jeśli miałeś ubezpieczenie w jakimś pakiecie np z gradem to nie masz tej uprawy ubezpieczonej od tego ryzyka

Edytowano przez mid7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

ursus i czym w końcu lecisz w pszenzhcie na T1 ?

Prochloraz i fenpropidyna , i tyle musi wystarczyć , myślałem dołożyć tebu , ale pójdzie na T2/T3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
23 minuty temu, Ursus932 napisał:

Prochloraz i fenpropidyna , i tyle musi wystarczyć , myślałem dołożyć tebu , ale pójdzie na T2/T3 

Jak tam ursus jutro odchwaszczasz czy bedziesz czekal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131
Ursus932 napisał:

10 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

ursus i czym w końcu lecisz w pszenzhcie na T1 ?

Prochloraz i fenpropidyna , i tyle musi wystarczyć , myślałem dołożyć tebu , ale pójdzie na T2/T3 

myślałem że unix i protio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marszal1999    27

Ja jutro jadę Axial komplet i rexade zobaczymy jak to wyjdzie przy takiej pogodzie. Jeszcze zastanawiam się nad skracaniem 0,3 Modusa bo już 1 kolanko jest na jednym polu i chyba wyjadę tylko z regulacją a T1 dam jak się ociepli za tydzień może.

 

170976614_497042131653345_8252274241334698532_n.jpg

Ja jutro jadę Axial komplet i rexade zobaczymy jak to wyjdzie przy takiej pogodzie. Jeszcze zastanawiam się nad skracaniem 0,3 Modusa bo już 1 kolanko jest na jednym polu i chyba wyjadę tylko z regulacją a T1 dam jak się ociepli za tydzień może.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

Jak tam ursus jutro odchwaszczasz czy bedziesz czekal ?

Jeśli nie będzie padać 

40 minut temu, FarmerDyzio napisał:

myślałem że unix i protio

Unix + protiokonazol + fenpropidyna to pójdzie na pszenice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Jechać dzisiaj Lancetem ??? Dodam że jest dość duży wiatr, presja chwastów duża. Do wtorku wysokie temperatury potem zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2447

Ryzyk fizyk, kiedyś tak opryskałem lancetem i w czwarty i piąty dzień się ochłodziło, efekt - dwuliścienne wzięło, miotłę przepuściło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Ja pewnie też poczekam, mimo że nie jest wesoło na polu. Ale chyba lepiej poczekać tydzień i zrobić tak jak należy niż później chodzić i patrzeć czy zielsko bierze. Nie wiem  może sie myle. Wiem że juz dawno powinno być opryskane ale brak warunków i na jesieni i teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Ja dzisiaj miałem dopryskac to co na jesieni mi zabrakło 1ha temperatura ok, a wiatr piździ niesamowicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Wiatr ucichł chyba lece na najmocniejszych  plantacjach moddus i t1, później jak będą warunki to będzie za późno , kolanko około 0,5cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
52 minuty temu, michal_19 napisał:

Wiatr ucichł chyba lece na najmocniejszych  plantacjach moddus i t1, później jak będą warunki to będzie za późno , kolanko około 0,5cm. 

T1 też? Ja chciał nie chciał muszę skracać, ale fungi no to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
4 godziny temu, slavvek napisał:

T1 też? Ja chciał nie chciał muszę skracać, ale fungi no to nie wiem.

Zrobiłem t1i r1 proline max 1l/ha moddus 0,5, foliq mikromix 1l/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Poleciałem samym moddusem. Zimno od poniedziałku to i grzyb nie będzie szalał, ale kolanko to grubo by uciekło. Może i szkoda, bo 2x robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj