goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

magnum123    288

Ziemniaki moje już przerosły, są wielkości cytryny, szklanki nawet. Deszczu wlało tyle że w najbliższych dniach nie ma szans wjechania w pole i bedą jeszcze większe. Jak przyjdzie pogoda to dopiero będzie jazda z ceną bo dojdą następni którzy jeszcze nie zaczęli kopać ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Grunt gdzieś sie zacznie za 1,5 tygodnia przynajmniej u nas , to wtedy zacznie sie zabawa;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję w ostatnie dni maja kopać jeżeli pogoda pozwoli, z pewnością były wcześniej, ale mrozy zrobiły swoje, a w szczególności ten 17 kwietnia, który przemroził je doszczętnie. Według mnie to i tak niezwykle szybko się zregenerowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

@Rysio507 Jakby każdego ziemniaka choć w niewielkim stopniu zielonego miał rolnik odrzucić to by mu się nie opłacało go uprawiać, a jak ten towar z Sieradza taki okropny to lepiej kup sobie pysznego,pięknego rumuna.

Podejście do tematu masz zayebiste. A wiesz co to jest solanina?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kolego lonoh nie wieżę żeby gruntowy ziemniak był za półtora tygodnia do kopania, jak w sieradzkim za półtora tygodnia może dwa będą zaczynać kopać spod włókniny a gruncie nawet się jeszcze redliny nie zeszły a co tu gadać o kopaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Podejście do tematu masz zayebiste. A wiesz co to jest solanina?

miałem to samo napisać.

 

@Rysio507 Jakby każdego ziemniaka choć w niewielkim stopniu zielonego miał rolnik odrzucić to by mu się nie opłacało go uprawiać, a jak ten towar z Sieradza taki okropny to lepiej kup sobie pysznego,pięknego rumuna.

skoro zielone wciskasz to @Rysio chyba miał trochę racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

prognoza pogody na ten tydzień piekna ! więc raz dwa ziemniaczki dojda , nie ma się co oszukiwać kasa na początku pare dni będzie później zeta za worek raczej , w tym tygodniu wsobote już będzie marudzenie że tak spadł , a ziemniaki wiecie jakie są piękne !!! każdy ma piękne ! ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Przyzwoity grunt to moze bedzie za miesiac. Ziemiaki sadzone10marca zakryly miedzyrzedy ale tylko ktore oszczedzil mroz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

U nas mróz oszczędził grunt ,zaczynaja kwitnąć,także bedą tak jak pisałem na koniec maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Przyzwoity grunt to moze bedzie za miesiac. Ziemiaki sadzone10marca zakryly miedzyrzedy ale tylko ktore oszczedzil mroz

 

 

a jaka odmiana i jakie szerokie rzędy?? u mnie Krasa i 75cm, z lewej od agrowłókniny, fotka w galerii

 

te z prawej to Ewelina


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja wczoraj i dzisiaj kopałem :) . Rewelacji nie ma. Raczej kicha. Ok 15 ton z ha wychodzi po 50dniach od pełni wschodów. Ale sporo 50+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

z tego co słychac to ani pyrek ani ceny nie ma :unsure:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tenpolski    2

ja wczoraj i dzisiaj kopałem :) . Rewelacji nie ma. Raczej kicha. Ok 15 ton z ha wychodzi po 50dniach od pełni wschodów. Ale sporo 50+

 

 

nie bez przyczyny mówi się o zdejmowaniu okryć, co w przypadku tuneli trudne jest do realizacji, nie wpominając o problemach przy nawożeniu czy pryskaniu.

 

sadzeniaki miałeś kwalifikowane? jaka odmiana, bo nie pamiętam czy pisałeś już wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie prawdziwy handel młodym zacznie się jak co roku z końcem maja a początkiem czerwca, jak ruszą całe auta. Teraz każdy grzebie po 300-500kg i moim zdaniem ani to robota ani to gruba kasa. ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

 

 

a jaka odmiana i jakie szerokie rzędy?? u mnie Krasa i 75cm, z lewej od agrowłókniny, fotka w galerii

 

te z prawej to Ewelina

kiełkowany denar, 70


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymrozki nieźle namieszały bo grunt sadzony 12 marca wygląda gorzej niż ten sadzony 1 kwietnia. A ziemniaki rosną w oczach przy takich warunkach jakie teraz mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Co taka cisza w temacie?

 

Jak tam wykopane wszystko u was z pod przykrycia?

Kopiecie już z gruntu?

Jaka cena na dziń dzisiejszy?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Ja już grunt kopie z tydzień czasu albo i dłużej ten przymarznięty to wydajność tragedia teraz wjechałem w pole na którym przymrozku nie było i jest lepiej :D ale deszczu brakuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Giełda Kalisz 10-12 jak dobrze trafisz to i 14 ;p Po 8 też już były... Jeszcze tydzień czasu i cena poleci na łeb na szyję bo każdy coś nakopie i pojedzie bo "dopóki cena"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie co sądzicie o ziemniaku Nandina? Niby bardzo wczesny z Europlantu ale czy może on konkurować z odmianami typu Carrera, Riviera czy Volumia pod względem wczesności i wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Mam pierwszy rok nandine nie kwitła wcale dużo bulw , a z wczesnościa to niewiem bo sadzilem ja 1 kwietnia , ale nie sa jeszcze do kopania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj