goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lampo91    1

TenPolski z 3 krzakow tyle ziemniakow? to pewnie wydajnosc bedzie dobra a co za tym idze niska cena ;> jaka odmiana tego ziemniaczka ? Lord,Denar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tenpolski    2

tak, z 3, ale powiem szczerze że wybrałem takie krzaki co mi się najbardziej podobały. około 1,6 kg. lord. aktualnie cena jest dobra, ale niewiadomo jak dlugo. dziś u mnie tak popadało że woda stała w redlinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

I zaczęło się Panowie, Wągłczew/pow. sieradzki kopie. Szczegółów na razie nie znam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

tak, z 3, ale powiem szczerze że wybrałem takie krzaki co mi się najbardziej podobały. około 1,6 kg. lord. aktualnie cena jest dobra, ale niewiadomo jak dlugo. dziś u mnie tak popadało że woda stała w redlinach.

Zrzucil juz kwiat?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudezetka    0

I zaczęło się Panowie, Wągłczew/pow. sieradzki kopie. Szczegółów na razie nie znam..

 

Uuu jak te bambry zaczęły kopać to zaraz cena spadnie....

A ten co ma sklep już zaczął kopać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A cypryjski w tesco po 2,5zł jak dobrze pamiętam. Francuski dziadostwo po 1,4zł (gdzie ta jakość Mikad?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja jak następnym razem będę w markecie to zrobię fotkę tej zagranicznej "jakości" i wrzuce na forum


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tenpolski    2

@przemol87 jeszcze nie wszystkie, były kilka razy przymrozkiem przypalone i to hamowało rozwój.. @krzychu94 tak, były okryte, ale jedne włókniną a drugie folią i nie widze specjalnej różnicy, może w barwie krzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mack1993    0
Napisano (edytowany)

Odnośnie ziemniaków, mam pytanie. Wsadziłem ziemniaki już dłuższy czas temu. Jedna odmiana w miarę dobrze wyrzędowała, a inne z kolei nie mają zielonej początkowej naci, tylko po prostu sadzeniak leży w ziemi i już ma koło siebie młode, malutkie- wielkości zakrączek od butelki ziemniaczki. Czym to może być spowodowane? Sadzeniaki były miarowe i miały dużo kiełków. Czekam na jakieś propozycje odnośnie problemu

 

Edit: Przepraszam, pomyliłem temat. :(

Edytowano przez Mack1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Podobna sytuacja miała miejsce u mojego znajomego który pod koniec lipca sadził.... "bo albo za sucho albo za mokro miał". Sadzeniak przesilony był, za zimno, dzień krótki. A co u Ciebie to spowodowało... niech się wypowiedzą mądrzejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

na co dzień mam styk z ziemniakami z Francji i zapewniam was że jakość produktu spakowanego, umytego i posortowanego wychodzącego na centra zaopatrzeniowe marketów jest i będzie przez minimum 5lat jeszcze dla nas nieosiągalna... smutne ale prawdziwe... a że na sklepach towar psują , no co poradzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

@polomaksi Szkoda strzępić języka a właściwie szkoda klawiatury na pisanie. Zaścianek pozostanie zaściankowy, zarówno polski rolnik, polski konsument jak i polska obsługa sklepów nie dorośli do dobrego towaru. Lepiej narzekać na wszystko w koło, pluć jadem w necie i walić berbeluchę pod sklepem niż wziąć się za robotę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Być może polski konsument za mało zarabia żeby kupować ziemniaka szczotkowanego który pięknie wygląda a niekoniecznie dobrze smakuje i jest dużo dużo droższy. Mikad... szacunku trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak się sprawdzi pgoda to lepiej będzie kopać później niż teraz.

 

W 90% zachodnie ziemniaki mają lepszą jakość i nie ma co się spierać. U nas w wielu gospodarstwach, zwłaszcza dużych i typowo ziemniaczanych jakość jest porównywalna do zachodnich i dlatego warto zapłacić parę groszy więcej niż na giełdzie. Z tego już się wyleczyłem. Czym droższy ziemniak tym jego jakość jest gorsza. I to jest błędne koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Być może polski konsument za mało zarabia żeby kupować ziemniaka szczotkowanego który pięknie wygląda a niekoniecznie dobrze smakuje i jest dużo dużo droższy. Mikad... szacunku trochę.

A moze to jego mentalnosc?kolega zainwestowal w szczotkarke,pakowarke, raszlownie i co z tego bo szczotkowanego ziemniaka w worku szytym ciezko mu sprzedac. Ale cala ta sytuacja ma swoje plusy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

saszeta wykopałeś już?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dzisiaj naszego ziemniaka na Targpiascie mozna było kupić po 2,5zl , jednym słowem dramat;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A moze to jego mentalnosc?kolega zainwestowal w szczotkarke,pakowarke, raszlownie i co z tego bo szczotkowanego ziemniaka w worku szytym ciezko mu sprzedac. Ale cala ta sytuacja ma swoje plusy

 

Bo chce wcisnąć coś na co konsument nie jest przygotowany i stąd te żale i niemiłe słowa w kierunku naszym i konsumentów. W wielkich miastach tak, może to przejdzie i ma sens tyle że hymm... bogaci stołują się w restauracjach, biedniejsi - jest ich większość ograniczają koszty i zamiast płacić po 2zł/kg szczotkowanego wolą kupić na targu po 1,2zł może mniej ładnego ale ponad pół kg więcej lub karmią się francuskim dziadostwem którego krowa by nie tknęła. A w miastach typu Siedlce (80tys mieszkańców) znajomy handlarz stoi na chodniku i łupie kaskę :) W tym roku za Irgę brał od 22 do 27zł za 15 kg w zależności kto ile chciał. 2-3 zł więcej na worku nie robi różnicy ale 0,5zł na kilogramie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDRadek95    0

Jak będzie się dbało o ziemniaka to klient się znajdzie. Są tacy co wolą kupić od gospodarza niż na targu, sam się o tym mogę przekonać w każdą środę bo jest wzmożona sprzedaż. Może to nie są duże tirowe ilości ale przejadą po 1-2 worki i już jest parę groszy w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24

ja sprzedaję swoje ziemniaki cały rok i jeżeli jest ziemniak smaczny to cena jest sprawą drugorzędną

np.,do lutego sprzedawałem denara i szedł na skepy po 1,1-1,2 zł,.jak się skończył i woziłem tetyde zejście spadło o 30-40 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Orientuje sie ktos z czego moga wynikac zolte przebarwienia na lisciach w denarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Miesiac temu byly pryskane 20g titusa i 100g sencoru i dopiero to teraz by wyszlo?a moze spadki temperatur w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Opisz bardziej te przebarwienia,gdzie wystepuja(mlode liscie,srodek obwod liscia),jakiej wielkosci sa krzaki?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj