Skocz do zawartości
ZetorPower

System omłotu klawiszowy czy lepiej rotorowy?

Polecane posty

BSZ110    154

Kolego wszyscy jadą i nikt nie ma problemów z kamieniam, od tego masz łapacz kamieni a jak juz Ci wpadnie to współczucie sieczkarni.

LUCKYR6    0

A masz pojęcie ile by kosztowała naprawa rotorów ???? podobniesz jest droga to ile kosztuje ?????:)

Wiadomość z agroFakt.pl

szczewko    31

Kamienie to proponuje pozbierac a nie szukac takiego kombajnu ktory to wytrzyma. Po siewie wystarczy przejechac ciezkim walem dla wgniecienia kamieni w ziemie.Taniej bedzie jak naprawiac kombajn w srodku zniw.

LUCKYR6    0

może i masz racie ale jak byś zobaczył pole na którym 70% to kamienie a 30% piasek z ziemią to co wtedy ???? też wałować? , ja kosze głuwnie na usugach , no a kamieni w moiej okolicy nie brakuie nawet sa chyba ze 4 kopalnie i niedaleko firma co kamień na wapno wypala :)

BSZ110    154

Co do naprawy to nie wiem, nie interesowałem się tym. Zawsze idzie kupić używany. Dorobić też idzie tylko wiadomo, przez zniwa nie ma czasu czekać tyle na część.

BSZ110    154

Części są tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ;) W BS'ie jest duzo częsci z rekorda, giganta i co nieco z supra wiec idzie sobie dac rade :)

solaris7    1

ale sa tez cześci uzywane :)

ja tak robie , jak do zwolnicy kupowałem zębatki

no częsci sa tylko za odpowiednia cene :)

, ale tam niema co sie psuc ,bo paski kupisz wszystkie bez problemu

ZetorPower    0

no paski tak łozyska tez a takie czesci do skrzyni idzie kupic? czy uzywane tylko ? i gdzie uzywanych szukac? bo musze powiedziec ze na allegro zadko widze a nwet jak jest to nie w sezonie

solaris7    1

mi sie jeszcze nic nie zepsuło w skrzyni

to niewiem ale napewno idziee cos dostac

ja jak kupowałem amortyzatory do BS to w Dragonach kupowałem uzywki

BSZ110    154

Kolego np. mechanizm różnicowy w BS jest z Fergusona. Komplet kupiłem u Korbanków. Nie taki diabeł straszny jak go malują

krzysiek29    3

Ja mam pytanie z innej beczki. Jestem studentem i mam do napisania pracę inżynierską której tematem jest porównanie systemu rotorowego i klawiszowego. Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z jakąś literaturą fachową. Z góry dzięki za odpowiedź

Camel81    6

Temat stary ale...

Bizon BS ( i zbliżony Claas Commandor CS ) NIE jest kombajnem rotorowym tylko bębnowym ( BS - bęben system, CS - cylinder system ) i nie mają NIC wspólnego z rotorem np. w Case (Axial Flow).

akmaly    185
Napisano (edytowany)

Długo nad tym myślałeś? 

Nie ma czegoś takiego jak kombajn bębnowy, rotorowy czy klawiszowy. 

Kombajn może być zbożowy itd.

Jaki ma system omłotu i separacji to już inna kwestia

Rotor może być zarówno do omłotu jak i separacji. Wzdłużny i poprzeczny.

Swoją drogą słowo "rotor" oznacza część wirującą, wirnik czyli coś co wykonuje ruch obrotowy wokół własnej osi.

Edytowano przez akmaly

Camel81    6
Napisano (edytowany)

Długo to twój ojciec myślał.... to tak na przywitanie bo widzę, że to lubisz. 

Całkowicie przyjęte przez samych producentów jest oznaczanie kombajnów jako rotorowe (wzdłużne np. Case), poprzeczne ( Gleaner ), klawiszowe (większość), hybrydy ( np. Claas ), bębnowe ( BS, Claas CS ) i każdy normalnie myślący człowiek wie o co chodzi. A co do BS-ów to sam producent określał to jako układ bębnowy stąd nazywanie tego rotorem ( w przyjętym określeniu tego systemu ) jest błędne.

Zresztą to co piszesz można podczepić pod: nie ma samochodów elektrycznych, są samochody osobowe, dostawcze itp. Napęd może być elektryczny. Taka dyskusja nie ma sensu chyba, że chcemy w siebie mięsem bez powodu porzucać co pokazałeś rozpoczynając swój post. 

Edytowano przez Camel81

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oFsik
      Witam, na ile wyceniacie Bizona 1988r. z nową sieczkarnią(nie używaną, dopiero co założoną :rolleyes:), bez kabiny, pozdro
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez arkady12
      Witam Panowie mam do zrobienia skrzynie biegów, a dokładnie łożysko biegu wstecznego ( na pewno ) i teraz pytanie jakie znacie sposoby na dostanie się tam, po za wyjechaniem osi do przodu ( nie mam już miejsca żeby tak zrobi ) pomysły są takie : podnieść Bz do góry podstawić coś, zdjąć koła, zdjąć oś opuścić ją na czymś i wyjechać w lewo ( np paleciakiem ) albo podnieść Bz do góry podstawić coś tak żęby koła były w powietrzu odkręcić skrzynie ( powinna się opuścić do tyłu ) ten pomysł najbardziej by mi pasował ale czy jest bezpieczny robił już ktoś tak ???
    • Przez MichaBonin
      pytanie dotyczy redukcji napięcia z 24v na 12v . Chcę założyć kabinę do mojego z056 i wykonać nową instalację elektryczną. Dokładnie chodzi o dwie instalacje. 24v zasilającą odbiorniki oryginalne poza oświetleniem i wyposazeniem kabiny oraz 12v zasilającą resztę (klimatyzacja, dodatkowe oświetlenie, itp.) Wiem że można podłączyć się do jednego akumulatora i mieć 12v i jednocześnie 24v z dwóch. Tak jest w oryginale w bizonie. Ale czy pobierając stale 12v w dużej ilosci przez kilka godzin dzienne nie uszkodzę jednego z akumulatorów? Czy może lepiej przetwornicę zainstalować?