danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

Tomek90    2262

Prawie, kosiłeś żyto 1.5t? Toż ślimak w hederze nawet nie łapie tego, a motowidła rzucają na prawo i lewo to gdzie tu chcesz pognić ta maszynę? B|

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
9 godzin temu, damianzbr napisał:

Jedno, drugie oraz także sypanie na wozy i przyczepki samochodowe, ciągłe przejazdy i zmiany ustawień kombajnu, kamienie brukowce i jak się spóźnisz 30 min niż umówiony czas to na polu będzie kosił już ktoś inny. Nie ważne ile skosi ile zgubi, grunt to aby zebrać bo to ojcowizna a ojciec nie kiedy jeszcze z tego świata patrzy i laską grozi dzieciom nieudacznikom  udającym że coś próbują robić z polem. :D

 

 

A myślałem, że tylko u mnie tacy ludzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

Prawie, kosiłeś żyto 1.5t? Toż ślimak w hederze nawet nie łapie tego, a motowidła rzucają na prawo i lewo to gdzie tu chcesz pognić ta maszynę? B|

Słabe żyto jest tak samo wysokie tylko że rzadsze i kłos jak zapałka, ustawiasz prędkość motowideł, opuszczasz żeby dogniatały trochę łan i zapierdzielasz na ile ukształtowanie pola na to pozwoli, czujniki strat nawet nie pisną, myśle że nawet 2x szybciej jak w tym nieszczęsnym hybrydowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Raz kosiłem żyto, nie wiem ile sypało bo mały kawałek był, wysokie ale można było jechać 7-8km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do plonów to się wcale nie dziwię. na polskiej wsi to już chyba tradycja u wielu, że się rodzi w międzysąsiedzkich rozmowach dwa razy tyle co faktycznie na polu. Niektórzy może i chcieli by prawdę napisać ale się boją, że ci z fantazją ich wyśmieją. Taka prawda.

Co do ruskich kombajnów kiedyś czytałem wypowiedź użytkownika w jednym z pism rolniczych. Facet chwalił bezawaryjność i prostą konstrukcję. Elektronika oczywiście jest fajna i pomaga. Ale raczej w dużych gospodarstwach, które stać na korzystanie z fachowego serwisu jak by co. Nie ma co ukrywać ceny tych zachodnich kombajnów szybują do góry i to ostro. Pytanie jak długo jeszcze UE będzie dotować ich zakup. Bo już w kilku miejscach czytałem i słyszałem, że wnioski np na ciągniki i inny sprzęt będą dostawać mniej punktów  niż np takie na budowę budynków.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Nie wiem, jak podchodzić do tych 3000 godzin w 3 lata, może w 5-6 lat ale w 3 lata będzie to ciężkie do zrealizowania, chyba że licznik jakoś szybciej bije? Znam przykład gdzie dominator 150 na 70ha własnych i 100 ha usług w 8 lat od zakupu ma dopiero ponad 1100 godzin. Co do 3ha w godzinę to uważam, że jest to realne nawet w kombajnie ok. 220-250km , gdy wydajność zboża nie przekracza 4t/ha, w moich stronach usługodawcy robią ok. 2 ha w godzinę, ogranicza ich praktycznie to, że mali nie mają czym odbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34
Dnia 10.03.2018 o 10:46, John175 napisał:

Tucano 320 - 450netto
Tucano 420 - 550 netto
Fendt 5220E - 420 netto
 

Kto za tyle sprzedaje tucano 420? I z jakim wyposażeniem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie trzeba liczyć 50 Mth na skoszone 100 ha pola wiec to nie jest realne skosić 2000 ha rocznie przez jeden kombajn nawet najwiekszy .Moje Tucano skosilo 300 ha i ma 154 mth wiec po 10 latach bedzie miec 1500 Mth .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47
10 godzin temu, karol napisał:

Kto za tyle sprzedaje tucano 420? I z jakim wyposażeniem 

 

Koła 800, klima automat, El. sita, wozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
Ruski Rostselmash, Białoruski Gomsielmasz czy inne typu sampo. Skoro znajdują kupców, niech sie sprzedają. Zawsze to konkurencja dla zachodnich firm, a jak im zacznie spadać sprzedaż, to podejrzewam że i ceny.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
19 godzin temu, karol napisał:

Kto za tyle sprzedaje tucano 420? I z jakim wyposażeniem 

 

Tucano 420 - 620k z hederem i GPS - mapowanie pola, elektryczne sita, wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
1 godzinę temu, NewVario napisał:

jaki heder? vario ? 6 m?

 

Nie pamiętam już dokładnie bo trochę czasu minęło od wizyty przedstawiciela, ale chodziło mi o 4,9m klasyk ,żeby dało się przeskoczyć po drogach. Cena 620k i jeszcze do negocjacji przy ostatecznym zamówieniu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1290    0

Zamówiony na czerwca Tucano 420 opony 800 ,el.sita ,sieczkarnia special cut, auto contur ,3 kamery,

heder cerio 560 ,stół z hyd.kosami ,wózek cena 570 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
no to tani claas nie jest jak na tak mały kombajn, a wage i wilgotnościomierz brałeś czy nie ? a opony jakiej marki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepłacił grubo, jak @imrahill ma propozycję do negocjacji za 620 tysia z GPS i mapowaniem plonu, czyli jak mapowanie polonu to i waga musi być, a reszta po za hederem podobnie.

To za pewne ten od @imrahill po ostrych negocjacjach jest do wyrwania za jakieś 570-580 netto. A GPS z wagą itp. to raczej mniej niż 40 - 50 tysia nie kosztuje. Wręcz na pewno z 50 koła trzeba dołożyć do GPS i mapowania.

 

Więc słowik to tak z 50 tysia przepłacił jak nic.

Widzę że te ceny kombajnów to nic się nie zmieniły. Dzisiaj za jakieś 500 tysia z małym hakiem kupi takiego standardowego 5 klawiszowca tak samo jak kilka lat wstecz.

 

Zresztą @John175 też zapodał cenę 550 tysia. A jak wiemy on ma już kombajn więc cena która podał to jest jakaś taka pierwsza lepsza, no chyba że kupuje sobie drugą sztukę i ostro negocjuje i jest teraz na etapie ceny 550. Ale wątpię i bardziej dopuszczam myśl że jest to wstępna cena zaoferowana na dzień dobry przez handlowca.

 

@slowik1290 W sumie to mi cię trochę szkoda, bo ja wiem jak te hieny próbują to sprzedać, tak potrafią zamotać człowieka straszą że podwyżki o 5% od następnego miesiąca, że w tym tyg. trzeba już umowę na zamówienie podpisać bo fabryka nie zdąży wyprodukować na żniwa, że specjalnie dzisiaj mają specjalną ofertę promocja 10 tys. obniżka dla specjalnego klienta, zniżka ważna dzisiaj do godz 16:00, znam te śpiewkę i się nie dziwię że ktoś o słabszych nerwach może dać się hieną złapać na 50 kafli w plecy.

Jak już zamówiłeś to przynajmniej niech chodzi jak należy i jak najdłużej bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1290    0

Być może coś było można jeszcze urwać ale wydaje mi się ze nie 50 tyś .Cena wstępna była 640 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceną wstępną nie ma co się sugerować mówią ile im się zapragnie. To jest handel, nie kancelaria parafialna że co łaska ale ślub to 1000 zł. Tu nie ma sztywnych cen. Tak samo jak dzisiaj kupowałem części do maszyn. Dzwonię pytam ile? - no 520 zł brutto. Przyjeżdżam proszę o wydanie towaru oni 580zł. Ja - ale jak to przez tel było 520.. Oni, tak Pan mówi, chwileczkę myślą liczą, - dobra ok, dla stałego klienta sprzedamy za 520.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak ja kupowałem ciągnik kolejny to handlowiec od którego zawsze kupowałem był na urlopie, przyjechał inny z tej samej firmy, pytam go o konkretny ciągnik który stoi na placu w paczkowie(siedziba agco), mówi mi że ponad 500 netto, mówię mu żeby nie robił sobie jaj tylko serio ile za niego, on znowu uparcie to samo i mówi mi że to tanio, jakbym cen nie znał, za dwa tygodnie kupiłem ten ciągnik  za ponad 80 tys. taniej...     Z miesiąc temu kupowałem pompę do opryskiwacza, popatrzyłem w internecie, biardzkiego p120 były na olxie po 450-500 zł, a że byłem i tak w zbuczynie to myślę sobie podjadę do siedziby firmy, zajeżdżam, mówię że chcę pompę do opryskiwacza, pytają jakiego, mówię że nie ich, no i że belka 15m, a te półgłówki mi wyskakują z ceną 700 zł i twierdzą że taniej nie sprzedadzą, jak im powiedziałem że w internecie poniżej 500 zł można kupić to się tylko krzywo na mnie popatrzyli, podumali i w końcu sprzedali za 500 zł brutto, więc tak się robi interesy, jakbym nie miał pojęcia ile to warte to pewnie i 700 bym zapłacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

Handlowcy już tak mają że trzeba najpierw sporo się rozejrzeć w rynku i negocjować ceny, bo skubią nas jak się da a najbardziej to na maszynach. Nawet jak ktoś jest napalony na jakąś markę to i tak trzeba jeździć po konkurencji bo oni sami od tak nie zjadą z ceny... Jak kupowaliśmy ciągnik to rywalizacja była między Jd a masseyem. U rolnika w wiosce obok który też kupował ciągnik przedstawiciel od korbanka powiedział że ja jestem zainteresowany masseyem  a ten rolnik powiedział dilerowi JD że my kupujemy masseya. Na drugi dzień dzwonił do nas diler JD i opierdziela nas czemu bierzemy masseya że on jeszcze ma dla nas super ofertę żeby się spotkać itd. Szkoda tylko że praktycznie za każdym razem mówią że to już ostateczna cena. Teraz zakup kombajnu czy ciągnika to jedna wielka gra psychologiczna. Jak ktoś jest słaby w te klocki to dilerzy skubią ostro bo oni w te klocki są dobrzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34
Dnia 14.03.2018 o 20:30, slowik1290 napisał:

Zamówiony na czerwca Tucano 420 opony 800 ,el.sita ,sieczkarnia special cut, auto contur ,3 kamery,

heder cerio 560 ,stół z hyd.kosami ,wózek cena 570 netto

Kto dał Ci taką ofertę jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj