danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

karat7    33

New holland   TC 5.80  nie jest już produkowany, jedynie z poprzedniego roku można  by jeszcze poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bumber19    2

wiem że W330 i W440 mają wycofać ale ze W540 to nie jednak myślałem że te sampo im zabierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ZELKOW napisał:

a czemu taki rozstrzał maszyn ?

Jeżeli pytanie do mnie to sprawa wyglada tak ze z tego co się orientuję case mocno poszedł z podwyżkami i to tak byłby nie tani zakup ale jednak kombajn rotorowy bardzo do mnie przemawia , a co do CX to podobno koło 700netto będzie szło wyrwać ale to jednak NH jakoś pozostawia wiele do życzenia ale kombajny przynajmniej model 6080 ma świetne opinie w mojej okolicy . Teraz z tymi cenami jest taki zamęt ze fajnie jakby ktoś miał wycenę jednego czy drugiego kombajnu z ostatnich kilku miesięcy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

case 5140 4x4 full led przezbrojenie i cheder do kuku + do zboża 5,5 metra z polskim wózkiem 1 160 000 netto, cena z końca grudnia

 

Claas tucano 440 prawie na full z chederem 5m, vario + wózek lepszy 4 kolowy +przezbrojenie do kuku i cheder  1 060 000 netto, cena tez z końca rudnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

😮😮😮😮😮 to są ceny katalogowe czy po rabacie ? serio są już takie ceny ?


powariowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ZELKOW napisał:

😮😮😮😮😮 to są ceny katalogowe czy po rabacie ? serio są już takie ceny ?

 

powariowali

 

Wszystko grubo do góry ... Kupowałem teraz przyczepy miałem ofertę na Wieltony 14 po 64 netto w listopadzie ,ale jednak wybrałem metaltecha ,później zamieszanie z terminem realizacji miały być na kwiecień okazało się ze dopiero na koniec lipca mogą być i odrazu przysłali podwyżkę i możliwe ze to nie ostatnia póki dotrą do mnie na płac ...Odpuściłem udało mi się zaklepać Wieltony z realizacja na maj z gwarantowana ceną za 2sztuki równo 140 netto i to z listopadowego zamówienia teraz zamawiać kilka procent byłoby drożej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Dokładnie,  zamawiam maszynę dzisiaj i kupuje ja z dzisiejszą cena a nie z cena kiedy one przyjdą 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podwyżki prosto z metaltecha poszły i na dzień dzisiejszy jak idą zamówienia to sprzedawcy nie zagwarantują ceny jak idą takie podwyżki ... Zobaczcie na ceny stali jak koszty produkcji rosną w fabryce to proste ze nie bd do tego dokładać tylko zawołają więcej ... Wieltony jakbym zamówił po pierwszej cenie jaka dostałem to bym już miał je na podwórku bo to była cena z placu a ze zamówiłem w zeszłym tygodniu dopiero to i ceny po podwyżkach . Znam kilka przypadków gdzie ludzie kupowali materiał w sensie stal i mieli zadatkowany towar a przyszła podwyżka i musza płacić zgodnie z nowym cennikiem . Ogolnie co do całej sytuacji to metaltech jako firma ma tyle zamówień ze zbytnio nie zależy im na pojedynczym kliencie (mi zależało na tym by dostać sprzęt do końca maja bo mam wtedy ostatni termin na złożenie wniosku o płatność z prowu a im termin wydłużył się do końca lipca czyli 7 miesięcy ).Jezeli myślicie ze to wina sprzedawcy to odrazu mówię ze na pewno nie , bo zostałem przekierowany do innej firmy która mogła mieć wcześniej zamówione by mi termin realizacji pasował to taka sama informacje dostałem ze przyczepy już zamówione cenę dostałem ale zaznaczyli to ze w każdej chwili może przyjść podwyżka od producenta .

Edytowano przez john_deere7430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Śmiechu warte to co piszesz, ale dajesz się tak nabijać w butelkę albo urwales się z choinki, po to się podpisuje umowę i daje zaliczkę na daną maszynę i na daną cenę wtedy masz gwarancje ceny z dnia kiedy zamawiasz maszynę,  producenci tak samo,  mają zamówienie na 100 przyczep i na 100 też zamawiają materiały a nie tylko na 50 z niewiadoma cena


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem tak samo jak Ty i nigdy nie miałem takiej sytuacji i jakby mi to powiedział ktoś pół roku temu to tez bym się śmiał .Ewentualnie firma żeby nie robić podwyżki w takiej sytuacji może zawyżyć cenę maszyny z takim zapasem ze gdyby im przyszła podwyżka to bym nie dopłacał ale ta firma z która rozmawiałem powiedziała wprost ze cena jest taka i taka na dzień dzisiejszy ale może przyjąć podwyżka i tyle .A z firma od której miałem zamówione MT miałem spisana umowę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
5 godzin temu, john_deere7430 napisał:

Wszystko grubo do góry ... Kupowałem teraz przyczepy miałem ofertę na Wieltony 14 po 64 netto w listopadzie ,ale jednak wybrałem metaltecha ,później zamieszanie z terminem realizacji miały być na kwiecień okazało się ze dopiero na koniec lipca mogą być i odrazu przysłali podwyżkę i możliwe ze to nie ostatnia póki dotrą do mnie na płac ...Odpuściłem udało mi się zaklepać Wieltony z realizacja na maj z gwarantowana ceną za 2sztuki równo 140 netto i to z listopadowego zamówienia teraz zamawiać kilka procent byłoby drożej ...

w jakim wyposażeniu te Wieltony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, XTRO napisał:

w jakim wyposażeniu te Wieltony ?

burty 800+800 czyli skrzynia 20m3

podest ,plandeka ze stelażem ,brak koł zapsowych , w jednej zaczep rockingera szeroki koszt coś koło 1400 netto chyba ,koła nowe 385 tirowskie, borty dzielone (słupek na środku) ,szyber zsypowy ,cena za dwie sztuki równo 140 netto i to z listopadowego zamówienia z realizacja na maj , teraz zamawiać pewnie byłoby drożej kilka procent . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14
20 godzin temu, ZELKOW napisał:

😮😮😮😮😮 to są ceny katalogowe czy po rabacie ? serio są już takie ceny ?

 

powariowali

 

case jeszcze do lekkiej negocjacji a claas już do zapłaty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Ja miałem dilerów claasa na głowie kiedyś przyjeżdżali za każdym razem opuszczali 30 tyś jak podpisze dzisiaj :D byli chyba ze 3 razy widocznie mieli bardzo duży zapas...pazerności, tucano 320 bez apsu kosztowało 420 netto  po ostatniej negocjacji  ale wybrałem tc 5060 rok za 390 netto rok 2014 


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

W 2014r ceny były jeszcze w miare normalne, bo dziś to już jakieś totalne szaleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Ale cena za to Tucano jest chora. W 2019 kupione 440, heder Vario 620, wózek 3 kolowy, sieczkarnia Special Cut, mapowanie plonu, pomiar plonu i wilgotności, 3 kamery i przekładnia zmniejszająca obroty sieczkarni, zapłaciliśmy 805 000 zł netto.

Myślę, że z tego miliona jeszcze sporo można urwać. W zeszłym roku ludzie Lexiony 5300 kupowali za 900 000.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj